Tylko u nas
Konopie na biznesowych salonach. Wywiad ze Zbigniewem Pisarskim i Piotrem Liroy-Marcem
W Polsce konopie przestają być tabu, a sama branża przestaje być wstydliwa. Konopie wchodzą na salony dzięki temu, że poważne podmioty, jak np. firmy farmaceutyczne, podjęły się działań na rzecz ich promocji w medycynie – mówi Zbigniew Pisarski, twórca CanPoland. – Dziś można ten biznes robić całkiem legalnie, z dobrym zyskiem finansowym – dodaje Piotr Liroy-Marzec, założyciel LiRoyal.
Energia z kawy, ekofryzjer, biżuteria wielofunkcyjna. 25 pomysłów na biznes na 2021 rok
Własny biznes to marzenie wielu osób. Okazuje się, że pomysłowość Polaków w tworzeniu sposobów na zarabianie jest nieograniczona. Obecnie wiele nowych firm powstaje wokół idei zero waste oraz byciu eko - w szerokim znaczeniu. Przedstawiamy 25 pomysłów biznesowych, które mogą cię zainspirować.
Zielone Strony Biznesu. Nowy dział w My Company Polska
Zmiany klimatu są dziś globalną sytuacją nadzwyczajną. Dzisiaj wiemy, że emisje gazów cieplarnianych można ograniczyć i rozumiemy, że wszyscy odpowiadamy za planetę, która jest naszym domem. Pandemia, która w tragicznych okolicznościach zmusiła nas do zmiany dotychczasowych nawyków, tylko wzmocniła to przekonanie.
prof. Ryszard Bugaj: "Polski Ład może mieć wybite zęby" [WYWIAD]
W czasie mody na liberalizm zwykle zgłaszałem zastrzeżenia. Teraz trochę się boję przechyłu szali na drugą stronę. Ekonomia ma wiele z medycyny – przedawkowany lek staje się trucizną – mówi prof. Ryszard Bugaj, ekonomista.
Najlepsze polskie DEEPtechy. Superbohaterowie
Z połączenia trzech żywiołów – innowacji, technologii i biznesu – powstały one: startupy, które mogą sprawić, że wszystkim będzie żyło się lepiej. „Deeptech” pojawił się w gospodarczym słowniku relatywnie niedawno, ale już teraz napędza międzynarodowy przełom.
Fotka działa już od 20 lat. Twórcy serwisu planują ekspansję międzynarodową
Pierwszy polski serwis społecznościowy Fotka obchodzi właśnie 20-lecie działalności. Jego twórcy nie tylko nie przestraszyli się konkurencji światowego giganta, jakim jest Facebook, ale właśnie planują ekspansję międzynarodową.
Golf w Polsce coraz popularniejszy? "Dostrzegamy ogromny przypływ nowych zawodników"
Świetna rozrywka czy zajęcie dla elit? Golf staje się nad Wisłą coraz popularniejszy, interesują się nim młodzi ludzie, ale sukcesu skoków narciarskich chyba nie powtórzy. Na razie dla wielu jest świetną okazją, by nawiązać kontakty biznesowe. Niejeden kontrakt zaczął się na polu golfowym.
Prawny start w startup. „Privacy by design” i „privacy by default”. O tym warto wiedzieć więcej
Zasady „privacy by design” oraz „privacy by default”, czyli ochrona danych w fazie projektowania oraz domyślna ochrona danych. Jeśli prowadzisz firmę i nie wiesz, co to znaczy, lepiej zapoznaj się z tym tekstem.
Zielone Strony Biznesu. Wieś odnowa. Warto czekać na żniwa
Lokalizacja firmy poza miastem może stwarzać nieoczekiwane możliwości i szanse. I wbrew pozorom, wcale nie chodzi tylko o niższe koszty działalności i mniejszą konkurencję.
Król warszawskiego piwa [POLSCY BOHATEROWIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI]
Twórca potęgi warszawskiego browaru Haberbusch and Schiele sprawił, że w II Rzeczypospolitej w stolicy produkowano co dziesiątą butelkę polskiego piwa. Wkrótce, po latach przerwy, w miejscu jego dawnej fabryki znowu ruszy produkcja tego napoju.
Liroy-Marzec: "Dostałem wiadomość od J. Kaczyńskiego, że uprawy konopi będą legalne" [TYLKO U NAS]
Jestem po kilku rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, od którego dostałem wiadomość, jednoznaczną dla mnie, że uprawy konopi będą w Polsce legalne - mówi w rozmowie z My Company Polska były poseł i obecnie właściciel firmy LiRoyal, Piotr Liroy-Marzec.
Jak zostałem współtwórcą pierwszego w Polsce podcastu firmowego
Zalety podcastów dostrzega coraz więcej dużych firm i korporacji w Polsce. Dzięki własnemu kanałowi, marki pozyskują nowych klientów, zwiększają sprzedaż i budują prestiż.
Jak blefować doskonale o prawie
Ignorantia iuris non nocere! Nieznajomość prawa jednak nie szkodzi. W tym odcinku zdradzę, jak mówić o Temidzie, nie mając o niej zbytniego pojęcia.
Prezes Morele.net: "Rozmawiamy z potencjalnym inwestorem. Umowę dopniemy pewnie w tym roku" [WYWIAD]
Morele w ciągu ostatnich kilku lat wykonało potwornie ciężką pracę związaną ze zmianą modelu biznesowego. Przede wszystkim zmieniliśmy strukturę organizacji – ze sklepu elektro-wertykalnego staliśmy się multiwertykalną platformą. Koszty inwestycji mamy już za sobą, teraz przed nami czekanie na zyski - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Michał Pawlik, współtwórca i prezes Morele.net.
Karolina Miłosz. Poza biznesem
Karolina Miłosz studiowała filologię bułgarską, dlatego biegle zna nie tylko język angielski, ale również bułgarski. Teraz za pośrednictwem chatbota Englibot chce rozwijać kompetencje językowe Polaków. A kiedy nie pracuje, trenuje – wraz z mężem – strzelectwo sportowe.
Dr Olga Malinkiewicz: "Rynek fotowoltaiczny jest strasznie nudny! Chcemy to zmienić" [WYWIAD]
Nasze panele działają niemal tak samo jak krzemowe, ale mają tę różnicę, że możesz je wszędzie ze sobą zabrać, położyć w dowolnym miejscu, będą w dodatku ładnie wyglądać. Przecież jeśli człowiek kupuje dom za milion złotych, to nie chce fotowoltaiki, która źle się prezentuje - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka Saule Technologies.
Polacy pokochali kampery. Ale to nie jest sposób na tanie wakacje
Choć pandemia wygasa, to zmiana, która dzięki niej się dokonała, może pozostać z nami na dłużej. Chodzi o ogromny popyt na kampery: zarówno jeśli chodzi o ich zakup, jak i najem w okresie wakacji. Popularność kempingów oraz karawaningu wzrosła, a Polacy bardzo polubili tę formę wypoczynku.
Wyjeżdżają i nie wracają. Jak żyje się polskiej diasporze technologicznej?
Informatycy, którzy plasują się w górnych granicach zarobków mogą pracować wszędzie. Polski Ład może sprawić, że niektórzy zechcą wypróbować emigrację? A ci co tego spróbowali mówią, że o powrocie nie myślą.
Jakub Roskosz sprzedał kurs e-commerce za milion złotych. "Sukces na trudnym rynku" [TYLKO U NAS]
Mój kurs nie zrobi rewolucji w firmach. Chciałem po prostu dać do myślenia, wskazać kierunek zmian – mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Jakub Roskosz.
Diagnoza chorób, ochrona, zabawa. To najważniejsze trendy w dziedzinie sztucznej inteligencji
Diagnozuje choroby, przejmuje od ludzi najbardziej żmudne prace, prowadzi pojazdy, chroni nas, bawi, ale też sprawdza i kontroluje. Gdzie i w jakich dziedzinach w Polsce najszybciej się rozwija sztuczna inteligencja.
Spółki dywidendowe biją rynek. Oto sposób, jak zarabiać więcej niż polska giełda
Rok po pandemii indeksy giełdowe są wyraźnie wyżej niż w czasie paniki, a zarabianie na wzrostach cen akcji nie było wielką sztuką. Ale spółki dywidendowe zyskały dwa razy więcej niż WIG. W skali pięciu lat przewaga jest 3,5-krotna.
Rekrutacja w branży blockchain. Co kusi, a co odstrasza potencjalnych pracowników? [TYLKO U NAS]
W środowisku blockchain szczególnie ważne jest, aby budować świadomość ekosystemu wśród potencjalnych kandydatów i dbać o employer branding firmy. Sama strategia budowania wizerunku pracodawcy składa się z wielu elementów, najważniejszym przyjrzymy się w tym artykule.
Jak promować się na TikToku i Instagramie? 10 sprawdzonych sposobów na krótkie firmowe video
TikTok i Instagram to dwie popularne platformy, które pozwalają na publikowanie krótkich filmików. Firmy coraz częściej wykorzystują to do celów marketingowych. Dlaczego warto i jak to robić?
Jak sprostać oczekiwaniom klientów kupujących przez internet
Pandemia spowodowała dwa pozornie rywalizujące ze sobą zjawiska – rosnącą konsumpcję innowacji technologicznych przy jednoczesnym wzroście podstawowych potrzeb ludzi. Zidentyfikowaliśmy w naszych badaniach cztery główne potrzeby, których zaspokojenia domagają się dzisiaj osoby robiące zakupy online. Jakie to potrzeby?
Duży wzrost popularności gadżetów erotycznych. "Seks pomaga radzić sobie z pandemiczną niepewnością"
Wielu przedsiębiorców liczy straty po kolejnym lockdownie, inni już pogodzili się z tym, że szans na ratunek dla ich biznesu nie ma. Ale jest branża, która w pandemii rozkwitła. Gadżety erotyczne nigdy wcześniej nie były tak pożądane. I na świecie, i w Polsce.
Polski Ład. Czy da się przed tym uciec?
Nie ma jeszcze konkretnych ustaw i na razie możemy oceniać zmiany wprowadzone przez Polski Ład jedynie na podstawie informacji podawanych przez rząd, które są dawkowane, aby przesadnie nie irytować przedsiębiorców. Zapytaliśmy doradców podatkowych, co można zrobić, aby poprawić swoją sytuację, jeśli Polski Ład wejdzie w życie w takiej formie, w jakiej został zaprezentowany.
Raport e-commerce. Jak w czasach gigantycznej konkurencji przyciągnąć klienta
Popularność zakupów przez internet – mimo ponownego otwarcia handlu – nie spada. Teraz przyszedł czas weryfikacji – kto jest w stanie przyciągnąć jeszcze więcej klientów.
Raport e-commerce. Online + Offline = przyszłość
Największą szansę w walce o klienta mają te firmy, które umiejętnie połączą światy online i offline. Jednolita historia zakupowa, zwana omnichannel, krystalizuje się jako najlepsza droga do rozwoju w tej branży.
Zostań swoim własnym adwokatem
Nieistotne, czy walczysz o przydzielenie ci interesującego projektu, prosisz o podwyżkę, czy protestujesz przeciw czemuś, co ci nie odpowiada. W każdej z tych sytuacji musisz odnaleźć własny głos. Proszenie o rzeczy, na których nam zależy, to niezwykle cenna umiejętność. Tak, dosłownie cenna – bo często za jej opanowanie czeka nas nagroda pieniężna!
Polski Ład, czyli pudełko z czekoladkami [KOMENTARZ]
Polski Ład powoli się wykluwa, choć do przyjęcia tych zapowiedzi potrzebne będzie ok. 100 ustaw, więc całość może się opóźnić do 2022 r. Chyba że po drodze odbędą się wybory.
Dr Bukowski: "Rząd raczej nie zarżnie klasy średniej. Choć to ona zapłaci za nadchodzące reformy"
W Polsce klasa średnia dopiero rośnie. Jeszcze nie okrzepła, nie powinno się więc jej przesadnie obciążać podatkami. Polityka powinna sprzyjać temu, żeby ludzie się bogacili, tymczasem pojawiają się pierwsze oznaki, że być może idziemy w przeciwną stronę - mówi dr Maciej Bukowski, prezes WiseEuropa.
January Ciszewski: "Czuję się raczej uzdrowicielem. Daję drugie życie NewConnect" [TYLKO U NAS]
To dla mnie dopiero początek, ale dziś sprzątam rynek NewConnect, dając spółkom nowe życie. Bardziej interesuje mnie biznes, który urośnie setki procent – mówi January Ciszewski, właściciel JR HOLDING ASI.
Jak sprawić, by nasze inwestycje odżyły? Podpowiadamy, w co i kiedy inwestować
Kwiecień 2020 r. był prawdopodobnie najlepszą od dekady okazją do zarobienia pieniędzy na rynku. Odważni to zrobili i w ciągu kilku miesięcy zwiększyli majątek o 50 proc. Inni miesiąc w miesiąc tracą pieniądze przez inflację. Czy da się to zmienić?
Ile można zarobić na inwestycjach alternatywnych? "Mam na ścianie karty Pokemon warte 1,5 mln zł"
Wiesz czym jest Charizard? Nie? To żałuj, bo może masz na strychu kartę z jego wizerunkiem, za którą kolekcjonerzy są gotowi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Inwestycje alternatywne stają się coraz popularniejsze, a zdaniem wielu są pewniejsze i lepiej oprocentowane niż lokaty.
Himalaje w Warszawie - Air Sport pomaga wytworzyć warunki wysokogórskie w dowolnym pomieszczeniu
Spółka Air Sport to pionier treningów wysokościowych w Polsce. Wszystko za sprawą opracowanej przez nią technologii Air Zone, która pozwala na wytworzenie warunków wysokogórskich w dowolnym pomieszczeniu. Dzięki niej górski klimat jest blisko jak nigdy dotąd.