Startupy
Smartfon wielozadaniowy
Tradycyjne rozmowy telefoniczne to tylko jedna z wielu funkcji, jaką oferują współczesne smartfony, i to wcale nie najczęściej wykorzystywana. Jakie inne zadania możemy jeszcze powierzyć temu zminiaturyzowanemu komputerowi?
Tu leci dron, tam leci dron
Moda na bezzałogowe statki latające trwa. To już nie tylko drogie, autonomiczne samoloty wykorzystywane przez wojsko. Współczesne drony to także znakomite zabawki, narzędzia poszerzające horyzonty (dosłownie), a także przydatni pomocnicy w biznesie.
Desktopy mają się dobrze
Rozmawiamy z Andrzejem Sowińskim, dyrektorem generalnym Lenovo Polska.
Technologiczny rok 2017
Przewidywanie przyszłości jest dość ryzykowne. Zwłaszcza gdy dotyczy szybko zmieniających się nowych technologii. Można jednak próbować odgadnąć, co przyniesie czas, bazując na obecnych trendach. Czego zatem możemy oczekiwać w nadchodzących dwunastu miesiącach?
Wybieramy firmową skrzynkę pocztową
Poczta elektroniczna jest dziś dla firmy tak samo oczywista jak tradycyjny adres biura i numer telefonu. Bez e-maila nie da się prowadzić biznesu. Tylko gdzie stworzyć firmowe konto, by korzystanie z niego było najprostsze i najbardziej efektywne?
Komputer po godŚwiat komputerowej rozrywki to nie tylko świetna zabawa, to także ogromny rynek i jeszcze większe pieniądze. Gracze są skłonni wydawać dużo na sprzęt, który zapewni doskonałą
Świat komputerowej rozrywki to nie tylko świetna zabawa, to także ogromny rynek i jeszcze większe pieniądze. Gracze są skłonni wydawać dużo na sprzęt, który zapewni doskonałą grafikę i dźwięk, ale dostarczy również maksymalnie realistycznych doznań.
Dlaczego druk jest ważny w erze chmury, czyli innowacyjność według Epsona
Mogłoby się wydawać, że w erze chmury, komunikacji elektronicznej i serwisów społecznościowych druk powinien tracić na ważności i popularności – praktyka pokazuje jednak, że jest zupełnie inaczej, że dokumenty, grafiki i fotografie pozostają krytycznym el
Anatomia ochrony laptopa
Przenośne komputery ułatwiają prowadzenie biznesu, ale nie można z nich korzystać tak po prostu. Trzeba zabezpieczyć zapisane na nich dane, tym bardziej że mobilny sprzęt łatwiej stracić. Oto kluczowe obszary, które warto chronić, i niektóre pomocne rozwiązania.
Technologia podkręca wynik
Co jest potrzebne, by biegać? Przede wszystkim dobre chęci, wytrwałość oraz odpowiednie buty. I już? Tak, choć gdy zaczniemy to robić naprawdę regularnie, może się okazać, że niezbędny jest także zegarek mierzący puls czy aplikacja, która pokaże nasze osiągnięcia.
Kupujemy laptop
Zakup laptopa, w porównaniu z komputerem stacjonarnym, może wydawać się prosty. Otrzymujemy przecież gotowe, już skonfigurowane urządzenie. Na rynku jest jednak tak dużo rozmaitych modeli i ich wariantów, że naprawdę trudno się w tym połapać.
Inteligentny czasomierz
Smartwatche stale zyskują na popularności, ułatwiając życie przede wszystkim tym, którzy chcą o wszystkim wiedzieć natychmiast i boją się, że coś przegapią. Niektóre są też ładne i mogą pełnić funkcję biżuterii.
Komputer (stacjonarny) w pracy
Wprawdzie laptopy szturmem zdobywają rynek, ale, choć bardziej funkcjonalne, to przy zbliżonych parametrach są jednak droższe od tradycyjnych desktopów. Gdy mobilność nie jest priorytetem, pozostajemy więc w pracy przy komputerze stacjonarnym.
Twój adres w internecie
Wpadłeś na genialny pomysł na adres internetowy, którego jeszcze nie ma w sieci? Koniecznie go zarejestruj. Możliwe, że kiedyś ktoś zaoferuje za niego sporo pieniędzy. A może po prostu przyda się, gdy postanowisz stworzyć innowacyjną witrynę?
Palcem po ekranie
Korzystanie z papierowej mapy podczas podróży autem wydaje się dzisiaj przeżytkiem. Czy to samo można powiedzieć o nawigacjach samochodowych? Ich producenci, broniąc się przed konkurencją np. ze strony smartfonów, starają się uatrakcyjnić swój sprzęt tak, by stanowił dla nich alternatywę.
Wszędzie muzyka
Rynek rozrywki, w tym także muzyki, zdominowały dzisiaj cyfrowe technologie. To dzięki nim można tworzyć rozbudowane systemy, które sprawiają, że nasze ulubione utwory słychać w całym domu. Bez zbędnych kabli i instalacji.
Centrum zarządzania mobilnością
Smartfony, tablety, coraz częściej prywatne, są już masowo używane do celów służbowych, nieraz poza firmą. Zwiększa to efektywność przedsiębiorstw, ale gorzej z bezpieczeństwem ich danych. Stąd oprogramowania do ochrony tych ostatnich. Najlepiej łatwej i systematycznej, i żeby jeszcze zyskała na tym sprawność mobilnych urządzeń.
Tablet z klawiaturą dobry na wszystko
Laptop, smartfon, netbook, ultrabook, tablet – dzisiaj mamy ogromny wybór urządzeń służących do rozrywki i pracy. Przy czym najbardziej uniwersalne okazują się tablety z dołączaną klawiaturą.
Rozrywka zdalnie sterowana
Kiedyś wystarczył pilot i telewizor, dzisiaj, chcąc stworzyć domowe centrum multimediów, do tego duetu trzeba dorzucić komputer albo specjalne urządzenie, które pozwoli korzystać z dobrodziejstw cyfrowej ery.
Świat w sieci
Pod koniec obecnej dekady do internetu ma być podłączonych ponad 30 mld różnych urządzeń i czujników. Ta gigantyczna sieć zdominuje i zmieni nasze życie. A także stworzy zagrożenia, o jakich nam się nawet nie śniło.
Superkonferencja
Spotkania biznesowe czy wspólne planowanie strategii – to codzienność nawet w niedużych firmach. Skutecznej wymianie spostrzeżeń i pomysłów może dopomóc odpowiednie wyposażenie sali konferencyjnej.
Tablet do biura? Oczywiście!
Wysokiej klasy tablet to obowiązkowy element wyposażenia nowoczesnego biura. Zwiększa mobilność, a także ułatwia komunikację między pracownikami.
Ekonomicznie i komfortowo
Udogodnienia, jakie towarzyszą lataniu w klasie biznes, są fantastyczne, ale – powiedzmy sobie szczerze – rzadko warte swojej ceny. Na takie podróże stać zresztą jedynie korporacje. Gdy, prowadząc własną firmę, liczymy każdą złotówkę, wybierzmy najtańszy bilet w klasie ekonomicznej. Taka podróż wcale nie musi być katorgą.
Mobilna firma
Technologie mobilne powszednieją, tyle że dla wielu właścicieli firm sprowadzają się do banalnych czynności: sprawdzenia poczty elektronicznej, przejrzenia kalendarza, wysłania kilku ważnych dokumentów. Tymczasem tablet w biznesie może o wiele więcej.
Zamień drogą informatykę na „zieloną”
Komputery w firmie to coś równie oczywistego jak drzewa w lesie. Są na tyle powszechne, że nie zwracamy uwagi na to, ile kosztuje nas ich eksploatacja i ile prądu na co dzień zużywają. A warto o tym pomyśleć, bo oszczędności w skali roku mogą być w tym obszarze znaczące.
Smartfon-ułatwiacz
Dziś smartfony to maszynki do gier i zaglądania w życie znajomych z Facebooka, ale kilka lat temu powstały jako narzędzie przede wszystkim dla biznesu. Co mają mu do zaoferowania?
Lustrzanka na każdą okazję
Kiedyś bardzo drogie i elitarne, dziś aparaty z wymienną optyką są dostępne niemal dla każdego. Jedną z ich najważniejszych zalet jest uniwersalność. Z odpowiednim zestawem obiektywów można nimi robić zarówno zdjęcia zwierząt z ogromnej odległości, jaki nastrojowy portret z rozmazanym tłem. Jak jednak dobrać taki aparat dla siebie?
Komputer na biurko
Miniaturowy komputer PC, duża wieża pod biurkiem, maszyna scalona z monitorem w eleganckiej obudowie? Jakiego „peceta” wybrać do pracy w biurze? A może sięgnąć po modnego Maca? Kiedyś było łatwiej...
Campus Google otwarty dla przedsiębiorców
Google zainaugurował działalność Campus Warsaw, pierwszego Campusu firmy w Europie Środkowo-Wschodniej i piątego na świecie. Można będzie z niego korzystać już od poniedziałku, 23 listopada.
Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję
Wyglądają jak kamyki albo guziki i coraz śmielej wkraczają do codziennego życia czy biznesu. Pomagają nam poruszać się po wielkich lotniskach, a niewidomym – w metrze. Urozmaicają zwiedzanie muzeów. Mogą być też świetnym narzędziem bezpośredniego dotarcia do klientów: spersonalizowanego i wpisanego w kontekst.
IT w firmie może być tańsze
Koszty IT w firmie zawsze warto trzymać w ryzach. Mają bowiem to do siebie, że pozbawione solidnego nadzoru potrafią rosnąć niemal bez ograniczeń. Można je też często zmniejszyć, ale uwaga – byle nie wylać dziecka z kąpielą.
Tanie drukowanie
Zakup drukarek to niewielki wydatek w porównaniu z kosztami ich eksploatacji, które potrafią pożreć nawet 15 proc. przychodów firmy. Są jednak sposoby, by je ograniczyć: zużywać mniej tuszu, tonerów, papieru, ściąć koszty serwisu. Oczywiście, wszystko z głową, by nie ucierpiała efektywność.
Online? Nie tylko podatki
Co przedsiębiorca może załatwić z państwem przez internet? Coś już może: wysłać zeznania podatkowe, złożyć wnioski do ZUS, a nawet zarejestrować działalność gospodarczą. Na razie jednak lista jest dość krótka, a niektóre sprawy i tak wymagają dodatkowej wizyty w urzędzie.