Gigantyczna inwestycja w Bolta. Wycena firmy przekroczyła 7 mld euro

Bolt
Bolt, fot. mat. prasowe
Startup Bolt zamknął kolejną rundę finansowania. Od inwestorów pozyskał łącznie 628 mln euro, co jest największym finansowaniem w historii firmy. Oznacza to, że Bolt wyceniany jest obecnie na 7,4 mld euro.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Runda inwestycyjna była prowadzona przez Sequoia Capital, Fidelity Management, Research Company LLC z udziałem Whale Rock, Owl Rock (oddział Blue Owl), D1, G Squared, Tekne, Ghisallo i innych.

- Przez dziesięciolecia miasta były budowane dla samochodów, a nie ludzi. Doprowadziło to do intensyfikacji ruchu samochodowego, zanieczyszczenia powietrza i zagrabienia przestrzeni publicznej na rzecz miejsc parkingowych. Uważamy, że to podejście jest przestarzałe. W ciągu ostatnich ośmiu lat w Bolt opracowaliśmy produkty, które oferują lepsze i bardziej przystępne cenowo rozwiązania dla niemal każdego sposobu użycia prywatnego samochodu. Współpracujemy z miastami, aby pomóc lokalnej społeczności w przejściu na „lekkie” pojazdy, takie jak hulajnogi i e-rowery, czy na rozwiązania z obszaru mobilności współdzielonej - przewozy lub car-sharing tak, aby przekształcić obszary miejskie w zrównoważone i przyjazne dla ludzi - powiedział Markus Villig, założyciel i CEO Bolt.

Duża inwestycja w polski startup Ramp

Nowe inwestycje Bolt

By potwierdzić swoje zaangażowanie we współpracę z miastami, Bolt udostępnił użytkownikom i użytkowniczkom szereg funkcji w obszarze bezpieczeństwa jazdy na hulajnogach. Bezpiecznik, zapobieganie jeździe w tzw. tandemie (wykrywanie jazdy przez więcej niż jedną osobę na jednym urządzeniu), test zapobiegający jeździe po alkoholu oraz system zapobiegania poślizgom to funkcje, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa i edukować w zakresie odpowiedzialnej jazdy. 

W sumie ponad 100 mln klientek i klientów w 45 krajach i ponad 400 miastach w całej Europie i Afryce korzysta z usług Bolt, w tym miejskich wypożyczalni hulajnóg, przewozu osób, krótkoterminowego wypożyczania aut - Bolt Drive, czy dostaw jedzenia z restauracji - Bolt Food i ekspresowych zakupów - Bolt Market. Bolt Market, jeden z najnowszych produktów firmy, został opracowany i uruchomiony podczas pandemii i jest dostępny w 10 europejskich krajach. Dzięki najnowszej rundzie finansowania Bolt przyspieszy swoją ekspansję w 2022 roku i uruchomi setki sklepów do końca roku.

- Z przyjemnością ogłaszamy tę rundę finansowania – największą w naszej historii, która pomoże nam zbudować przyszłość, w której miasta będą mniej zatłoczone, mniej zanieczyszczone z większą powierzchnią obszarów zielonych, gdzie miejska mobilność jest łatwa, bezpieczna i zrównoważona - podsumowuje Markus Villig.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECAMY