Elon Musk spotka się w Krakowie z Lechem Wałęsą [TYLKO U NAS]

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa / Fot. Shutterstock
W poniedziałek w Krakowie ma dojść do spotkania Elona Muska z Lechem Wałęsą – wynika z informacji mycompanypolska.pl.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Przypomnijmy: jak informowaliśmy jako pierwsi, w przyszłym tygodniu Elon Musk przyleci do Polski. Jego wizyta ma związek z zarzutami o antysemityzm wysuwanymi pod adresem platformy X i samego miliarderda. Przylot został już oficjalnie potwierdzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a Musk weźmie udział w sympozjum w Krakowie i ceremonii w byłym KL Auschwitz w ramach wydarzenia organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie (EJA). Zdaniem Bloomberga, właściciel Tesli i platformy X weźmie udział w dyskusji z amerykańskim prawicowym publicystą Benem Shapiro na temat antysemityzmu w internecie.

Elon Musk przyleci do Krakowa 22 stycznia, wizytę w Auschwitz-Birkenau zaplanowano na następny dzień. Wiemy już, o czym informował m.in. serwis oko.press, że nie dojdzie do spotkania miliardera z Krzysztofem Gawkowskim, natomiast – jak dowiaduje się mycompanypolska.pl – na poniedziałek zaplanowano spotkanie Elona Muska z Lechem Wałęsą. Były prezydent, laureat pokojowej nagrody Nobla, dostał już pozwolenie od lekarzy na lot samolotem, dlatego powinien bez przeszkód dotrzeć do Krakowa.

Temat rozmowy Muska i Wałęsy nie jest znany, ale spotkanie ma mieć wymiar przede wszystkim symboliczny. Jak twierdzi nasz informator, niewykluczone, że następnego dnia były prezydent dołączy do Elona Muska podczas wizyty w Auschwitz-Birkenau.

ZOBACZ RÓWNIEŻ