Primetric przejęty przez giganta z USA. Celem dotarcie do małych i średnich firm z całego świata

Founderzy Primetric
Founderzy Primetric, fot. materiały prasowe
Primetric - polskie narzędzie SaaS do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania wyników finansowych - został przejęty przez BigTime, wiodącą amerykańską platformę do śledzenia czasu pracy, zarządzania projektami i fakturowania. Łączące się firmy chcą stworzyć wiodące oprogramowanie do automatyzacji usług profesjonalnych (PSA) dla małych i średnich firm usługowych z całego świata.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Primetric przyciągnął uwagę branżowego giganta swoimi działaniami na rynku europejskim - z narzędzia korzysta obecnie ponad 17 tys. użytkowników w piętnastu krajach. Startup, współtworzony początkowo przez trzech założycieli: Zbigniewa Wantułę, Jędrzeja Anisiewicza i Arkadiusza Terpiłowskiego w ciągu niespełna czterech lat urósł do ponad 30 pracowników. W tym czasie MRR, czyli miesięczny powtarzalny przychód spółki rósł średnio o ponad 190 proc. każdego roku. Po drodze projekt pozyskał również wsparcie trzech polskich funduszy inwestycyjnych: Tar Heel Capital Pathfinder, Unfold.vc oraz WP2 Investments.

Primetric szybko stał się jednym z najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie intuicyjnych rozwiązań do zarządzania obłożeniem pracowników i prognozowania wyników finansowych, wybieranym przez wiodące firmy świadczące profesjonalne usługi w regionie.

- BigTime podziela naszą wizję, misję i wartości - komentuje Zbigniew Wantuła, Managing Partner w Primetric. I dodaje: - Celem obu naszych firm jest dostarczanie klientom najwyższej klasy narzędzi wspierających rozwój biznesów usługowych. Łącząc siły będziemy w stanie zaoferować wszechstronny zakres funkcjonalności i jeszcze lepszą jakość usług.

Połączenie dostarczanego przez BigTime oprogramowania wspierającego kluczowe aspekty operacyjne (m.in. fakturowanie, śledzenie czasu pracy i zarządzanie projektami) z modułem do zarządzania obłożeniem pracowników i planowania finansowego opracowanym przez Primetric pozwoli zaoferować wartość firmom usługowym na każdym etapie rozwoju.

Narzędzie umożliwi managerom m.in. zarządzanie czasem i umiejętnościami pracowników, minimalizowanie ryzyka projektowego i finansowego poprzez tworzenie lepszych predykcji finansowych w oparciu o przypisanie pracowników do projektów, maksymalizację zysków oraz spojrzenie z lotu ptaka na wszystkie operacje.

BigTime ze swoją mocną pozycją rynkową i zapleczem finansowym, wzmocnionym przez inwestycje topowych funduszy VC, pozwoli Primetric dotrzeć do większego rynku oraz zaoferować obecnym użytkownikom nowe funkcjonalności odpowiadające na potrzeby rozwijających się biznesów.

Jednocześnie przejęcie zwiększy również udział BigTime w rynku i pozwoli spółce pozyskać nowych międzynarodowych klientów.

- To przejęcie wynika z naturalnego dopasowania zarówno dla BigTime, jak i Primetric, czyniąc nasz biznes silniejszym. Oba produkty dostarczają najnowocześniejsze rozwiązania dostosowane do unikalnych potrzeb średniej wielkości firm świadczących profesjonalne usługi. Łącząc siły, poszerzamy wachlarz naszych możliwości i zaoferujemy klientom ujednolicone rozwiązanie usprawniające złożone przepływy pracy i zwiększające wartość w całym cyklu życia projektu - mówi Brian Saunders, założyciel i dyrektor generalny BigTime Software

Po połączeniu obie platformy będą docierać do ponad 100 tys. użytkowników w ponad 2800 firmach usługowych na świecie. Przejęcie nie zakłóci normalnej działalności spółek - umowy zarówno z istniejącymi, jak i nowymi klientami pozostaną niezmienione w zakresie cen, zakresu i usług świadczonych klientom. Jednocześnie założyciele Primetic staną się kluczowymi partnerami operacyjnymi połączonej firmy, zachowując wpływ na kształt narzędzia w przyszłości.

Najlepsze startupy SaaS

Primetric znalazł się w naszym zestawieniu najlepszych polskich startupów SaaS. Materiał jest dostępny TUTAJ.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X