Media Markt może zwolnić ponad 3 tys. osób

Fot. Pixabay.com Fot. Pixabay.com
Z dokumentu, który opisał Reuters wynika, że Ceconomy - właściciel sieci Media Markt i Saturn - planuje "ujednolicić strukturę organizacyjną". Pracę może stracić nawet 3,5 tys. osób, co przełoży się na 100 mln euro oszczędności rocznie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Jak wynika z opisanego przez Reuters dokumentu, nowa struktura organizacyjna będzie opierać się na "maksymalnym skupieniu na doświadczeniu klienta". Zwolnienia dotkną pracowników zarówno Media Markt jak i Saturna i prawdopodobnie ominą zatrudnionych w Niemczech. Obecnie w Ceconomy zatrudnionych jest ponad 45 tys. osób.

Niewykluczone, że wraz ze zwolnieniami zostaną również zamknięte te sklepy, które nie przynoszą zysków. Konkretne decyzje mają zostać podjęte po 12 sierpnia.

Właściciel Media Markt już w ubiegłym roku zmniejszył zatrudnienie. W drugim kwartale roku obrotowego 2019/2020 holding zanotował stratę w wysokości ponad 300 mln euro. Kiepskie wyniki to oczywiście wynik lockdownu i pandemii koronawirusa, ale także coraz większej konkurencji ze strony platform e-commerce. Mimo, że marka oferuje sprzedaż również w Internecie, nie jest ona w stanie zrekompensować ponoszonych strat.

POLECAMY