Ramp udostępnia w USA off-ramp - usługę umożliwiającą szybką wymianę krypto na waluty fiducjarne

Ramp
Twórcy Ramp, fot. Michał Mutor
Ramp - startup, który buduje globalną infrastrukturę płatniczą dla krypto - udostępnił użytkownikom w Stanach Zjednoczonych off-ramp, czyli możliwość wymiany krypto na waluty fiducjarne. Użytkownicy wybranych banków otrzymują środki w ciągu poniżej 20 sekund. W styczniu Ramp udostępni off-ramp w Europie i na całym świecie.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Ramp to startup, który rozwija globalną infrastrukturę płatniczą, łączącą krypto z tradycyjnymi systemami płatniczymi. Dotychczas platforma umożliwiała użytkownikom kupowanie krypto wewnątrz aplikacji lub bezpośrednio na stronie internetowej w sposób tak prosty jak płatności w świecie e-commerce.

Z możliwości prostego, płynnego i bezpiecznego procesu zakupu krypto przy użyciu walut fiducjarnych mogą korzystać użytkownicy z ponad 150 krajów. Ramp udostępnia infrastrukturę płatniczą między innymi portfelom i giełdom kryptowalut, marketplace’om NFT, a także firmom z branży gaming. Wśród partnerów startupu znajdują się między innymi GameStop, Sorare, Brave, Exodus, Trust Wallet, Axie Infinity i przeglądarka Opera.

Teraz Ramp udostępnił użytkownikom w Stanach Zjednoczonych możliwość wymiany krypto na waluty fiducjarne – tzw. off-ramp. Platforma obsługuje 34 kryptowaluty oparte o 17 blockchainów. Wśród nich znajdują się m.in. BTC (oparty o Bitcoin), CELO (oparty o Celo), DOGE (oparty o Doge), DOT (oparty o Polkdtot), ETH (oparty o Arbitrum, Ethereum, Optimism i Polygon), czy RON (oparty o Ronin).

Użytkownicy banków, które obsługują przelewy RTP, otrzymają swoje środki w dolarach w ciągu poniżej 20 sekund. Nowa funkcja jest dostępna dla użytkowników z większości stanów. Integracja off-ramp przez partnerów, którzy chcą wykorzystać Ramp w swoich aplikacjach Web3 jest darmowa.

W 2021 roku amerykańska spółka grupy Ramp została zarejestrowana przez amerykański Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN) jako Money Service Business (MSB). Oznacza to, że Ramp może bezpośrednio obsługiwać użytkowników w większości stanów USA.

Ramp udostępni off-ramp dla użytkowników z Europy oraz całego świata w styczniu. W przyszłym roku planuje też udostępnić obsługę kolejnych lokalnych metod płatności oraz powiększyć listę obsługiwanych walut.

Na rozwój swojej działalności, w tym ekspansję międzynarodową i rozwój off-ramp, Ramp pozyskał w 2022 roku 330 mln zł (70 mln dol.) w Serii B. Rundzie finansowania przewodziły fundusze Mubadala Capital i Korelya Capital, przy udziale Balderton Capital i polskiego funduszu Cogito Capital Partners. Wcześniej spółce finansowanie zapewniły także fundusze NFX, Galaxy Digital, Seedcamp i Firstminute Capital oraz aniołowie biznesu, w tym Taavet Hinrikus (założyciel Wise) i Balaji Srinivasan (były CTO Coinbase) oraz m.in. Mozilla.

– Ekosystemy krypto są blisko adopcji przez masowych użytkowników. Ostatnie wydarzenia, jak bankructwo FTX, pokazują, że rynek potrzebuje rozwiązań, które zapewnią użytkownikom kontrolę nad ich aktywami. Prawdziwym hamulcem, który odstrasza użytkowników nie jest dziś zakup krypto, ale trudność w jego wymianie na waluty fiducjarne. Dlatego off-ramp to bardzo ważny element każdej aplikacji Web3, która chce osiągnąć masową skalę. Dziś udostępniamy użytkownikom z USA narzędzie, które to umożliwia i tak jak on-ramp jest wytrzymałe, bezpieczne i zgodne z regulacjami. Wkrótce skorzystają z niego użytkownicy z całego świata, a my pracujemy nad tym, by Ramp był liderem nie tylko pod względem liczby obsługiwanych regionów i walut, ale też oferował najlepsze kursy wymiany – komentuje Paulina Jóśków, Head of Commercial w Ramp.

ZOBACZ RÓWNIEŻ