Startupy

Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję

Sprytna odpowiedź na mobilną rewolucję

Wyglądają jak kamyki albo guziki i coraz śmielej wkraczają do codziennego życia czy biznesu. Pomagają nam poruszać się po wielkich lotniskach, a niewidomym – w metrze. Urozmaicają zwiedzanie muzeów. Mogą być też świetnym narzędziem bezpośredniego dotarcia do klientów: spersonalizowanego i wpisanego w kontekst.

Arek Komorski 26.10.2015
IT w firmie może być tańsze

IT w firmie może być tańsze

Koszty IT w firmie zawsze warto trzymać w ryzach. Mają bowiem to do siebie, że pozbawione solidnego nadzoru potrafią rosnąć niemal bez ograniczeń. Można je też często zmniejszyć, ale uwaga – byle nie wylać dziecka z kąpielą.

Tanie drukowanie

Tanie drukowanie

Zakup drukarek to niewielki wydatek w porównaniu z kosztami ich eksploatacji, które potrafią pożreć nawet 15 proc. przychodów firmy. Są jednak sposoby, by je ograniczyć: zużywać mniej tuszu, tonerów, papieru, ściąć koszty serwisu. Oczywiście, wszystko z głową, by nie ucierpiała efektywność.

Online? Nie tylko podatki

Online? Nie tylko podatki

Co przedsiębiorca może załatwić z państwem przez internet? Coś już może: wysłać zeznania podatkowe, złożyć wnioski do ZUS, a nawet zarejestrować działalność gospodarczą. Na razie jednak lista jest dość krótka, a niektóre sprawy i tak wymagają dodatkowej wizyty w urzędzie.