zdrowie
zobacz inne tematyRaport Pracownik w centrum uwagi. Zdrowie w 5 krokach
Zaczyna się kolejny miesiąc pandemii, a wraz z nim kolejne zagrożenia czyhają na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Oto pięć kroków, które powinniśmy robić każdego dnia, żeby utrzymać dobrą formę i przetrwać ten trudny czas.
Raport Pracownik w centrum uwagi. Zdrowe zasady w niezdrowych czasach
Siłą każdej firmy są ludzie. Ich potrzeby i oczekiwania kształtują rynek pracy, definiują pojęcie dobrego miejsca pracy. Przez lata zmieniały się one ewolucyjnie, pandemia sprawiła, że doszło do rewolucji. Jak dziś powinna wyglądać kultura organizacyjna firmy oraz pakiet benefitów pracowniczych, by być atrakcyjnym pracodawcą.
Captor Therapeutics wzmacnia swój zespół naukowy. W 2023 rozpoczęcie badań klinicznych
Captor Therapeutics S.A. (WSE: CTX), firma biofarmaceutyczna, koncentrująca się na wykorzystywaniu technologii ukierunkowanej degradacji białek (TPD) do odkrywania i opracowywania przełomowych leków stosowanych w chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych informuje, że do zespołu naukowego dołączył dr Robert Dyjas obejmując stanowisko Dyrektora ds. Medycznych i Rozwoju Klinicznego.
Raport Pracownik w centrum uwagi. Dobry życie to dobre nawyki
Pandemia uświadomiła nam, jak kruche jest zdrowie – nie tylko fizyczne, ale też psychiczne oraz jak ważne jest dbanie o siebie i relacje z bliskimi – przekonuje Aleksandra Polakowska-Szymańska z Unum Życie TUiR S.A.
Suplementy, aplikacje mobilne, sport. Jak poprawić pracę mózgu?
Aplikacje z grupy brain fitness, soplówka jeżowata, trening Schultza czy medytacja – na co warto postawić?
Hashiona dostępna na iOS. Jej twórczyni chce pomóc także chorym na inne choroby autoimmunologiczne
Hashiona, założona przez mieszkającą w Londynie Evę Galant, ma już ponad 10 tysięcy użytkowników. Ta liczba może szybko się podwoić wraz z udostępnieniem aplikacji dla użytkowniczek i użytkowników iPhonów.
W Polsce powstanie urządzenie do terapii ran. Algorytm kluczem do sukcesu
Spółka WARMIE rozpoczęła prace nad pompą i-NPWT, przeznaczoną do zwiększenia efektywności leczenia ran. Będzie to znacznie udoskonalona wersja obecnie stosowanych na rynku urządzeń. Poznaniacy na ten cel otrzymali dofinansowanie w kwocie 2,5 mln zł.
Osoby ze spektrum autyzmu w miejscu pracy. "Nie chodzę na firmowe imprezy. Nie pasuje mi to"
Wolna, skrupulatna, wręcz pedantyczna. Nie lubi small talku, ma problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego. To tylko niektóre cechy, które mogą wskazywać, że rozmawiasz z osobą ze spektrum autyzmu. - Zamiast się odwracać plecami, spróbuj zrozumieć – apeluje psychoterapeutka Monika Kłeczek.
Gołkiewicz: "Jest coraz większa presja na rynek suplementów. Najważniejsza jest transparentność"
Wcześniej nagminnym działaniem było, że producenci dostarczali produkty o po prostu kiepskiej jakości. To się zmienia, zwłaszcza, że branża się dokładniej samo reguluje, firmy chcą być fair wobec klientów - mówi Michał Gołkiewicz, CEO Sundose.
Szkoła rodzenia w smartfonie. Popularne marki parentingowe łączą siły
Coraz chętniej wyposażamy nasze smartfony w różnorodne aplikacje - nie tylko gwarantujące nam rozrywkę, ale również te bardziej użyteczne. W 2020 roku z samego tylko Google Play pobranych zostało aż 108,5 mld aplikacji. Na technologii mogą także polegać kobiety w ciąży oraz młodzi rodzice, którzy coraz częściej potrzebne wsparcie zyskują.
Zdrowa Firma, nowe podejście do dbania o zdrowie pracowników
Opieka medyczna od zawsze była ważnym aspektem życia nie tylko każdej rodziny, ale też każdego przedsiębiorcy prowadzącego własną firmę. Aż przyszedł rok 2020 i wszyscy zrozumieliśmy, że zdrowie jest po prostu najważniejsze. To ono właściwie decyduje o jakości naszego życia.
Polka stworzyła aplikację dla chorych na Hashimoto. Hashiona już dostępna dla pacjentów
Hashiona to “wirtualna klinika” pomagająca pacjentom zmagającym się m.in. z Hashimoto w polepszeniu jakości życia. Dzięki aplikacji chorzy mogą śledzić swoje objawy, połączyć się ze specjalistami i otrzymać dostęp do edukacyjnych treści.
Badanie SAS: Klienci zwracają większą uwagę na bezpieczeństwo niż niską cenę produktu lub usługi
Jak wynika z badania SAS, 65 proc. klientów wskazuje bezpieczeństwo jako kluczowy czynnik wpływający na ich przywiązanie do marki. Wzrósł również poziom akceptacji dla technologii angażujących użytkowników, co ma związek z pandemią COVID-19.
Czy brak popularnych „mentoli” zmobilizuje palaczy do rzucenia nałogu?
Wiele krajów prowadzi świadomą politykę redukcji szkód zdrowotnych wywołanych paleniem tytoniu. W Polsce np. od maja obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów mentolowych.
Jak będą wyglądały Dziecięce Szpitale Przyszłości? [RAPORT]
Fundacja K.I.D.S. zaprezentowała raport “Dziecięcy Szpital Przyszłości”, nakreślający wizję transformacji placówek ochrony zdrowia. Eksperci Fundacji nie tylko postawili diagnozę, identyfikując wyzwania współczesnych szpitali, ale także zaproponowali ponad 100 innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają szpitalną rzeczywistość na bardziej przyjazną - zarówno pacjentom, jak i lekarzom.
AILIS - nowoczesna technologia, która pomoże w walce z rakiem piersi
Polacy opracowali system monitoringu stanu zdrowia piersi, wykrywający nawet najmniejsze zmiany nowotworowe wśród kobiet o gęstej budowie piersi oraz małych miseczkach.
Deloitte: Ponad 60 proc. Polaków odzież sportową kupuje w sklepach stacjonarnych
Polacy na odzież oraz sprzęt sportowy przeznaczają średnio 193 euro rocznie. Jak wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, sześć na dziesięć osób uprawiających sport wydaje te pieniądze przede wszystkim w sklepach stacjonarnych.