Bootstrapping w Polsce. Grudniowy numer My Company Polska już w sprzedaży!

Grzegorz Sadowski, Piotr Nowosielski i Kuba Dobros
Grzegorz Sadowski, Piotr Nowosielski i Kuba Dobroszek, fot. Michał Mutor
Bootstrapping w Polsce to główny temat grudniowego wydania My Company Polska. Bohaterem okładkowym jest Piotr Nowosielski, który bez zewnętrznych inwestorów zbudował Just Join IT - firmę, której obecne przychody przekraczają 40 mln zł. O czym jeszcze przeczytacie w numerze?

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Zewnętrzne finansowanie powinno być ostatecznością, bo to pójście na łatwiznę - uważa Piotr Nowosielski. Jego słowa konfrontujemy z przedstawicielami funduszy vc, którzy przekonują, że w nie każdej branży można szybko osiągnąć przewagę konkurencyjną, wyłącznie się bootstrappując. Nasz okładkowy materiał to nie tylko "za i przeciw" finansowania się bez inwestorów, ale również obraz rodzimego rynku startupowego.

Bohaterem Ekonomii Jutra jest tym razem Grzegorz W. Kołodko. - Obecna inflacja jest wyjątkowo paskudna - mówi wprost najczęściej cytowany polski ekonomista. 

Wspólnie z inwestorami, przedsiębiorcami oraz startupowcami wybieramy Biznesowe Słowo Roku 2022. Jak minione miesiące opisały czołowe postacie rodzimej sceny startupowej?

Jak co miesiąc, przyglądamy się również ciekawym biznesowym inicjatywom. PetsDiag, analizując sierść, pozwala ocenić stan zdrowia zwierząt. Piotr Przybysz opracował lody mające właściwości prozdrowtne. Respo.Vision to z kolei polski sport tech, który współpracuje m.in. z klubem FC Liverpool - inicjatywa znalazła się w naszym zestawieniu najlepszych rodzimych sport techów.

Oczywiście najnowszy numer to garść aktualnych informacji ze świata biznesu, a także opis najważniejszych zmian w prawie. Znajdziecie u nas również przegląd gadżetów, recenzje motoryzacyjne, a także ciekawe raporty.

Polecamy się nie tylko na długie grudniowe wieczory!

ZOBACZ RÓWNIEŻ