Raporty
Raport Finansowanie Biznesu. Finansowanie dla firm szyte na miarę
PFR jako Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju jest w stanie wesprzeć firmy na praktycznie każdym etapie rozwoju. Biznes, który ma w sobie element wzrostowy i mieści się w zakresie zmian obserwowanych na rynku, ma szansę na finansowanie.
Zielone strony biznesu. Rośliny dla początkujących
W Plants for Humans możesz kupić Stasia z Japonii, Jacka z Zanzibaru albo Olgę z Meksyku, a który okaz będzie dla ciebie lepszy, dowiesz się, gdy rozwiążesz quiz.
Raport Finansowanie Biznesu. Leasing Index 2021
Co czwarta firma przyznaje, że pandemia zmusiła do inwestycji.
Faktoring odmrozi gotówkę? To szansa także na wydłużenia terminów płatności i pokonanie konkurentów
Faktoring zapewnia szybki dostęp do gotówki, która jest zamrożona w fakturach z terminem często wynoszącym 90 dni. Przedsiębiorca otrzymuje środki od razu i może przeznaczyć je np. na rozbudowę biznesu lub spłatę zobowiązań. To świetny sposób na płynność finansową. W dodatku można go wykorzystać do przebicia oferty konkurentów.
Motoryzacja w zielonych barwach
Kolejni producenci aut podejmują zobowiązania, które mają na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, czy też bardziej efektywne wykorzystanie surowców. W tym gronie wyróżnia się BMW Group, która pod koniec 2020 r. została motoryzacyjnym liderem Dow Jones Sustainability Index – prestiżowego zestawienia, w którym uczestnictwo poprzedzone jest wnikliwym audytem.
Raport: "Odpowiedzialny e-commerce 2021". Co biorą pod uwagę e-konsumenci przy wyborze sklepu?
Jak wynika z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej „Odpowiedzialny e-commerce”, pierwszego w Polsce badania dotyczącego CSR i etyki w e-biznesie, ponad połowa e-konsumentów wybierając sklep internetowy bierze pod uwagę fakt, czy dany sprzedawca jest firmą odpowiedzialną społecznie i działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Raport PPK. Nie wdrożyłeś działaj
Mimo że od formalnego zakończenia ostatniego etapu wdrażania PPK w polskich firmach minęło pół roku, wiele z nich wciąż nie spełniło ustawowych obowiązków. Muszą to jak najszybciej zmienić.
Kredyt lub leasing - co sprawdzi się najlepiej w twoim biznesie?
Najbardziej sprawdzone i najpopularniejsze finansowanie dla firm to oczywiście kredyty i leasing. Są jednak różne rodzaje tych usług i warto wiedzieć, które z nich sprawdzą się najlepiej w naszym biznesie.
Od Krajowego Planu Odbudowy po Fundusze Europejskie. Jakie dotacje czekają na przedsiębiorców?
Od Krajowego Planu Odbudowy, który nie jest jeszcze pewny, po Fundusze Europejskie i inne formy wsparcia przedsiębiorcy mogą starać się o środki na rozwój swoich biznesów. Wyjaśniamy na co można liczyć.
Zielone strony biznesu. Greenwashing czyli Ekościema
Im bardziej klienci dbają o ekologię, tym częściej na swoje sztandary – a dokładnie reklamy – biorą ją duże koncerny. Zielone logo, tekturowe opakowania, akcje sadzenia drzew... Greenwashing ma wiele form, ale cel jest jeden – firma ma uchodzić za przyjazną środowisku.
Czy skorzystamy z szansy, czyli polska zapleczem elektromobilności
Według danych zebranych przez Międzynarodową Agencję Energetyczną pod koniec minionego roku na całym świecie eksploatowano 10 mln różnych pojazdów na prąd. Ich liczba szybko rośnie, a to oznacza, że potrzeba coraz więcej podzespołów do ich produkcji. Polska ma dużą szansę, by stać się jednym z ich głównych dostawców.
Hulajnogą do celu, czyli wygodny transport w miastach
Kiedyś „mikromobilność” oznaczała pieszych i jazdę na rowerze. Dziś płynie w tym terminie prąd! To przede wszystkim nowoczesne środki transportu: elektryczne hulajnogi, rowery na baterie, e-deskorolki czy wymagające niemałej sprawności monocykle. Czy wkrótce zapełnią się nimi ulice polskich metropolii?
Raport PPK. Ile można zarobić
Dwa lata istnienia programu PPK pokazały, że dzięki niemu można zarobić dodatkowe pieniądze. Czy to przekona pracowników do zmiany nastawienia?
Raport Efektywność kosztowa. Szybszy dostęp do pieniędzy i niższe opłaty
Firmy, którym zależy na wysokiej efektywności kosztowej, mogą również poszukać oszczędności w technologiach. Ponadto możemy popracować nad poprawieniem płynności finansowej, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na rozwój biznesu.
Raport Efektywność kosztowa. Za co zapłacimy mniej
Im większa firma, tym większe pole do popisu, by optymalizować koszty. Podpowiadamy na czym można zaoszczędzić i na jakie korzyści - poza dodatkowymi pieniędzmi - można liczyć.
Zielone Strony Biznesu. Milionowy biznes ziołowy prosto z Podlasia
Z dala od zgiełku, wśród rozległych pól i sennych wsi Podlasia, wybujał milionowy biznes – Ziołowy Zakątek i Dary Natury – lokalne imperium Mirosława Angielczyka.
Raport Ekspansja zagraniczna. Kto nam może pomóc
Jest decyzja – inwestujemy! Tylko jak sprawnie przeprowadzić ten proces?
Cel: Afryka i Daleki Wschód. Alina Jankowska-Brzóska zdradza plany ekspansji firmy Amica
Najpierw podbój kolejnych krajów Europy, potem ekspansja na Daleki Wschód i Chiny, a w grę wchodzi nawet Afryka. Alina Jankowska-Brzóska, wiceprezes zarządu firmy Amica, zdradza plany ekspansji.
Raport Ekspansja zagraniczna. Jak zrywać owoce z najwyższej gałęzi
Wiele biznesów najpierw rozwinęło się w Polsce, a teraz sięgają po zyski na innych rynkach. Świat podbija także nowa grupa polskich firm stworzonych po to, by rozwijać się za granicą – mówi Weronika Achramowicz, partner w kancelarii Baker McKenzie.
Raport Ekspansja zagraniczna. Skok za jeden klik
To właśnie branża e-commerce okazała się jedną z najsilniejszych w ostatnich miesiącach. Sprzedaż w internecie jest najłatwiejszym sposobem na zdobycie innego rynku.
Zielone Strony Biznesu. Zielone, czyli zaoszczędzone
Wiele osób błędnie sądzi, że bycie eko jest kosztowne. A tak naprawdę najbardziej zielone jest to, czego nie zużywamy i czego nie marnujemy. I czym dobrze zarządzamy, np. energią – mówi Jacek Hutyra, Climate Officer w Orange Polska.
Raport Ekspansja zagraniczna. Mistrzowie ekspansji
Polskie firmy kosmetyczne pokazały, że można zbudować silną pozycję na rynkach zagranicznych. Dla wielu z nich było to dodatkową osłoną, która obroniła ich w kryzysie. Część z nich wykorzystała okazję, by wzmocnić się bardziej.
Zielone Strony Biznesu. Startupy, które chcą wygrać z katastrofą klimatyczną
Rozwój automatyzacji na budowach, farmy wertykalne, niwelowanie ilości odpadów. Wiele polskich podmiotów skutecznie przyczynia się do tego, że ziemski scenariusz na nadchodzące lata nie brzmi aż tak pesymistycznie. Czy startupy – górnolotnie mówiąc – uratują świat?
Nieprawidłowości w firmach – przedsiębiorcy zwlekają z dostosowaniem procesów i kanałów komunikacji
Blisko 59 proc. instytucji publicznych w Polsce oraz 56 proc. firm prywatnych spośród podmiotów, które deklarują, że posiadają systemy do zgłaszania nieprawidłowości w miejscu pracy, stosuje do tego celu zgłoszenie pisemne lub mailowe – wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na zlecenie polskiej spółki informatycznej braf.tech.
Raport Ubezpieczenia. Digitalizacja podbija rynek
Pamiętacie czasy, w których wszystkie dokumenty trzeba było podpisać na papierze? To już historia.
Edukacja kluczem do cyfrowego bezpieczeństwa. "Hakerzy wykorzystują przede wszystkim nasze emocje"
„Kontrola niekiedy może być iluzją. Ale czasem potrzebujesz iluzji, żeby przejąć kontrolę” – mówi w jednej ze scen główny bohater serialu „Mr. Robot”. Współcześni cyberprzestępcy wykorzystują nie tylko nowe technologie, są również czujnymi obserwatorami nastrojów społecznych. Z czego przedsiębiorcy, niestety, wciąż nie zdają sobie sprawy.
Raport Elektromobilność. Transport, który walczy z zanieczyszczeniem
Unia Europejska zakaże sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 r. Czy firmy już teraz powinny rozważyć inwestycję w samochody elektryczne? Coraz więcej przedsiębiorstw już się przestawiło na elektryka.
Raport Elektromobilność. Polska stoi autobusami i bateriami
Choć ciągle czeka nas dużo pracy w budowie infrastruktury dla samochodów elektrycznych, to możemy pochwalić się dwoma dużymi sukcesami – jesteśmy liderami na rynku eksportu autobusów elektrycznych i produkcji akumulatorów.
Zielone Strony Biznesu. Magia wodoru
Wodór można wykorzystać jako nośnik energii pierwotnej będący swoistym magazynem stabilizującym funkcjonowanie systemu energetycznego opartego o OZE. Wodór, w technologiach typu Power-to-Gas może także pełnić funkcję integratora systemów. Stąd dziś na świecie trwa wyścig o to, kto pierwszy dopracuje te technologie. Polska i polskie firmy mają szansę być jednym z liderów.
Zielone Strony Biznesu. Materiał z przekraczania granic
Ekologiczne przekonania przekuli w zrównoważony biznes. Wymyślili przezroczysty i jadalny materiał na opakowania. Wynalazek MyGrowLab przypomina plastikową folię, ale zamiast zaśmiecać środowisko, może je wzbogacać.
Raport Ubezpieczenia. To, co wydawało się nierealne, stało się realnym zagrożeniem
Coraz więcej Polaków sięga po polisy, bo pandemia uzmysłowiła nam, że to, co wydawało się nam nierealne, stało się realnym zagrożeniem – mówi Joanna Grudnik, dyrektor departamentu ubezpieczeń grupowych w Unum Życie TUiR.
Paweł Dobrzański: Dziś hakerzy łowią siecią. Trzeba unikać "błędów wieku dziecięcego" [WYWIAD]
Dziś hakerzy łowią siecią – łatwiej im złowić milion małych rybek niż jednego wieloryba, z którym walka będzie trudna. Podkreślam, że najważniejsza jest edukacja! – mówi Paweł Dobrzański, dyrektor ds. bezpieczeństwa w T-Mobile Polska.
Raport Ubezpieczenia. Na fali konsolidacji
Rynek ubezpieczeń zmienia się w błyskawicznym tempie. Jedne firmy przejmują inne, kolejne zamykają swój biznes... Jak odbija się to na klientach?
Raport: Skąd pieniądze dla firm. Zmora zatorów - jak jej zapobiegać?
Firmy MSP mają często problemy z płynnością finansową. W takiej sytuacji wielu przedsiębiorców stara się pozyskać kredyt, ale w ostatnich miesiącach banki zaostrzyły wymagania i często przekazują odmowne decyzje. Rozwiązaniem może okazać się faktoring. Ale są tu pułapki.
OC w górę, szczególnie dla młodych i mieszkańców największych miast. Czy to koniec niskich cen?
Ceny OC ruszyły w górę – wynika z półroczonego raportu Punkty. Uśredniona składka w II kwartale br. wyniosła 600 złotych i była o ponad 4 proc. wyższa niż trzy miesiące wcześniej. Mimo to, na koniec pierwszej połowy tego roku nadal za obowiązkową polisę płaciliśmy o 33 złotych mniej niż przed rokiem – 602 złotych wobec ubiegłorocznych 635 złotych.