Auchan zamyka kolejne sklepy. Będą zwolnienia grupowe

Fot. Pixabay.com
Fot. Pixabay.com
Firma Auchan Retail Polska postanowiła zamknąć hipermarkety w Lubinie i Grudziądzu. Sklepy będą działać do 27 września, a likwidacja będzie wiązać się ze zwolnieniami grupowymi.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W oficjalnym komunikacie czytamy, że powodem zamknięcia dwóch kolejnych sklepów jest ich niewystarczająca rentowność wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu. To kolejne oddziały Auchan, które kończą działalność w tym roku.

To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów mozliwie jak najlepszego wsparcia w tej sytuacji - mówi Gerard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Rozwiązanie umów z pracownikami nastąpi w ramach zwolnień grupowych z odprawami, a dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych. Ponadto firma dopuszcza możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów sieci w regionie.

Jak wynika z danych udostępnionych w połowie ubiegłego roku przez Ministerstwo Finansów, Auchan Retail Polska to czwarta pod względem przychodów firma w Polsce - przychody za 2018 rok wyniosły ok 12 miliardów złotych. Wyżej w zestawieniu znalazła się spółka Eurocash, w ramach której działają takie marki jak Lewiatan czy Delikatesy Centrum, Lidl oraz Jeronimo Martins, czyli właściciel Biedronki i drogerii Hebe.

Dane Ministerstwa Finansów potwierdzają trend odchodzenia od wielkich hipermarketów - tak popularnych jeszcze kilkanaście lat temu - na rzecz mniejszych dyskontów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ