TreeCard pozyskuje 23 mln finansowania. "Sadzimy drzewa za każdym razem, gdy wydajesz pieniądze"

TreeCard to fintech z oryginalnym podejściem do pr
TreeCard to fintech z oryginalnym podejściem do prowadzenia biznesu / Fot. Materiały własne
Mamy do czynienia ze wzrostem świadomości zmian klimatycznych, co sprawia, że powstaje coraz więcej biznesów, które w dużym stopniu chcą dbać o środowisko. TreeCard to jedna z firm, która świetnie wpisuje się w te reala.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Rządy i liczne organizacje przeprowadzają obecnie różne inwestycje w celu walki z globalnym ociepleniem i trwającym kryzysem klimatycznym. Jeden ze sposobów to zalesianie. 

Sprawdź: Tysiąc na dziecko

Lasy są świetnym sposobem na pochłanianie dwutlenku węgla. Każdego roku pochłaniają ok. 2,6 mld ton CO2, czyli ok. jednej trzeciej emisji CO2 ludzkości. To dlatego firma TreeCard, startup z sektora FinTech, wpadł na nowatorską koncepcję ograniczania skutków zmian klimatu poprzez sadzenie większej liczby drzew.

TreeCard oferuje aplikację, która pomaga zrekompensować emisje CO2 podczas wydawania pieniędzy. Przy każdej dokonanej płatności startup zmniejsza ślad węglowy, wykorzystując 80% swoich zysków z opłat za obsługę płatności na sadzenie drzew przy współpracy z partnerem Ecosia. 

Obecnie TreeCard zebrał finansowanie w wysokości 23 mln dol. W rundzie uczestniczyły fundusze US VC Valar Ventures, VC World Fund i EQT Ventures, jak również aniołowie biznesu, w tym Dylan Field (założyciel Figma) oraz Joshua Browder (CEO DoNotPay). Jednym z inwestorów jest też Peter Thiel.

Inwestycja w TreeCard jest zgodna z obecnymi trendami. Zainteresowanie inwestorów sektorem, który chce chronić klimat i stawia na zrównoważony rozwój, jest wyjątkowo duże. W zeszłym roku aż 111 mld dol. trafiło właśnie do startupów, które stawiają na "technologie klimatyczne".

Sadzimy drzewa

TreeCard to firma istniejąca od 2020 r. Założył ją Jamie Cox, brytyjski przedsiębiorca, który rozwijał już wcześniej kilka biznesów. 

TreeCard oferuje platformę do zarządzania wydatkami powiązaną z drewnianą kartą debetową (we współpracy z MasterCard). Startup nie wymaga zakładania nowego konta bankowego. 

Zobacz: Jak zarobić pierwszy milion

- Zawsze wierzyliśmy, że gdyby istniał przycisk, który mógłby uczynić życie bardziej zrównoważonym, to ludzie by go naciskali. Istnieje pilna potrzeba i pragnienie, aby być bardziej zrównoważonym i dbać o środowisko, ale zbyt często ludzie nie wiedzą od czego zacząć lub są pewni, jak to zrobić - powiedział Jamie Cox.

Peter Thiel, jeden z najbardziej znanych inwestorów TreeCard, to amerykański przedsiębiorca, który wraz z Elonem Muskiem i Maksem Levchinem zakładał PayPala i był CEO firmy. Pod koniec 2004 r. Thiel zainwestował w Facebooka 500 tys. dol. w zamian za 10,2% udziałów w firmie. Jest też jednym z pierwszych inwestorów w LinkedIn, Yammer czy Yelp oraz wiele innych firm. Thiel jest też autorem jednej z najlepszych książek dla założycieli startupów, "Zero to One". 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY