Gigant hotelowy ogłasza plan oszczędnościowy. Będą zwolnienia

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Grupa Accor, w skład której wchodzą takie sieci jak Novotel, Mercure czy Ibis, ogłosiła plan oszczędnościowy zakładający zwolnienie tysiąca pracowników na całym świecie. Dzięki temu firma ma zaoszczędzić w ciągu najbliższych dwóch lat ponad 200 milionów euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Plan oszczędnościowy to efekt pandemii koronawirusa. Grupa Accor poinformowała w komunikacie, że w porównaniu z 2019 rokiem zredukuje koszty o 17 proc. i wyda na wprowadzenie planu oszczędnościowego ok. 300 mln euro. Jean-Jacques Morin, zastępca dyrektora generalnego grupy, przekazał, że spośród 18 tys. zatrudnionych w ponad 5000 hoteli zostanie zwolnionych tysiąc pracowników. Na razie nie wiadomo, w których krajach dojdzie do zwolnień.

Accor to szósta co do wielkości grupa hotelowa na świecie - w pierwszym półroczu tego roku zanotowała stratę netto w wysokości 1,5 mld euro, podczas gdy w tym samym okresie ubiegłego roku osiągnęła zysk 141 mln euro. Mimo wszystkich utrudnień związanych z pandemią, grupa uruchomiła ponad 80 proc. swoich placówek. W każdym z hoteli zaostrzono protokoły czystości, dodatkowo we współpracy z AXA, grupa Accor stopniowo wprowadza do swoich obiektów usługę podstawowej opieki medycznej dla gości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY