Startupy

Jeśli help, to z desku

Jeśli help, to z desku

Dzięki helpdeskowi firmy mogą dziś zaoferować wysoki standard obsługi klienta i jeszcze zrobić to tanio. Nawet bardzo małe przedsiębiorstwa i te bez szczególnej wiedzy technicznej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego systemu?

Obraz jak prawdziwy

Obraz jak prawdziwy

Jeszcze niedawno można było sądzić, że obrazy w rozdzielczości Full HD są tak dokładne i tak szczegółowo odwzorowują rzeczywistość, że niczego więcej nie potrzebujemy. Wszak w porównaniu z DVD była to wielka rewolucja. Teraz powoli standardem staje się technologia 4K. Tylko czy ma sens?

Przenosimy sklep do internetu

Przenosimy sklep do internetu

Przeniesienie działalności handlowej do internetu to dobry sposób na zwiększenie sprzedaży, liczby klientów, wyjście poza lokalne opłotki. Nie jest też szczególnie skomplikowane, ani drogie. I można skorzystać z technologicznych gotowców.

Smartfon wielozadaniowy

Smartfon wielozadaniowy

Tradycyjne rozmowy telefoniczne to tylko jedna z wielu funkcji, jaką oferują współczesne smartfony, i to wcale nie najczęściej wykorzystywana. Jakie inne zadania możemy jeszcze powierzyć temu zminiaturyzowanemu komputerowi?

Tu leci dron, tam leci dron

Tu leci dron, tam leci dron

Moda na bezzałogowe statki latające trwa. To już nie tylko drogie, autonomiczne samoloty wykorzystywane przez wojsko. Współczesne drony to także znakomite zabawki, narzędzia poszerzające horyzonty (dosłownie), a także przydatni pomocnicy w biznesie.

Jarosław Horodecki 22.01.2017
Desktopy mają się dobrze

Desktopy mają się dobrze

Rozmawiamy z Andrzejem Sowińskim, dyrektorem generalnym Lenovo Polska.

Technologiczny rok 2017

Technologiczny rok 2017

Przewidywanie przyszłości jest dość ryzykowne. Zwłaszcza gdy dotyczy szybko zmieniających się nowych technologii. Można jednak próbować odgadnąć, co przyniesie czas, bazując na obecnych trendach. Czego zatem możemy oczekiwać w nadchodzących dwunastu miesiącach?

Wybieramy firmową skrzynkę pocztową

Wybieramy firmową skrzynkę pocztową

Poczta elektroniczna jest dziś dla firmy tak samo oczywista jak tradycyjny adres biura i numer telefonu. Bez e-maila nie da się prowadzić biznesu. Tylko gdzie stworzyć firmowe konto, by korzystanie z niego było najprostsze i najbardziej efektywne?

Komputer po godŚwiat komputerowej rozrywki to nie tylko świetna zabawa, to także  ogromny rynek i jeszcze większe pieniądze. Gracze są skłonni wydawać  dużo na sprzęt, który zapewni doskonałą

Komputer po godŚwiat komputerowej rozrywki to nie tylko świetna zabawa, to także ogromny rynek i jeszcze większe pieniądze. Gracze są skłonni wydawać dużo na sprzęt, który zapewni doskonałą

Świat komputerowej rozrywki to nie tylko świetna zabawa, to także ogromny rynek i jeszcze większe pieniądze. Gracze są skłonni wydawać dużo na sprzęt, który zapewni doskonałą grafikę i dźwięk, ale dostarczy również maksymalnie realistycznych doznań.

Anatomia ochrony laptopa

Anatomia ochrony laptopa

Przenośne komputery ułatwiają prowadzenie biznesu, ale nie można z nich korzystać tak po prostu. Trzeba zabezpieczyć zapisane na nich dane, tym bardziej że mobilny sprzęt łatwiej stracić. Oto kluczowe obszary, które warto chronić, i niektóre pomocne rozwiązania.

Technologia podkręca wynik

Technologia podkręca wynik

Co jest potrzebne, by biegać? Przede wszystkim dobre chęci, wytrwałość oraz odpowiednie buty. I już? Tak, choć gdy zaczniemy to robić naprawdę regularnie, może się okazać, że niezbędny jest także zegarek mierzący puls czy aplikacja, która pokaże nasze osiągnięcia.

Kupujemy laptop

Kupujemy laptop

Zakup laptopa, w porównaniu z komputerem stacjonarnym, może wydawać się prosty. Otrzymujemy przecież gotowe, już skonfigurowane urządzenie. Na rynku jest jednak tak dużo rozmaitych modeli i ich wariantów, że naprawdę trudno się w tym połapać.

Inteligentny czasomierz

Inteligentny czasomierz

Smartwatche stale zyskują na popularności, ułatwiając życie przede wszystkim tym, którzy chcą o wszystkim wiedzieć natychmiast i boją się, że coś przegapią. Niektóre są też ładne i mogą pełnić funkcję biżuterii.

Komputer (stacjonarny) w pracy

Komputer (stacjonarny) w pracy

Wprawdzie laptopy szturmem zdobywają rynek, ale, choć bardziej funkcjonalne, to przy zbliżonych parametrach są jednak droższe od tradycyjnych desktopów. Gdy mobilność nie jest priorytetem, pozostajemy więc w pracy przy komputerze stacjonarnym.

Jarosław Horodecki 22.08.2016
Twój adres w internecie

Twój adres w internecie

Wpadłeś na genialny pomysł na adres internetowy, którego jeszcze nie ma w sieci? Koniecznie go zarejestruj. Możliwe, że kiedyś ktoś zaoferuje za niego sporo pieniędzy. A może po prostu przyda się, gdy postanowisz stworzyć innowacyjną witrynę?

Palcem po ekranie

Palcem po ekranie

Korzystanie z papierowej mapy podczas podróży autem wydaje się dzisiaj przeżytkiem. Czy to samo można powiedzieć o nawigacjach samochodowych? Ich producenci, broniąc się przed konkurencją np. ze strony smartfonów, starają się uatrakcyjnić swój sprzęt tak, by stanowił dla nich alternatywę.

Wszędzie muzyka

Wszędzie muzyka

Rynek rozrywki, w tym także muzyki, zdominowały dzisiaj cyfrowe technologie. To dzięki nim można tworzyć rozbudowane systemy, które sprawiają, że nasze ulubione utwory słychać w całym domu. Bez zbędnych kabli i instalacji.

Centrum zarządzania mobilnością

Centrum zarządzania mobilnością

Smartfony, tablety, coraz częściej prywatne, są już masowo używane do celów służbowych, nieraz poza firmą. Zwiększa to efektywność przedsiębiorstw, ale gorzej z bezpieczeństwem ich danych. Stąd oprogramowania do ochrony tych ostatnich. Najlepiej łatwej i systematycznej, i żeby jeszcze zyskała na tym sprawność mobilnych urządzeń.

Tablet z klawiaturą dobry na wszystko

Tablet z klawiaturą dobry na wszystko

Laptop, smartfon, netbook, ultrabook, tablet – dzisiaj mamy ogromny wybór urządzeń służących do rozrywki i pracy. Przy czym najbardziej uniwersalne okazują się tablety z dołączaną klawiaturą.

Jarosław Horodecki 24.05.2016
Rozrywka zdalnie sterowana

Rozrywka zdalnie sterowana

Kiedyś wystarczył pilot i telewizor, dzisiaj, chcąc stworzyć domowe centrum multimediów, do tego duetu trzeba dorzucić komputer albo specjalne urządzenie, które pozwoli korzystać z dobrodziejstw cyfrowej ery.

Świat w sieci

Świat w sieci

Pod koniec obecnej dekady do internetu ma być podłączonych ponad 30 mld różnych urządzeń i czujników. Ta gigantyczna sieć zdominuje i zmieni nasze życie. A także stworzy zagrożenia, o jakich nam się nawet nie śniło.

Superkonferencja

Superkonferencja

Spotkania biznesowe czy wspólne planowanie strategii – to codzienność nawet w niedużych firmach. Skutecznej wymianie spostrzeżeń i pomysłów może dopomóc odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej.

Tablet do biura? Oczywiście!

Tablet do biura? Oczywiście!

Wysokiej klasy tablet to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego biura. Zwiększa mobilność, a także ułatwia komunikację między pracownikami.

Ekonomicznie i komfortowo

Ekonomicznie i komfortowo

Udogodnienia, jakie towarzyszą lataniu w klasie biznes, są fantastyczne, ale – powiedzmy sobie szczerze – rzadko warte swojej ceny. Na takie podróże stać zresztą jedynie korporacje. Gdy, prowadząc własną firmę, liczymy każdą złotówkę, wybierzmy najtańszy bilet w klasie ekonomicznej. Taka podróż wcale nie musi być katorgą.

Jarosław Horodecki 21.02.2016
Mobilna firma

Mobilna firma

Technologie mobilne powszednieją, tyle że dla wielu właścicieli firm sprowadzają się do banalnych czynności: sprawdzenia poczty elektronicznej, przejrzenia kalendarza, wysłania kilku ważnych dokumentów. Tymczasem tablet w biznesie może o wiele więcej.

Zamień drogą informatykę na „zieloną”

Zamień drogą informatykę na „zieloną”

Komputery w firmie to coś równie oczywistego jak drzewa w lesie. Są na tyle powszechne, że nie zwracamy uwagi na to, ile kosztuje nas ich eksploatacja i ile prądu na co dzień zużywają. A warto o tym pomyśleć, bo oszczędności w skali roku mogą być w tym obszarze znaczące.

Smartfon-ułatwiacz

Smartfon-ułatwiacz

Dziś smartfony to maszynki do gier i zaglądania w życie znajomych z Facebooka, ale kilka lat temu powstały jako narzędzie przede wszystkim dla biznesu. Co mają mu do zaoferowania?

Lustrzanka na każdą okazję

Lustrzanka na każdą okazję

Kiedyś bardzo drogie i elitarne, dziś aparaty z wymienną optyką są dostępne niemal dla każdego. Jedną z ich najważniejszych zalet jest uniwersalność. Z odpowiednim zestawem obiektywów można nimi robić zarówno zdjęcia zwierząt z ogromnej odległości, jaki nastrojowy portret z rozmazanym tłem. Jak jednak dobrać taki aparat dla siebie?

Komputer na biurko

Komputer na biurko

Miniaturowy komputer PC, duża wieża pod biurkiem, maszyna scalona z monitorem w eleganckiej obudowie? Jakiego „peceta” wybrać do pracy w biurze? A może sięgnąć po modnego Maca? Kiedyś było łatwiej...

Jarosław Horodecki 15.12.2015
Campus Google otwarty dla przedsiębiorców

Campus Google otwarty dla przedsiębiorców

Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.

Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję

Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję

Wyglądają jak kamyki albo guziki i coraz śmielej wkraczają do codziennego życia czy biznesu. Pomagają nam poruszać się po wielkich lotniskach, a niewidomym – w metrze. Urozmaicają zwiedzanie muzeów. Mogą być też świetnym narzędziem bezpośredniego dotarcia do klientów: spersonalizowanego i wpisanego w kontekst.

IT w firmie może być tańsze

IT w firmie może być tańsze

Koszty IT w firmie zawsze warto trzymać w ryzach. Mają bowiem to do siebie, że pozbawione solidnego nadzoru potrafią rosnąć niemal bez ograniczeń. Można je też często zmniejszyć, ale uwaga – byle nie wylać dziecka z kąpielą.

Tanie drukowanie

Tanie drukowanie

Zakup drukarek to niewielki wydatek w porównaniu z kosztami ich eksploatacji, które potrafią pożreć nawet 15 proc. przychodów firmy. Są jednak sposoby, by je ograniczyć: zużywać mniej tuszu, tonerów, papieru, ściąć koszty serwisu. Oczywiście, wszystko z głową, by nie ucierpiała efektywność.