Tylko u nas
Michał Sadowski: "Długoterminowe utrzymanie motywacji to dla przedsiębiorców ogromne wyzwanie"
Biznes jest maratonem, a nie sprintem. Kluczową umiejętnością, jaką powinni posiadać przedsiębiorcy to zdolność długoterminowego robienia tego, co do nich należy. Sam przeszedłem przez wiele trudności - mówi Michał Sadowski, założyciel Brand24.
Język to pieniądz . Czym jest ruch plain language, który właśnie wchodzi do polskich korporacji?
Używanie skomplikowanego, nieprzyjaznego języka w biznesie nie tylko utrudnia komunikację, ale też naraża przedsiębiorców na straty finansowe. Stara się to zmienić międzynarodowy ruch plain language, który właśnie wchodzi do polskich korporacji.
Krzysztof Klimczak, Authologic: "Nie ma uniwersalnej metody weryfikacji tożsamości" [WYWIAD]
Wyzwania związane z kradzieżą tożsamości są niestety coraz większe. Zagrożeń jest mnóstwo, rolą takich firm jak nasze jest minimalizacja ryzyka - przekonuje Krzysztof Klimczak, CEO Authologic.
Tatuaż na skórze miasta. Jak muralowy biznes odmienia miasta (i podejście marketingu)?
Intrygujące, inspirujące, idealne zarówno dla lokalnego browaru, jak i międzynarodowej marki modowej. Polskie firmy specjalizujące się w reklamowych muralach są jednymi z najlepszych w Europie.
Startupowa emigracja, czyli programy akceleracyjne nie z Polski
Chcesz wypłynąć na szerokie wody? Potrzebujesz nowych kontaktów i umiejętności niedostępnych z punktu widzenia polskiego startupu? Takie możliwości dają międzynarodowe akceleratory, ale uważaj na to, z czym wiąże się udział.
Bracia Planeta. Historia o tym, jak Polacy stworzyli globalny biznes w branży fotografii
Mówią o sobie, że ich firma jest jak Kapitan Planeta, bo – jak bohater popularnej kreskówki z lat 90. – swoją moc czerpią z połączenia różnych umiejętności i talentów. Trzem braciom Młodzkim udało się stworzyć globalny biznes w branży fotografii działający dziś w prawie stu krajach świata.
Studia MBA. Biznesowy hit czy kit
Uzyskany w trzy miesiące dyplom MBA to ściema! – ostrzegają dyrektorzy najbardziej prestiżowych studiów tego typu w Polsce: prof. Grażyna Aniszewska-Banaś, prof. Anna Matysek-Jędrych, dr Sylwia Hałas-Dej, dr Tomasz Ludwicki i dr inż. Paweł Urbański.
Wyjeżdżasz i nie masz z kim zostawić psa? Polski startup pomoże znaleźć dla niego opiekę [WYWIAD]
Petsitters łączy właścicieli zwierząt domowych poszukujących bezpiecznej alternatywy dla zwierzęcych hoteli z zaufanymi opiekunami. - Chcemy stworzyć globalną społeczność opiekunów psów, którzy będą mogli ze sobą rozmawiać, wymieniać się doświadczeniami, po prostu: lepiej się poznawać - mówi Evgeniya Goncherenok, założycielka startupy Petsitters.
MIM Solutions szuka funduszy. Potencjalnym inwestorem - duża indyjska firma [TYLKO U NAS]
- Jesteśmy trochę w momencie early stage, szukamy przede wszystkich zagranicznych inwestorów branżowych, którzy wsparliby nas nie tylko finansowo, ale również merytorycznie - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Ula Sankowska, co-CEO MIM Solutions.
Rahim Blak. Artysta biznesu
Innowator, technokrata, seryjny przedsiębiorca, kreator – Rahima Blaka trudno jednoznacznie scharakteryzować. Niosąc na sztandarach hasło „tokenizacji”, polaryzuje jak mało kto. Czy słusznie?
Nowy, naprawdę wspaniały świat. Najlepsze startupy VR
Według firmy badawczej IDC globalne wydatki na technologie VR i AR od 2020 do 2024 r. wzrosną aż sześciokrotnie – do 130 mld dol. Obie technologie cieszą się coraz większym zainteresowaniem w kolejnych branżach. Czy polskie startupy wykorzystają biznesowe szanse, jakie przynosi wirtualna rzeczywistość?
Operacje dronowe na dużą skalę? Skyfarer do 2023 roku chce podbić światowy rynek [TYLKO U NAS]
- Mamy już plany globalnej ekspansji na Europę i Afrykę z próbą uruchomienia w Afryce zaplanowaną na 2023 r. - zdradza w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Elliot Parnham, Co-founder w brytyjskim startupie Skyfarer. Firma jest jednym ze światowych liderów w prowadzeniu masowych operacji wykonywanych za pomocą dronów.
Jak zmienia się polski biznes? Dyskusje My Company podczas Forum Ekonomicznego 2022
Trudne czasy wymagają specjalnego podejścia - to jeden z wniosków tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Przedstawiamy nagrania, które zrealizowaliśmy podczas wydarzenia.
Patent na skuteczne rekrutacje? "Decyzję o inwestycji od funduszu otrzymaliśmy po 15 min rozmowy"
Pierwsi płacący klienci i gotowe wnioski. - Nasze wspólne działania z Nordea Bank poprawiły ich wskaźnik time-to-hire o ponad 30 proc., jednocześnie pozytywnie wpływając na wskaźnik poziomu kompetencji nowo zatrudnionych osób - mówi w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Dominik Olszewski, co-founder firmy Teamsharq.
To świetny czas, by być zwierzęciem domowym! Jak rozwija się pet tech w Polsce?
Serwis zrzeszający petsitterów, ubezpieczenia zdrowotne dla zwierząt, serwisy społecznościowe dla właścicieli czworonogów – branża pettech rozwija się niezwykle dynamicznie. A to prawdopodobnie dopiero początek wzrostów rynku, gdyż – jak przewidują nasi rozmówcy – pettech jest odporny na wszelkie zawirowania.
To świetny czas, by być zwierzęciem domowym! Jak rozwija się pet tech w Polsce?
Serwis zrzeszający petsitterów, ubezpieczenia zdrowotne dla zwierząt, serwisy społecznościowe dla właścicieli czworonogów – branża pettech rozwija się niezwykle dynamicznie. A to prawdopodobnie dopiero początek wzrostów rynku, gdyż – jak przewidują nasi rozmówcy – pettech jest odporny na wszelkie zawirowania.
Po co drzewa, skoro wystarczą ich liście? Ottan Studio ma pomysł na zieloną rewolucję [TYLKO U NAS]
Ottan Studio stworzył linię produkcyjną, która umożliwia recykling zielonych odpadów. - Odpady te są poddawane recyklingowi w przedmioty o wysokiej wartości dodanej i stają się estetycznymi, trwałymi, zachwycającymi materiałami, które można wykorzystać w budownictwie mieszkaniowym - tłumaczy Ayse Yılmaz, założycielka startupu.
Michał Dybuła: "Receptą na wyhamowanie inflacji jest tylko poważne schłodzenie gospodarki" [WYWIAD]
Receptą na wyhamowanie inflacji jest tylko poważne schłodzenie gospodarki – mówi Michał Dybuła, główny ekonomista Banku BNP Paribas i dyrektor Biura Analiz Ekonomicznych.
Będzie miękkie lądowanie? Pełny obraz Kuczyńskiego
Inflacja w 2023 r. może odpuścić. Od marcowego szczytu cena ropy spadła o jedną trzecią, cena uprawnień do emisji dwutlenku węgla osiągnęła w sierpniu szczyt w okolicach 98 euro, po czym gwałtownie spadła do nieco ponad 60 euro. Od kilku miesięcy spadają ceny żywności czy ceny frachtu. To wpłynie na spadek cen.
Platforma dla działów obsługi klienta z planem rozwoju. "Szykujemy rundę seed na początek 2023 roku"
Startup Ender Turing wywodzący się z Ukrainy już teraz zebrał grono klientów z całej Europy, ale jak zapowiada w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Olena Iosifova, założycielka firmy, to dopiero początek rozwoju. W ekspansji pomóc ma zebranie rundy seedowej - już teraz Ender Turing korzysta ze wsparcia m.in. dwóch estońskich funduszy inwestycyjnych.
Ma karty warte miliony, o pomoc w wycenie prosił go syn Beckhamów. Rafał Nobis inwestuje w Pokemony
Czasy się zmieniły, świadomość jest coraz większa, choć naprawdę zapalonych kolekcjonerów wciąż jest w Polsce dużo mniej niż na Zachodzie. Inwestowanie w karty przeważnie wygląda u nas niestety bardzo źle - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Rafał Nobis, kolekcjoner kart Pokemon.
Dorota Rymaszewska i Sławomir Wiatr o branży pet tech. "Pet tech wydaje się kuloodporny" [WYWIAD]
Jesteśmy na takim etapie rozwoju, że możemy sobie pozwolić na większe wydatki na nasze domowe zwierzaki. To napędza cały rynek. Do tego dochodzą zmiany w weterynarii: technologiczne i mentalne. Pojawiają się już sieci weterynaryjne integrujące placówki, co zmienia oblicze całego sektora. Za chwilę wejdą ubezpieczenia dla zwierząt. – mówią Dorota Rymaszewska z HiPets i Sławomir Wiatr z PetHELP.
Cudze chwalicie, swego nie znacie. Robot polskiego startupu dotrze tam, gdzie człowiek nie może
Zamiast ogólnej koncepcji, konkrety cel. - Skupiamy się obecnie na rozwiązaniu problemów jakie występują w inspekcji i utrzymaniu infrastruktury podziemnej - mówi w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Jakub Bartoszek, Co-Founder MAB Robotics. To twórca polskiego robota "do zadań specjalnych".
Czy da się zebrać wszystkie dane o Tobie z internetu? Niezwykły pomysł Your Digital Self
Startup Your Digital Self chce pomóc ludzkości w odzyskwaniu wiedzy o tym, co na temat każdej osoby wiedzą firmy w internecie. "Możesz wykorzystać całą tę wiedzę na swoją korzyść i ustalić granice wykorzystania Twojej cyfrowej tożsamości przez innych" - mówi w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Michiel Top, CEO & Co-Founder firmy.
Chce przekonać ludzi do jedzenia owadów? Patryk Sienkiewicz. Poza biznesem
Poprzez FoodBugs chce sprawić, żeby ludzie jedli owady, dzięki czemu ograniczy się spożycie tradycyjnego mięsa. A jaką kuchnię preferuje młody przedsiębiorca?
Oni wiedzą, jak działa twój umysł i na tym zarabiają. "Jesteśmy świadomi broni w naszych rękach"
Startup Behavio wie, co siedzi w twojej głowie. I potrafi to wykorzystać, by poprawić jakość kampanii marketingowych. Przerażające? - Zawsze byliśmy świadomi „broni”, która jest w naszych rękach, bardzo ostrożnie selekcjonujemy klientów – nie współpracujemy z ludźmi, którzy chcą wykorzystać dane do narażenia ludzi na niebezpieczeństwo
Polski startup tworzy tłumacza języka migowego bazującego na sieciach neuronowych [TYLKO U NAS]
Wsparcie od PARP i Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego plus pomysł - to stoi za startuperm Gesture to Speech. Teraz firma szykuje premierę aplikacji tłumaczącej język migowy przy użyciu nowych technologii - i chce rozwinąć się na globalną skalę - zapowiada Szymon Trochimiak Co-Founder i CTO.
Jak się piło na zakładzie, czyli alkoholowy alfabet PRL-u
Już niedługo, dzięki nowelizacji Kodeksu pracy, szef będzie mógł samodzielnie sprawdzić, czy pracownik nie jest pod wpływem alkoholu. Dziś musi wezwać w tym celu policję. Problem nadużywania alkoholu w godzinach pracy ciągle występuje, ale wydaje się marginalny w porównaniu z tym, co się działo w okresie Polski Ludowej.
Opieka psychologiczna pracowników wkrótce może stać się takim standardem jak BHP [WYWIAD]
Przez wiele lat komfort psychiczny był tematem tabu, więc trzeba go umiejętnie przełamywać. Według zaleceń licznych ekspertów zarząd firmy powinien sam opowiedzieć o swoich doświadczeniach, dzięki czemu destygmatyzacja tej kwestii będzie łatwiejsza - tłumaczą Małgorzata Ohme i Jakub Zieliński, współzałożyciele startupu Mindgram.
To era dużych zmian w branży farmaceutycznej
- Innowacje w obszarze nowych leków i technologii w ochronie zdrowia. To rozwiązania oparte o genetyk czy, części przeciwciał. W badaniach, którymi interesuje się Sanofi, pojawia się coraz więcej "startupowych" pomysłów - tłumaczy Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes Sanofi w Polsce.
Cisza w eterze, nadmiar powagi. 5 błędów komunikacyjnych szefa
Często po zebraniu pracownicy gromadzą się w jednym pokoju i próbują dojść do tego, o co właściwie chodziło szefowi.
Desery z drukarki 3D. Startup pozyskał 1,2 mln euro na niezwykłą technologię, szuka nowych środków
La Patisserie Numerique to francuski startup, o którym niebawem może być głośno. Firma opracowała metodę drukowania ciast bez żadnych dodatków. Od inwestorów pozyskał już 1,2 mln euro, ale teraz startup szuka kolejnych 10 mln euro - tłumaczą jego przedstawiciele w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl.
Potrzebne jest nowe podejście do nieruchomości. Co czeka branżę w najbliższym czasie? [WIDEO]
JLL w czasie pandemii przeszedł przez duży program zmian. Zmienili się ludzie, ale także i podejście do klientów. - Widzimy, że firmy potrzebują bardziej strategicznego niż transakcyjnego doradztwa. Wspólnie z nimi zastanawiamy się nad nowym podejściem do nieruchomości - komentuje Piotr Wetmański, Chief Operating Officer, JLL.
Nielimitowany urlop to nowy trend. Czy ma szansę stać się powszechny?
Czterodniowy tydzień pracy, który zaproponował ostatnio Donald Tusk dla speców od innowacyjnego zarządzania to pomysł już nieco banalny. Teraz hitem jest urlop nielimitowany. Pokazujemy blaski i cienie nowego trendu, który właśnie dociera nad Wisłę.
Zastaw się, a pokaż się. Jak lombardy zmieniają świat rozrywki?
Dla jednych są ostatnią deską ratunku, dla innych to świetnie prosperujący biznes.Lombardy zapewniają emocje jak przy hazardzie, ale wciąż są bezpieczniejsze niż chwilówki. Nic dziwnego, że rozpalają wyobraźnię scenarzystów na całym świecie.