Elon Musk w przyszłym tygodniu przyleci do Polski [TYLKO U NAS]

Elon Musk
Elon Musk / Fot. Shutterstock
Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, założyciel Tesli, SpaceX i właściciel portalu X w przyszłym tygodniu przyleci do Polski – dowiedział się portal mycompanypolska.pl. Musk 22 stycznia ma wylądować w Krakowie. Dzień później odwiedzi Muzeum Auschwitz-Birkenau. Trwają rozmowy na temat spotkania z przedstawicielami rządu.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Wizyta Elona Muska w Auschwitz-Birkenau ma związek z zarzutami o antysemityzm, jakie od kilku miesięcy są wysuwane pod adresem portalu X, którego miliarder jest właścicielem. We wrześniu ub r. „Jerusalem Post” napisał, iż badania przeprowadzone w marcu 2023 r. ujawniły znaczący wzrost antysemickich postów na platformie od czasu nabycia firmy przez Muska w październiku 2022 r. Oskarżenia nasiliły się po tym, jak przedsiębiorca poparł na X jednego z użytkowników, który stwierdził, że „Żydzi promują nienawiść przeciwko białym”. Później Musk starał się wycofywać ze swojego stanowiska, jednak niewielu tym przekonał – największe światowe korporacje wstrzymały reklamy na portalu, a Musk udzielił kontrowersyjnego wywiadu, w którym wulgarnie krytykował te decyzje.

Przylot Elona Muska do Polski organizuje European Jewish Assosciation (EJA). To organizacja reprezentująca społeczności żydowskie w całej Europie. Już kilka miesięcy temu rabin Menachem Margolin – jej przewodniczący – podczas dyskusji na platformie X zaprosił Elona Muska do odwiedzenia Auschwitz-Birkenau, a ten wstępnie przystał na propozycję. Sprawa ma mieć finał w przyszłym tygodniu. - W świat ma pójść informacja, że Elon Musk oraz X odcinają się i potępiają antysemickie treści – mówi nasz informator.

Co planuje Elon Musk

Elon Musk ma wylądować w Krakowie 22 stycznia, gdzie prawdopodobnie dojdzie do spotkania z ministrem cyfryzacji, Krzysztofem Gawkowskim. Wizytę w Auschwitz-Birkenau zaplanowano na następny dzień – 23 stycznia.

W dniach 22-23 stycznia EJA organizuje w Krakowie dużą konferencję poświęconą tematyce antysemityzmu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ