Facebook musi zapłacić 277 mln dol. kary za wyciek danych

Mark Zuckerberg, CEO Meta / Fot. Andrew Harrer, Bl
Mark Zuckerberg, CEO Meta / Fot. Andrew Harrer, Bloomberg
Meta (Facebook) nie ma udanego roku. Musi radzić sobie z nieudanym inwestowaniem w metaverse, załamaniem cen akcji, zwolnieniami, a teraz firma została jeszcze ukarana grzywną 277 mln dol. za wyciek danych obejmujący 500 mln użytkowników.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Meta będzie musiała zapłacić karę w wysokości 277 mln dol. za naruszenie prywatności oraz wyciek danych, jak również za niewystarczające zabezpieczenia. Jest to grzywna narzucona w Europie przez irlandzką Komisję Ochrony Danych. To kolejny dowód na to, że władze w naszym regionie stają się coraz bardziej agresywne w stosunku do swojego prawa dotyczącego prywatności i surowo obchodzą się z dużymi firmami technologicznymi. 

Zobacz: Jak napisać list motywacyjny

Na początku tego roku Facebook i Google zostały ukarane grzywną w wysokości 237 mln dol. za naruszanie plików cookie i utrudnianie użytkownikom internetu w UE łatwego "odrzucania modułów śledzących ich aktywność w sieci". CNIL, francuski organ nadzorujący prywatność, narzucił odpowiednio kary 169 mln dol. dla Alphabet (Google) i 68 mln dol. dla Facebooka. 

Sprawdź: Składki ZUS

Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości Meta znów będzie musiała zapłacić karę. Tym razem może chodzić o dane z WhatsApp. Ostatnio wiele osób informowało, że w dark webie można kupić zestaw danych 487 mln użytkowników aplikacji WhatsApp, który zawiera m.in. prawdziwe numery telefonów. 

O problemie informował m.in. CZ, szef giełdy kryptowalut Binance:

Cyberbezpieczeństwo będzie na pewno jednym z najważniejszych priorytetów dla firm w przyszłym roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X