Startupy

Centrum zarządzania mobilnością

Centrum zarządzania mobilnością

Smartfony, tablety, coraz częściej prywatne, są już masowo używane do celów służbowych, nieraz poza firmą. Zwiększa to efektywność przedsiębiorstw, ale gorzej z bezpieczeństwem ich danych. Stąd oprogramowania do ochrony tych ostatnich. Najlepiej łatwej i systematycznej, i żeby jeszcze zyskała na tym sprawność mobilnych urządzeń.

Grzegorz Kubera 19.06.2016
Tablet z klawiaturą dobry na wszystko

Tablet z klawiaturą dobry na wszystko

Laptop, smartfon, netbook, ultrabook, tablet – dzisiaj mamy ogromny wybór urządzeń służących do rozrywki i pracy. Przy czym najbardziej uniwersalne okazują się tablety z dołączaną klawiaturą.

Rozrywka zdalnie sterowana

Rozrywka zdalnie sterowana

Kiedyś wystarczył pilot i telewizor, dzisiaj, chcąc stworzyć domowe centrum multimediów, do tego duetu trzeba dorzucić komputer albo specjalne urządzenie, które pozwoli korzystać z dobrodziejstw cyfrowej ery.

Świat w sieci

Świat w sieci

Pod koniec obecnej dekady do internetu ma być podłączonych ponad 30 mld różnych urządzeń i czujników. Ta gigantyczna sieć zdominuje i zmieni nasze życie. A także stworzy zagrożenia, o jakich nam się nawet nie śniło.

Superkonferencja

Superkonferencja

Spotkania biznesowe czy wspólne planowanie strategii – to codzienność nawet w niedużych firmach. Skutecznej wymianie spostrzeżeń i pomysłów może dopomóc odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej.

Tablet do biura? Oczywiście!

Tablet do biura? Oczywiście!

Wysokiej klasy tablet to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego biura. Zwiększa mobilność, a także ułatwia komunikację między pracownikami.

Materiał partnera 01.03.2016
Ekonomicznie i komfortowo

Ekonomicznie i komfortowo

Udogodnienia, jakie towarzyszą lataniu w klasie biznes, są fantastyczne, ale – powiedzmy sobie szczerze – rzadko warte swojej ceny. Na takie podróże stać zresztą jedynie korporacje. Gdy, prowadząc własną firmę, liczymy każdą złotówkę, wybierzmy najtańszy bilet w klasie ekonomicznej. Taka podróż wcale nie musi być katorgą.

Mobilna firma

Mobilna firma

Technologie mobilne powszednieją, tyle że dla wielu właścicieli firm sprowadzają się do banalnych czynności: sprawdzenia poczty elektronicznej, przejrzenia kalendarza, wysłania kilku ważnych dokumentów. Tymczasem tablet w biznesie może o wiele więcej.

Zamień drogą informatykę na „zieloną”

Zamień drogą informatykę na „zieloną”

Komputery w firmie to coś równie oczywistego jak drzewa w lesie. Są na tyle powszechne, że nie zwracamy uwagi na to, ile kosztuje nas ich eksploatacja i ile prądu na co dzień zużywają. A warto o tym pomyśleć, bo oszczędności w skali roku mogą być w tym obszarze znaczące.

Smartfon-ułatwiacz

Smartfon-ułatwiacz

Dziś smartfony to maszynki do gier i zaglądania w życie znajomych z Facebooka, ale kilka lat temu powstały jako narzędzie przede wszystkim dla biznesu. Co mają mu do zaoferowania?

Lustrzanka na każdą okazję

Lustrzanka na każdą okazję

Kiedyś bardzo drogie i elitarne, dziś aparaty z wymienną optyką są dostępne niemal dla każdego. Jedną z ich najważniejszych zalet jest uniwersalność. Z odpowiednim zestawem obiektywów można nimi robić zarówno zdjęcia zwierząt z ogromnej odległości, jaki nastrojowy portret z rozmazanym tłem. Jak jednak dobrać taki aparat dla siebie?

Jarosław Horodecki 16.12.2015
Komputer na biurko

Komputer na biurko

Miniaturowy komputer PC, duża wieża pod biurkiem, maszyna scalona z monitorem w eleganckiej obudowie? Jakiego „peceta” wybrać do pracy w biurze? A może sięgnąć po modnego Maca? Kiedyś było łatwiej...

Campus Google otwarty dla przedsiębiorców

Campus Google otwarty dla przedsiębiorców

Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.

Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję

Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję

Wyglądają jak kamyki albo guziki i coraz śmielej wkraczają do codziennego życia czy biznesu. Pomagają nam poruszać się po wielkich lotniskach, a niewidomym – w metrze. Urozmaicają zwiedzanie muzeów. Mogą być też świetnym narzędziem bezpośredniego dotarcia do klientów: spersonalizowanego i wpisanego w kontekst.

IT w firmie może być tańsze

IT w firmie może być tańsze

Koszty IT w firmie zawsze warto trzymać w ryzach. Mają bowiem to do siebie, że pozbawione solidnego nadzoru potrafią rosnąć niemal bez ograniczeń. Można je też często zmniejszyć, ale uwaga – byle nie wylać dziecka z kąpielą.

Tanie drukowanie

Tanie drukowanie

Zakup drukarek to niewielki wydatek w porównaniu z kosztami ich eksploatacji, które potrafią pożreć nawet 15 proc. przychodów firmy. Są jednak sposoby, by je ograniczyć: zużywać mniej tuszu, tonerów, papieru, ściąć koszty serwisu. Oczywiście, wszystko z głową, by nie ucierpiała efektywność.

Jarosław Horodecki 20.10.2015
Online? Nie tylko podatki

Online? Nie tylko podatki

Co przedsiębiorca może załatwić z państwem przez internet? Coś już może: wysłać zeznania podatkowe, złożyć wnioski do ZUS, a nawet zarejestrować działalność gospodarczą. Na razie jednak lista jest dość krótka, a niektóre sprawy i tak wymagają dodatkowej wizyty w urzędzie.