Moja firma
Współpraca z klientem - ile można dać za darmo?
Mamy osobę lub firmę, która jest potencjalnie zainteresowana zakupem, ale... najpierw chciałaby coś za darmo. Jak powinniśmy się wtedy zachować? Oto polecane praktyki.
Nadchodzi fala inwestycji w samochody? "Przedsiębiorcy szykują się do dużych zakupów"
Prawie 30 proc. małych i średnich firm w Polsce chce w tym roku kupić co najmniej samochód - wynika z badania na zlecenie firmy Carefleet. Najbardziej aktywne mają być średnie przedsiębiorstwa.
Prawny start w start-up. Zasady pracy zdalnej, czyli o czym powinien pamiętać pracodawca?
Praca zdalna stała się normą od ponad roku. Właściciel startupu, który zatrudnia osoby na bazie umowy o pracę powinien jednak pamiętać, że jest to obszar regulowany przez prawo. Jak nie popełnić kosztownego błędu?
Zmiany w programie pomocy dla firm. Z pieniędzy skorzysta więcej przedsiębiorstw
Dziś, czyli 26 kwietnia, w życie weszło rozporządzenie przedłużające funkcjonowanie tzw. tarczy branżowej dla firm. Z pomocy skorzysta m.in. 17 nowych branż.
Programy unijne - kto może z nich skorzystać?
Nie złożymy już wniosków na środki z Tarczy 2.0, ale firmy MSP ciągle mogą starać się o finanse z Unii Europejskiej. Pokazujemy, jakie programy są obecnie realizowane i kto może z nich skorzystać.
Pomoc dla przedsiębiorców w Niemczech. Jak wygląda?
Tylko i wyłącznie w 2021 roku niemiecki rząd chce wydać na pomoc przedsiębiorcom 65 mld euro. Sprawdziliśmy, czym różni się niemiecki program od polskich pomysłów na ratowanie biznesów.
Raport: Finansowanie dla firm. Jak działają aniołowie biznesu?
Leasing, faktoring czy kredyt to dość standardowe, znane od lat źródła finansowania biznesu. Wesprzeć nas mogą też aniołowie biznesu czy fundusze venture capital. A także zwykli zjadacze chleba, którzy inwestują poprzez platformy crowdfundingowe.
Jak efektywnie delegować zadania? [AKADEMIA MŁODEGO SZEFA]
Wielu początkujących szefów chce wszystko robić samodzielnie. To wielki błąd! Podpowiadamy, jak w pięciu krokach nauczyć się umiejętnie delegować obowiązki, a jednocześnie nie stracić kontroli nad powierzonymi zadaniami.
Naucz się szukać pieniędzy - jak stworzyć jednorożca?
Już 10 polskich spółek ma szansę zostać jednorożcem. To m.in. Brainly DocPlanner, Iceye, Booksy, Cosmose AI. W większość z nich zainwestował PFR.
Chcesz sprzedawać do sieci handlowych? Uważaj na rabaty! [RAPORT UOKiK]
Pojawiające się na rynku handlowym nieprawidłowości przy współpracy na linii sieci handlowe - dostawcy sprawiły, że UOKiK wziął pod lupę temat rabatów udzielanych dostawcom. W efekcie powstał raport, z którym powinni zapoznać się firmy, które myślą o współpracy z sieciami.
Raport: Finansowanie dla firm. Lepsza płynność dzięki sprzedaży faktur
Faktoring, choć nie jest bez wad, może pomóc firmie zachować płynność finansową, co jest szczególnie doceniane w niektórych branżach. Kiedy warto zdecydować się na takie finansowanie? I jakich błędów nie popełniać.
Zdrowo i bezgotówkowo. Płatności bezgotówkowe ratują biznes [DEBATA MY COMPANY POLSKA]
Pandemia wstrząsnęła polskim biznesem i mocno przyczyniła się do rozwoju płatności bezgotówkowych. Wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Instytucje mają nowe pomysły, jak upowszechnić nowe narzędzia płatnicze w sklepach i punktach usługowych – wynika z debaty ekspertów zorganizowanej przez „My Company Polska”.
Raport: Finansowanie dla firm. Kupić czy wziąć w leasing?
Samochody, maszyny rolnicze i budowlane, sprzęt biurowy, a nawet rowery. Leasing cieszy się sporą popularnością wśród polskich firm. W porównaniu z innymi źródłami finansowania jest tani i daje korzyści podatkowe. Kupić czy wziąć w leasing?
Jak wzbogać się na wzroście inflacji lub samej jego groźbie
Po latach spokoju ryzyko przyspieszenia wzrostu cen znów staje się przedmiotem zażartych dyskusji ekonomistów. Głośnej na tyle, że jej echa dotarły na rynki finansowe – od sierpnia 2020 r. rośnie rentowność obligacji USA. W ślad za tym pojawiła się też szansa na nieprzeciętne zyski, znacznie przewyższające tempo wzrostu cen w gospodarce.
Raport e-commerce. Jak wygrać wyścig o klienta
Sektor e-commerce to największy beneficjent rewolucji gospodarczej w czasie pandemii. Nic dziwnego, że walka na tym rynku jest coraz ostrzejsza. Już niebawem pierwsze firmy zaczną odpadać z wyścigu.
Bezkarne zniechęcanie do PPK. Od początku programu nie wykonano ani jednej kontroli [TYLKO U NAS]
Od 2019 roku, czyli pod początku istnienia Pracowniczych Planów Kapitałowych, nie przeprowadzono ani jednej kontroli w firmach, które zniechęcałyby pracowników do programu - wynika z informacji portalu mycompanypolska.pl.
Robert Zapotoczny: "Czas działa na korzyść PPK!" [WYWIAD]
Poziom partycypacji w programie PPK będzie rósł. I czas jest po stronie tych, co już są w programie, bo oni mają pieniądze – uważa Robert Zapotoczny, prezes spółki PFR Portal PPK.
Raport e-commerce. Dotrzyj efektywnie do konsumenta
Przychody ze sprzedaży to nie jest najważniejszy wskaźnik, na jaki powinni patrzyć sprzedający w internecie. Koszt dotarcia do klienta, poziom lojalności… Znajomość dokładnych danych procentuje.
Jak wdrożyć szybkie płatności w sklepie internetowym
Na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora bramki płatniczej, jak zagwarantować klientowi najlepszy UX. Poradnik krok po kroku.
Marka Godna Zaufania. 3 kroki do budowania zaufania w niepewnych czasach
Określenie marka godna zaufania w czasach pandemii nabrało nowego kontekstu. Panująca wokół niepewność sprawiła, że brandom stawiamy jeszcze większe wymagania. Oczekujemy, że będą nam dawały choćby drobne poczucie stabilizacji i normalności.
"Zamieniłem kawiarnię na mini-kawiarnię z centrum usług i przekąskami – dobrze na tym wyszedłem"
Miał uruchomić własną kawiarnię. Pandemia zniweczyła jednak wszystkie plany. Zmienił je, obserwując rynek i branżę handlową. Zdecydował się na otwarcie sklepu i nie żałuje. Oto historia Piotra Jagiełły.
PPK to szansa, nie zmarnuj jej!
Program, który ma zmienić sytuację polskich pracowników, wchodzi w decydującą fazę. Teraz przed egzaminem stoją przedsiębiorcy zatrudniający mniej niż 20 osób oraz jednostki sektora finansów publicznych (bez względu na stan zatrudnienia).
Leasing pomaga wygrać z pandemią. Jakie wyzwania stoją przed rynkiem?
W ramach odbudowy potencjału, w ciągu najbliższych 2–3 lat, inwestycje i ich finansowanie będą stanowiły podwaliny dla przyszłości i innowacyjności polskiej gospodarki. Zwycięzcami będą te firmy, które trudny czas pandemii wykorzystają do głębokich zmian i rewizji swoich strategii, dla których model przedkowidowy przestał być efektywny.
Lenovo IdeaCentre AIO 5i - czy urządzenia sprawdza się w dobie home office i zdalnego nauczania?
Lenovo IdeaCentre AIO 5i to kolejne urządzenie, które może wypłynąć na fali „nowej rzeczywistości”. Czy sprzęt sprawdza się w dobie home office i zdalnego nauczania? Zobaczmy!
Home office generuje cyberzagrożenia. Jak się na nie przygotować?
Transformacja cyfrowa i praca zdalna zapewniają wiele korzyści, ale jeśli chcemy bezpiecznie rozwijać swoją działalność online, musimy dobrze się do tego przygotować.
Ekspert od cyberbezpieczeństwa: "Ochrona przed hakerami jest jak hamulce w bolidzie F1" [WYWIAD]
Bezpieczeństwo musi iść w parze z rozwojem biznesu, nie może go blokować – mówi Krzysztof Białek, dyrektor Marketingu i Rozwoju Produktów Cyberbezpieczeństwa w Orange.
Jak zarządzać informatykami? "Historie o działach IT są naciągane, nie można wierzyć w mity"
Mają większą swobodę, lepsze warunki pracy i zarobki wyższe niż średnia firmowa. Do tego szefowie z działem IT obchodzą się jak z jajkiem – przynajmniej tak to widzi reszta pracowników. Jak zarządzać zespołem, którego częścią są informatycy?
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Kwiecień 2021
Jak co miesiąc opisujemy aktualne zmiany w przepisach dla przedsiębiorców.
Samochody coraz bardziej autonomiczne. Jak technologie ratują życie kierowców?
Wprawdzie na auta autonomiczne jeszcze trochę poczekamy, ale jedno jest już pewne: samochody to teraz skomplikowane urządzenia elektroniczne, do których doczepiono cztery koła. Nowe, bogato wyposażone modele przypominają teraz centra multimedialne. Ale krzemowe chipy ratują też życie i zapewniają komfort.
Mazda 3, czyli prawdziwie alternatywny napęd [RECENZJA]
Kompaktowe auta tracą popularność na rzecz crossoverów i SUV-ów. Ale i tak nadal są ważnymi modelami traktowanymi jako samochody uniwersalne – poręczne w mieście, ale i wystarczające dla rodziny. Mazda 3 to jeden z ciekawszych kompaktów dostępnych na rynku, także ze względu na zastosowany w niej napęd.
Raport e-commerce. Nie zapomnij o płatnościach
Stworzenie przyjaznego systemu płatności, który nie tylko da klientom poczucie bezpieczeństwa, ale też odpowie na każdą ich potrzebę dziś jest must have w sprawnym sklepie internetowym.
Cross-border e-commerce nie tylko dla dużych graczy
W Europie jest 800 tys. e-sklepów, a tylko 8 proc. sprzedaje w modelu cross-border. Jedna trzecia z nich chciałaby wejść na nowe rynki, ale ogranicza ich logistyka. Dostęp do niskich cen usług fulfillment czy możliwości zaoferowania dostawy na następny dzień były do tej pory domeną dużych, międzynarodowych sklepów internetowych. Jednak pojawił się nowy sposób na ekspansję zagraniczną.
Jak chronić firmę przed zagrożeniami płynącymi z Internetu?
Nawet w małej firmie do efektywnego prowadzenia działalności nie wystarczy już stary, zdezelowany komputer z leciwym pakietem biurowym i wiekowym systemem operacyjnym. Podłączenie do internetu to teraz konieczność, a dołączenie do globalnej sieci wymaga dbałości o sprzęt i oprogramowanie. Jej brak może spowodować ogromne straty.
Własny biznes czy franczyza - wady i zalety
Prowadzenie biznesu nie musi opierać się na komercjalizacji własnego, genialnego biznesu. Od lat liczne firmy prześcigają się w przyciąganiu ambitnych przedsiębiorców ofertą franczyzową.
Spółka komandytowa i podatek CIT. Jak uniknąć podwójnego opodatkowania?
Spółki komandytowe z początkiem 2021 roku zostały objęte zakresem ustawy o podatku CIT. Firmy, nie chcąc płacić zarówno podatku dochodowego, jak i podatku CIT, szukają sposobów na uniknięcie takiego scenariusza. Jak uniknąć podwójnego opodatkowania?