Aktualności
W biznesie. Październik 2021
Najnowsze informacje i wiadomości ze świata biznesu.
Wrzesień pełen niespodzianek. Pełny obraz Kuczyńskiego
Jeśli najbliższą rozgrywkę na giełdzie wygrają niedźwiedzie, to nie doprowadzą do końca hossy – będzie to jedynie w niej przerwa. Oczywiście o ile pandemia nie zrodzi nowej, zabójczej odmiany wirusa.
Czas na gaz? "Rewolucja energetyczna nie powiedzie się bez szczegółowego planu transformacji"
Rewolucja energetyczna nie powiedzie się, jeśli nie przygotujemy szczegółowego planu transformacji polskiej gospodarki. A tu kluczową rolę ma gaz – wynika z debaty „Europa Środkowo-Wschodnia wobec szans i wyzwań transformacji energetycznej”, która odbyła się w Karpaczu podczas Forum Ekonomicznego 2021.
Farmy wiatrowe i wodór - nowe otwarcie w energetyce
Farmy wiatrowe i wodór – to dwa tematy, o których w Polsce będzie głośno. O planach firm i wyzwaniach związanych z ich realizacjami rozmawiano podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Patronaty My Company Polska. Październik 2021
Przegląd wydarzeń, którym patronujemy.
Wyzwania dla bezpieczeństwa energetycznego
Jak zapewnić nieprzerwaną dostępność źródeł energii? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczestnicy debaty zorganizowanej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.
Klient w cyfrowym świecie. Jak zapewnić spójne doświadczenie w środowisku omnikanałowym
Pandemia miała ogromny wpływ na wykorzystanie cyfrowych kanałów interakcji z klientami. Obok istniejących kanałów pojawiły się nowe, które jeszcze zwiększyły skalę wyzwań. Cyrkulacja pomiędzy nimi będzie wciąż przybierać na sile, dlatego coraz istotniejsze staje się dostarczanie konsumentom spójnego, omnikanałowego doświadczenia.
Impuls na giełdę
Mamy nowoczesny technologicznie rynek, który potrzebuje nowego pomysłu na rozwój – mówili uczestnicy debaty „Rola rynku kapitałowego w postpandemicznej odbudowie gospodarki” na Europejskim Kongresie Finansowym.
Zielona transformacja i walka o talenty. Banki szykują się na nowe wyzwania
Dziś instytucje finansowe nie martwią się o pandemię. Główne problemy dopiero nadejdą. Brak zdolnych ludzi do pracy, obowiązki związane z zieloną transformacją oraz nadchodzące stopy procentowe, które mogą poważnie zagrozić stabilności niektórych banków to dziś wyzwania, o których się mówi - wynika z debaty podsumowującej Europejski Kongres Finansowy.
Nie wywrócić się na zielonym. Czy zielona rewolucja stanie się szansą na rozwój polskiej gospodarki?
Czy zielona rewolucja może stać się szansą na rozwój polskiej gospodarki? Tak, dlatego już teraz trwa walka o przestawienie branży energetycznej na nowe tory.
Employer Branding - jak to robią najlepsi
Walka o pracownika wkracza w nową fazę. O sposobach na pozyskiwanie najbardziej kompetentnych ludzi opowiadali w czasie Forum Ekonomicznego w Karpaczu przedstawiciele największych firm w Polsce.
Jeszcze szybciej i cyfrowo. Nowe podejście do kredytów hipotecznych
Boom na rynku mieszkań połączony z niesamowitą cyfryzacją zmieniają obszar bankowości hipotecznej – wynika z debaty zorganizowanej podczas Europejskiego Kongresu Finansowego.
Brytyjczycy e-papierosy rozdadzą palącym pacjentom SOR. To ma być eksperyment
Wielka Brytania jest jednym z krajów uznających oficjalnie e-papierosy za mniej szkodliwe niż papierosy tradycyjne. W ramach próby, która ma się rozpocząć już tej jesieni, palący pacjenci bez względu na to, z jakiego powodu trafili na SOR, otrzymają urządzenie oraz mający wystarczyć na tydzień zapas płynu do e-papierosów.
Najważniejsze zmiany w przepisach gospodarczych. Wodór jak paliwo?
22 września wejdzie w życie ustawa o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja wprowadza do listy paliw wodór i tym samym dostosowuje wszystkie regulacje z tym związane.
Marshall bez kabli i niezwykły Harley. Przegląd najciekawszych gadżetów
Jak co miesiąc prezentujemy przegląd najciekawszych gadżetów.
Sportowa emerytura i zarobki w disco polo. Nowy numer My Company Polska
Jak powodzi się sportowcom, którzy zakończyli już swoją karierę? Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Na te i inne pytania odpowiadamy w nowym numerze miesięcznika My Company Polska.
Flexee z nową usługą - pensję można mieć na koncie zanim skończy się miesiąc
Startup Flexee wprowadza na rynek nową usługę. Do tej pory, jeśli dwudziestego zabrakło nam pieniędzy, to mogliśmy pożyczyć pieniądze od znajomych, poprosić o zaliczkę w pracy (o ile było to w ogóle możliwe) czy też skorzystać z chwilówki. Jak mówią twórcy Flexee, teraz wystarczy wziąć do ręki telefon, skorzystać z ich aplikacji i po chwili pieniądze wylądują na naszym koncie.
Sztuczna inteligencja w fotowoltaice - sunmetric rusza po drugi etap finansowania
Innowacyjne narzędzie, które dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji umożliwia przeprowadzenie precyzyjnej i zautomatyzowanej analizy danego obiektu oraz terenu w celu oceny wydajności potencjalnej instalacji fotowoltaicznej – tak pokrótce można zdefiniować produkt wielomiesięcznej pracy nad projektem sunmetric.
Trwa VII Kongres Energetyczny DISE we Wrocławiu. "Papier wszystko przyjmie, gorzej z realizacją"
We Wrocławiu trwa VII Kongres Energetyczny DISE. Paneliści dyskutują m.in. o energetyce, gospodarce i OZE. - Wiele państw już teraz ma problem z osiągnięciem 40 proc. redukcji emisji, a dajemy sobie cel 55 proc. Papier wszystko przyjmie, gorzej z realizacją – powiedział podczas wydarzenia poseł do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Tobiszowski.
Jak finansować innowacje?
O przyszłości polskiego przemysłu innowacyjnych rozwiązań rozmawiano podczas panelu dyskusyjnego w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
Ważne zmiany w prawie. Przedsiębiorca nie może odmówić płatności gotówkowej
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o usługach płatniczych. Nowe przepisy wprowadzają ważne zmiany dla przedsiębiorców.
Ekipa o krok od giełdy. Marka jest warta 241 mln złotych?
240 mln złotych. Tyle według biegłego rewidenta ma być warta obecnie marka Ekipy, znanej w Polsce grupy youtuberów. Opublikowano plan połączenia dwóch spółek, który doprowadzi do debiutu Ekipy na warszawskim rynku NewConnect.
Sztuczna inteligencja made in Poland rewolucjonizuje przemysł. Startup pozyskał 11 mln złotych
Firma Indoorway, twórca systemu lokalizacji w zakładach produkcyjnych służącego do optymalizacji procesów pozyskała 11 mln złotych na rozwój technologii od NCBR i Adama Rudowskiego z Level2 Ventures.
Gdzie żyje się najdrożej? Koszty utrzymania w Szwajcarii są olbrzymie
Chociaż mieszkanie w Szwajcarii jest ok. 12% tańsze niż w Nowym Jorku, to jednak ciągle - jako cały kraj - jest to najdroższe miejsce do zamieszkania na świecie. Przynajmniej tak wynika z danych za 2020 r.
Robot domowy Amazon jak z bajki Jetsonowie podbija internet
Nowy robot domowy wprowadzony przez Amazon słyszy, widzi i podąża za osobą po domu. Nie jest to jednak Rosey z bajki Jetsonowie, ale internauci i tak nie mogli powstrzymać się do porównań.
80 dolarów za baryłkę. Ceny ropy najdroższe od lat
Tak drogo nie było od października 2018 r. Cena baryłki ropy naftowej na giełdzie w Londynie kosztuje 80 dol. Eksperci ostrzegają, że wzrosty cen doprowadzą do zniszczenia popytu, nawet w obliczu nadchodzącej zimy i kryzysu gazowego w Europie.
Europejski Kongres Gospodarczy 2021. Wywiady i relacje z wydarzenia
Zapis rozmów i relacji z Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2021.
January Ciszewski znów inwestuje. Tym razem w fintech
Notowana na rynku NewConnect spółka Femion Technology poinformowała o znalezieniu nowego inwestora. To January Ciszewski.
Janusz Palikot znów sięga po pieniądze inwestorów. Rusza druga emisja akcji Alembik
4,5 mln złotych - tyle chce pozyskać Janusz Palikot na rozwój spółki Alembik od inwestorów w ramach akcji crowdfundingowej. Rok temu Palikot zebrał 4,2 mln złotych. Cel? Stworzenie sieci restauracji i rozwój marki.
Ukraiński e-sklep postawił na Polskę. Powstał również tradycyjny supermarket
Ukraiński sklep internetowy Foodex24 powstał w zaledwie dwa tygodnie na początku pandemii w 2020 roku. Od lipca działa w Polsce - nie tylko w formule online, ale i offline.
FerrumLabs zebrało ponad milion. Wśród inwestorów znalazł się Maciej Zakościelny
W dwa miesiące firma FerrumLabs, producent kosmetyków dla mężczyzn, zebrało 1,2 mln złotych w ramach akcji crowdfundingowej. To mniej, niż planowano.
Program ochrony kupujących? Polacy mówią "nie"
Już 57 proc. polskich konsumentów chętniej wybiera zakupy online zamiast wyprawy do stacjonarnego sklepu . Rosnąca popularność e-zakupów nie idzie jednak w parze ze świadomością zabezpieczeń przysługujących kupującym w przypadku ewentualnych nieprawidłowości.
W jaki sposób mikromobilność zmienia polskie miasta? Wywiad z Katarzyną Sobótką-Demianowską
Mikromobilność to uzupełnienie miejskiej logistyki. Jestem zwolenniczką ciągłego próbowania i uczenia się na błędach. Miasta mają różne potrzeby, rozwiązanie, które sprawdzi się w jednym miejscu, niekoniecznie będzie mogło być wprowadzone w innym - mówi Katarzyna Sobótka-Demianowska, Head of Business w EIT Innoenergy.
Dwa razy więcej pieniędzy na inwestycje. PFR wyda ponad miliard złotych na rozwój startupów
Program PFR Private Equity zostanie dokapitalizowany. Zamiast dotychczasowych 600 mln złotych, które trafiły już do funduszy private equity, państwowy podmiot przekaże na inwestycje w startupy łącznie ponad 1,1 mld złotych.
Pieniądze od BGK dla tych, którzy dobro ludzi stawiają nad zysk
Spółdzielnie socjalne, kluby integracji społecznej i wiele innych podmiotów, które pomoc innym ludziom stawiają wyżej niż zysk, mogą liczyć na wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki oferowanym preferencyjnym pożyczkom podmioty ekonomii społecznej mogą tworzyć miejsca pracy i rozwijać się. Ci, którzy z nich skorzystali, nie żałują!