Kim Kardashian będzie inwestować w startupy. Zakłada SKKY Partners

Kim Kardashian / Fot. Instagram
Kim Kardashian / Fot. Instagram
Kim Kardashian, znana z występów w reality show, silnej obecności w mediach społecznościowych i ogromnego imperium biznesowego, zdecydowała się na start z firmą private equity SKKY Partners. Wspólnie z Jayem Sammonsem chce inwestować w startupy.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Celebrytka-milionerka uruchamia fundusz private equity o nazwie SKKY Partners i przekonuje, że skoncentruje się na inwestowaniu w biznes konsumencki i medialny. Firma będzie ukierunkowana na startupy z sektorów obejmujących produkty konsumenckie, hotelarstwo, luksus, handel cyfrowy i media. Kim Kardashian planuje przeprowadzać zarówno inwestycje mniejszościowe, jak i takie, które obejmują większościowe udziały i kontrolę.

Sprawdź: 4-dniowy tydzień pracy

Kim Kardashian to kolejna znana osoba, która w ostatnim czasie zdecydowała się na taki ruch. Od jakiegoś czasu również na rynek private equity zdecydowała się wejść gwiazda tenisa, Serena Williams, uruchamiając Serena Ventures. Jej firma zainwestowała już w ponad 50 biznesów o łącznej wartości rynkowej 14 mld dol., w tym w internetową platformę edukacyjną MasterCLass i firmę technologiczną Propel.

Kim Kardashian i Jay Sammons / Fot. kimkardashian, Instagram

Jeśli zaś chodzi o SKKY Partners, w oświadczeniu firmy czytamy, że "Kim Kardashian i weteran sektora private equity Jay Sammons wykorzystają wspólne doświadczenie, by budować duże biznesy konsumenckie o globalnym zasięgu". 

Kim Kardashian i Jay Sammons mają pełnić role współzałożycieli i partnerów zarządzających. 

Zobacz: Czy praca zdalna się opłaca?

- Cieszę się, że mogę uruchomić SKKY Partners, aby inwestować w następną generację marek konsumenckich, wykorzystując moje doświadczenie w zakładaniu i budowaniu globalnych firm, oraz współpracując z innowacyjnymi biznesami, aby pomóc im się rozwijać - powiedziała Kim Kardashian. - Nie mogę doczekać się bliskiej współpracy z Jayem i naszym zespołem, by identyfikować wyróżniające się możliwości inwestycyjne - dodała. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY