Tylko u nas
Pethelp nawiązuje współpracę z CD Projekt RED. Startup zbliża się do rentowności [TYLKO U NAS]
Pethelp – dostawca pakietów weterynaryjnych dla zwierząt domowych – nawiązuje współpracę z kolejnymi partnerami. Produkt startupu jest dostępny jako benefit pracowniczy m.in. w CD Projekt RED, Ten Square Games, Daimler Truck, BSH, KiR, Booksy czy Rossmann. – Za nami pięć lat działalności, zbliżamy się do break even – zdradza w rozmowie z mycompanypolska.pl Sławomir Wiatr, CEO Pethelp.
Zarobić na pielęgnacji. Jak rozwijają się polskie firmy kosmetyczne
Produkty kosmetyczne polskich firm mają wzięcie na arenie międzynarodowej i stale są wprowadzane na zagraniczne rynki. Nowe marki powstają regularnie, trzeba jednak pamiętać, że nie za każdym hasłem „innowacja” stoi realna wartość.
Startupy od zadań specjalnych. Najlepsze polskie HRtechy
HRtech staje się rynkiem coraz bardziej zróżnicowanym – rozwiązania polskich startupów nie tylko usprawniają procesy rekrutacyjne, ale również ułatwiają dbanie o rozwój pracownika. Branża ma przed sobą ogromne perspektywy.
Dyktatorzy mody. Jak zmienia się moda na szczytach polityki i biznesu?
24 lutego 2022 r. zmieniła się nie tylko geopolityka, ale również moda.
Ostatnie miesiące to dla Uncapped ciężka praca u podstaw. Wywiad z Piotrem Pisarzem
Musimy liczyć się z tym, że w ciągu najbliższych kilku lat nie zbierzemy rundy od inwestorów. Pieniądze, które mamy muszą nam wystarczyć nie tylko na dojście do zyskowności, ale również na dalszy rozwój biznesu - mówi Piotr Pisarz, CEO Uncapped.
Polska fasola wraca do łask! Polski foodtech ma na nią nowy pomysł
Polski foodtech It’s bean! założony przez dietetyczki Katarzynę Siczek i Paulinę Barros przywraca do kulinarnych łask nieco zapomnianą do niedawna polską fasolę. Produkowane z niej wegańskie jogurty okazały się hitem, łącząc walory smakowe i odżywcze.
Samurai Labs wzmacnia zespół. Do startupu dołącza m.in. Marek Friedman [TYLKO U NAS]
Samurai Labs to deeptech, którego misją jest przeciwdziałanie przemocy w sieci. Do startupu dołącza czterech specjalistów, a wśród nich Marek Friedman, który będzie pełnił funkcję CMO. - W najbliższym czasie skupimy się na pozyskaniu kluczowych klientów na nasze usługi - zapowiada w rozmowie z mycompanypolska.pl Friedman.
RedStone pozyskuje od aniołów biznesu 350 tys. dol. „Środki wydajemy rozważnie” [TYLKO U NAS]
RedStone to jeden z czołowych polskich startupów rozwijających Web3. Spółka właśnie pozyskała od aniołów biznesu 350 tys. dol. – głównie na dalsze usprawnienia produktu. Wśród inwestorów znaleźli się m.in. Stani Kulechov, Sandeep Nailwal i Alex Gluchovski.
Idealny świat innowacji, czyli w poszukiwaniu jednorożców, wielbłądów i karaluchów
Jeszcze do niedawna startupy marzyły przede wszystkim o miliardowej wycenie. Dziś pożądana jest umiejętność funkcjonowania przy ograniczonych zasobach i przetrwanie kolejnych kryzysów. Jak w trudnej sytuacji rynkowej budować efektywny ekosystem innowacji?
SpaceOS przejęte przez australijską konkurencję. "Nie mamy poczucia, że to exit" [TYLKO U NAS]
SpaceOS - polski startup dostarczający technologię dla operatorów nieruchomości komercyjnych i przestrzeni coworkingowych - został przejęty przez australijską firmę Equiem. - Nie mamy poczucia, że to exit, a raczej wzmocnienie i wyścig trwa dalej! - deklaruje w rozmowie z mycompanypolska.pl Maciej Markowski, współzałożyciel SpaceOS.
Długi weekend a gastronomia. Drożyzna zniszczy popyt na usługi restauratorów
Długi weekend to czas, w którym wielu Polaków ruszy na wczasy w różne zakątki kraju. Czy powrócą do restauracji? To nie jest wcale pewne, bo tak drogo, jak teraz, nie było jeszcze nigdy. Sprawdzamy czy restauratorzy mają biznesowe podstawy to ustalenia tak wysokich cen.
Moja filozofia inwestowania? Na pewno wyżej zawiesiłem spółkom poprzeczkę. Wywiad z Bartkiem Puckiem
Wolę mieć więcej czasu na pomoc wybitnym founderom i startupom, niż działać szeroko. Jestem raczej w kontrze do funduszy venture capital, nie muszę optymalizować portfolio - mówi Bartek Pucek, CEO Forward Operation.
"Kupuj Bitcoiny, nie trać spontaniczności!" Co polscy founderzy powiedzieliby sobie kilkuletnim? :-)
Dzień Dziecka! Na chwilę zapominamy o galopującej niczym koń na biegunach inflacji, excelowe tabelki chowamy razem z potworami do szafy, a biurko w korpo zamieniamy na trzepak. Zapytaliśmy polskich founderów o to, co powiedzieliby sobie kilkuletnim. Tak, wiemy, że za młodu zgredów niby się nie słucha, ale czasem naprawdę warto. Kto nie przeczyta, ten trąba!
Na szczęście zaczynamy wątpić w państwo. Wywiad z Maciejem Samcikiem
– W najbliższych wyborach prawdopodobnie czeka nas starcie twardego i miękkiego populizmu gospodarczego – mówi Maciej Samcik, redaktor naczelny portalu Subiektywnie o finansach.
Polskie Nagrody Różnorodności 2023 - znamy nominowanych!
Polskie Nagrody Różnorodnosci (Polish Diversity Awards 2023) to jedyne w Polsce wyróżnienia dla firm, organizacji i osób, które w swojej działalności promują różnorodność, równość i inkluzywność zarówno wewnątrz organizacji, jak i w otoczeniu biznesowym. Redakcja „My Company Polska” ogłasza nominowanych do tego wyróżnienia.
Marek Garniewski: "Inwestycja w startup jest jak małżeństwo z zaplanowanym rozwodem" [WYWIAD]
Inwestorzy niezmiennie szukają projektów rozwijanych przez silne i zmotywowane zespoły, najlepiej doświadczone w dziedzinie, w jakiej działają – o to ostatnie w Polsce trudno, bo wciąż nie rozwinęła się u nas pewnego rodzaju „kultura founderska” – przekonuje Marek Garniewski, prezes Orlen VC.
Głosy jak zapachy. Wywiad z twórcą Elevenlabs
Chcemy zbudować największy hub dźwiękowy w strefie audio. Zależy nam na prostocie i przejrzystości. Już w czerwcu zamierzamy wypuścić funkcjonalność, dzięki której stworzenie jakościowego, oryginalnego audiobooka zajmie dosłownie kilka kliknięć – deklaruje Mateusz Staniszewski, współzałożyciel ElevenLabs.
Kapitalizm w płynie. Kofola: co to jest za marka i jaka jest jej historia
Słodka, brązowa, nasycona bąbelkami, czasami z ziołową nutą. Różnice w smaku są minimalne, za to emocje – które wywołuje konkretna marka coli – ogromne. Polski rynek wkrótce zostanie zalany kofolą. Czy czeska cola, czyli Kofola, zagrozi rodzimej Polo Cockcie i samej Coca-Coli. Co to jest za marka?
Czy benefity pracownicze wciąż mają znaczenie dla kandydatów? Wywiad z Arturem Białkowskim
Kandydaci, wybierając miejsce pracy, w którym chcą podjąć zatrudnienie, nadal zwracają uwagę na ofertę benefitową. Powiem więcej, benefity stały się już pewnego rodzaju standardem, nie tylko wynagrodzenie jest ważne - mówi Artur Białkowski, dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych, członek zarządu Medicover.
Worktrips stawia na Bliski Wschód? "To dla nas bardzo atrakcyjny kierunek" [WYWIAD]
Po przerwie spowodowanej pandemią, podróże służbowe najszybciej ruszyły właśnie na Bliskim Wschodzie, oczywiście przy zachowaniu restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Rozmawiamy z wieloma potencjalnymi partnerami z tego regionu, nie zwalniamy tempa! - mówi Filip Błoch, CEO Worktrips.com.
Jak nie finansować rozwoju firmy? Rady dla startupów
- Najważniejsza w pierwszych latach rozwoju jest płynność i wypłacalność - tłumaczy w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl Jarosław Grzywiński. lider rynków kapitałowych w Business Centre Club. Ekspert radzi, jak nie stracić dostępu do firmowych pieniędzy oraz nie popełnić błędu, który uniemożliwi rozwój biznesu.
Polacy pogodzili się z inflacją? "Na pewno klienci zwracają mniejszą uwagę na ruchy cenowe" [WYWIAD]
Sprzedawcy mają spory dylemat. Z jednej strony słyszą racjonalny komunikat, że kupujący nie reagują, więc można podnosić ceny, w końcu klienci i tak się nie odwrócą. A z drugiej współodczuwają jako potencjalni kupujący – "już niedawno podnieśliśmy im ceny o 20 proc., jak możemy znów podnieść o kolejne 20 proc.?" - mówi Cezary Kosiński, CEO Pricely.
Mamy do czynienia z kryzysem czy to jedynie przejściowe zawirowanie? Wywiad z Magdaleną Zmitrowicz
Kryzys niewątpliwie jest, pytanie jak sobie z nim radzimy. Ważne jest to, czy jesteśmy otwarci na zmiany i jak na nie reagujemy. Z każdego kryzysu można wyciągnąć wnioski - mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A.
ElevenLabs zapowiada nowe funkcjonalności. "Budujemy wielki hub w strefie audio" [TYLKO U NAS]
ElevenLabs - startup opracowujący technologię do syntezy mowy - stał się jednym z liderów globalnej rewolucji AI. Mateusz Staniszewski, współzałożyciel ElevenLabs, w rozmowie z "My Company Polska" mówi o kolejnych funkcjonalnościach, jakie już wkrótce zaoferuje spółka.
Porwij miliony. Co daje występ na konferencji TED i jak zostać prelegentem?
Chcesz wystąpić na konferencji TED, ale nie wiesz, jak to zrobić? Zapytaliśmy o to organizatorów wydarzeń oraz ich uczestników.
Jak zmieniło się podejście startupów do robienia biznesu? Wywiad z Rafałem Pluteckim
Na początku działalności startupu bardzo ważne jest dobranie do współpracy odpowiednich ludzi. W rozwoju kluczowa jest szybkość pozyskiwania wiedzy, uczenia się kolejnych, nowych umiejętności - przekonuje Rafał Plutecki, inwestor, członek zarządu SunRoof.
Czy firmy mierzą się z największym kryzysem od wielu lat? Wywiad z Arturem Stańcem
Nie jest jeszcze przesądzone, na ile będziemy mieli do czynienia z prawdziwym kryzysem, a na ile z długotrwałym spowolnieniem. Przedsiębiorcy z pewnością mierzą się z sytuacją trudną i nietypową - przekonuje Artur Staniec, dyrektor zarządzający w Simon-Kucher & Partners.
Zwinni jak motorówka. Jak zrobić pivot
Pivot to zmiana kierunku startupu – czasem radykalna, czasem mniej. Dawniej oznaczał, że coś ci w biznesie nie wyszło, dziś świadczy raczej o elastycznym podejściu do prowadzenia firmy.
Biznes z miłości do książek, czyli jak znaleźć książkę w powodzi nowych tytułów
Małgorzata Sieniewicz, współtwórczyni olsztyńskiego startupu BookScout, postanowiła połączyć swoją miłość do książek z zastosowaniem sztucznej inteligencji. Stworzona przez jej zespół aplikacja pomaga wydawcom wyłuskać bestsellery spośród dziesiątków nadsyłanych rękopisów.
Ci, którzy dużo mogą. 20 najbardziej wpływowych ludzi w polskiej branży startupów
Przedstawiamy zestawienie 20 osób, które rozdają karty w polskiej branży technologicznej i startupowej.
Patent na ekspansję zagraniczną? Postaw na Afrykę, tam toczy się bitwa o przyszłość
- Polscy przedsiębiorcy mają szansę na ekspansję zagraniczną - mówi Katarzyna Kowalska, wiceprezes KUKE. Jak to osiągnąć?
"Opener szuka niewolników". Musisz wpłacić 950 zł kaucji, żeby pracować za darmo
Wolontariusze Openera, żeby pracować za darmo podczas festiwalu, muszą zapłacić kaucję w wysokości 950 zł, która może zostać zabrana, jeśli nie będą wykonywać zadań prawidłowo. Sprawa wywołała burzę w mediach społecznościowych, choć uczestnicy dyskusji mają wytłumaczenie dla decyzji organizatora.
Sebastian Kulczyk: "Minął czas przepalania pieniędzy, ale kryzysy są potrzebne" [WYWIAD]
Może powiem coś kontrowersyjnego, ale uważam, że od czasu do czasu potrzebne są momenty, kiedy piękne, wspaniałe wzrosty są w jakiś sposób weryfikowane. Być może uda nam się stworzyć nową normalność - uważa Sebastian Kulczyk, inwestor, twórca programu mentoringowego dla startupów InCredibles.
Sprzedaż firmy z coraz większymi problemami. Rozmowa z Łukaszem Targoszyńskim, Baker McKenzie
- Co najmniej kilka czynników wpływa na to, że coraz trudniej jest sprzedać firmę w Polsce - mówi Łukasz Targoszyński, Baker McKenzie. Najpierw pojawiła się pandemia, która mocno zmieniła podejście funduszy inwestycyjnych do przejęć.
Miodowe lata. Jak w kilka lat podbić rynek pszczelarski
Arkadiusz Sadowski w zaledwie kilka lat podbił polski rynek pszczelarski. W dodatku sprawia, że miód znów staje się modny. Założone przez niego Pasieki Rodziny Sadowskich to dziś największe polskie gospodarstwo pszczelarskie.