Przegląd najciekawszych gadżetów

Gadżety
Gadżety, fot. materiały prasowe
Prezentujemy przegląd najciekawszych nowych gadżetów.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 12/2021 (75)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Prosty sposób na avatar

NVIDIA zaprezentowała narzędzie Omniverse Avatar, które ma umożliwić tworzenie naszych realistycznych awatarów na potrzeby wirtualnych doświadczeń. Narzędzie opiera się na systemach sztucznej inteligencji i pozwala tworzyć w miarę szybko dość realistycznie wyglądające awatary. System sam analizuje mimikę, gesty czy sposób mówienia. Podczas prezentacji sam stworzył awatara CEO firmy Jensena Huanga. NVIDIA nie podziela co prawda ambicji zespołu Facebooka w zakresie upowszechnienia metawersum jako futurystycznego narzędzia do pracy i komunikacji zdalnej, widzi w nim jednak technologię, która może sprawdzić się m.in. w zastosowaniach biznesowych.

Awatary tego typu mogłyby zostać wykorzystane np. w roli wirtualnych konsultantów w cyfrowych kioskach.

Język czyni cuda

Dorothee Clasen, która jest magistrantką w Międzynarodowej Szkole Projektowania w Kolonii, stworzyła urządzenia o nazwie [In]Brace], które pozwala sterować komputerem z pomocą języka. Urządzenie to coś na kształt małej ortezy, którą wkłada się pod język. Składa się z magnetycznej kulki umieszczonej na szynach. Sygnały z poruszającej się kulki wysyłane są do nadajnika wi-fi, który znajduje się za uchem. W ten sposób sygnały wysyłane są do komputera. Choć wydaje się to tylko ciekawostką, Clasen twierdzi, że jej urządzenie może być w przyszłości wykorzystywane przez osoby z niepełnosprawnościami.

Przenośne monitory - efektywna praca w podróży

Praca na dwóch monitorach może znacząco polepszyć produktywność i wygodę. Stanowiska z dwoma wyświetlaczami można coraz częściej spotkać w biurach. Jednak z takiej konfiguracji można też korzystać w pracy mobilnej. Z pomocą przychodzą monitory przenośne. Umożliwiają wydajniejszą pracę w podróży lub podczas prezentacji u klienta. Tego typu urządzenia łatwo zmieszczą się w torbie razem z laptopem i ważą zaledwie ok. 1 kg. Ponadto dostarczane z nimi podstawki nie tylko pozwalają na ustawienie wyświetlacza w orientacji pionowej lub poziomej, ale równocześnie służą za futerał ochronny.

Możliwości przenośnych monitorów na przykładzie modeli AOC

By podłączyć przenośny monitor do laptopa, wystarczy użyć coraz popularniejszego złącza USB-C. W przypadku modelu AOC 16T2 będzie nim przesyłany nie tylko obraz, ale też sygnały jego funkcji dotykowej. Połączenie przez USB-C jest wygodne, ale na szczęście brak tego portu nie wyklucza stosowania mobilnego wyświetlacza. Wspomniany monitor można także podłączyć za pomocą złącza HDMI, a sygnał dotyku będzie przesyłany standardowym przewodem USB. Z kolei do korzystania z nieco tańszego modelu AOC I1601P wystarczy sam port USB. Zastosowana w nim technologia Display Link odpowiada za przesyłanie obrazu także przez porty USB w standardzie 2.0. Oba monitory wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD na matrycach o przekątnych 15,6”.

Warto pamiętać, że monitory przenośne mogą sprawdzić się nie tylko w podróży, ale też jako uzupełnienie stanowiska home office. Nawet przy biurku o ograniczonej ilości miejsca pozwalają czerpać korzyści ze stosowania dwóch ekranów.

My Company Polska wydanie 12/2021 (75)

Więcej możesz przeczytać w 12/2021 (75) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ