Jak będą wyglądać "bary przyszłości"? Wywiad z Danielem Wieczorkiem

Poley.me
Poley.me
Naszym zadaniem jest wypełnić lukę pracowniczą, która powstała kilka lat temu. Jeśli chodzi o branżę gastronomiczną, to obecnie mamy o 20 proc. mniej chętnych do pracy niż jeszcze w 2019 roku - mówi Daniel Wieczorek, CEO Poley.me.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Poley.me powstało w 2019 roku z inicjatywy grupy przyjaciół inżynierów: Dawida Kościółka, Daniela Wieczorka, Michała Szarka i Kamila Paśko. Jak przekonuje Wieczorek w rozmowie z serwisem mycompanypolska.pl, robot, którego stworzyli startupowcy ma pomóc w rozwoju "barów przyszłości". 

Jak to działa? Autorski, w pełni autonomiczny robot może przygotować nawet 120 piw lub drinków na godzinę, zwielokrotniając tym samym przepustowość i eliminując długie kolejki przy barach – obsługa jednego klienta zajmuje kilkadziesiąt sekund. Taka maszyna może wpłynąć nie tylko na funkcjonowanie pubów, bo - jak pokazały pierwsze wdrożenie - dobrze spisuje się także podczas festiwali muzycznych.

Poley.me - runda finansowa

CEO startupu zapowiedział również kolejną rundę finansową. - Po sezonie letnim zyskamy zupełnie nowe dane: jak szybko rośniemy, co się udało, na ile na naszą technologię jest zapotrzebowanie na rynku. Przyszłe fundusze przeznaczymy z pewnością na skalowanie biznesu - mówi Daniel Wieczorek.

Wywiad odbył się podczas konferencji Infoshare'23.

ZOBACZ RÓWNIEŻ