hr
zobacz inne tematyJęzyk benefitów
Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymaga od każdego z nas nieustannego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Jeśli do tego dołożymy procesy związane z globalizacją, znajomość języków obcych i to bez względu na wykonywaną pracę, staje się niezbędna. Wiedzą o tym pracownicy i pracodawcy.
Czas silversów, dumni rodzice, siła kobiet. Gorące trendy HR
W wyścigu o zdobycie i utrzymanie talentów w firmie trzeba śledzić trendy, a jeszcze lepiej je wyprzedzać. Oto dekalog dobrego HR-owca.
Julia Kołodko: "Pieniądze przestają być znaczącą motywacją do pracy"
Strategia „nisko wiszących owoców” polega na tym, że zaczynamy od czegoś najprostszego, a jak to już zostanie wdrożone, przechodzimy na wyższy poziom. Jak wykorzystać ekonomię behawioralną w zarządzaniu pracownikami – opowiada dr Julia Kołodko.
dr Monika Sońta: "Perfekcjonizm w przygotowywaniu komunikatów na social media to błąd!"
Kluczem do sukcesu jest zbudowanie partnerskiej relacji, w której i marka pracownika, i pracodawcy czerpią ze swoich atutów – mówi dr Monika Sońta z Akademii Leona Koźmińskiego.
Jak dbać o zdrowie pracowników
Narzędzia HR dla małych i dużych firm.
Firmowy dekalog, czyli przegląd rynku benefitów pracowniczych
Łowienie talentów jest trudne, ale jeszcze trudniejsze jest utrzymanie najlepszych pracowników w firmie. Pieniądze to czasem za mało, warto mądrze korzystać z możliwości, jakie dają benefity. Oto przegląd trendów w pozapłacowym motywowaniu pracowników.
Opieka psychologiczna pracowników wkrótce może stać się takim standardem jak BHP [WYWIAD]
Przez wiele lat komfort psychiczny był tematem tabu, więc trzeba go umiejętnie przełamywać. Według zaleceń licznych ekspertów zarząd firmy powinien sam opowiedzieć o swoich doświadczeniach, dzięki czemu destygmatyzacja tej kwestii będzie łatwiejsza - tłumaczą Małgorzata Ohme i Jakub Zieliński, współzałożyciele startupu Mindgram.
Digital First AI to rewolucja w marketingu? "Dajemy marketerom narzędzia do optymalizacji pracy"
Liczymy, że niebawem dojdziemy do momentu, w którym przedsiębiorca weźmie do ręki telefon, powie kilka zdań na temat swojej firmy, a my na tej podstawie będziemy w stanie dostarczyć mu precyzyjną strategię marketingową oraz zaproponować kontent - mówi Rafał Tromczyński, CEO Digital First AI.
"O prawdziwy diament trzeba zawalczyć!". Jak startupowcy pozyskują talenty? [TYLKO U NAS]
W startupowym świecie nie ma nic ważniejszego niż zbudowanie właściwego zespołu - mówi Tomasz Rudolf, CEO Doctor.One. Fani nietypowych świąt przekonują, że 7 września to Światowy Dzień Pozyskiwania Talentów. Raczej lubimy, kiedy jest nietypowo, dlatego zapytaliśmy polskich startupowców o to, jak oni pozyskują talenty do współpracy.
Polacy mierzą się z pandemią zmęczenia. "Pracodawcy muszą zwracać uwagę na samopoczucie podwładnych"
Polacy mierzą się z pandemią zmęczenia. Aż 8 na 10 respondentów odczuwa zmęczenie - tak wynika z raportu „Zmęczeni zmęczeniem. Raport o kondycji pracowników polskich organizacji” przeprowadzonego przez Human Power w czerwcu bieżącego roku. Co więcej, u 41 proc. badanych nawet odpoczynek nie przynosi potrzebnej regeneracji. Co możemy zrobić, by odzyskać energię do działania?
Rezygnacja z CV, testy osobowościowe. Filip Sobel o trendach na rynku pracy [WYWIAD]
Współpracujemy z wieloma firmami i dostrzegamy, że innowacje w działach HR często nie biorą się od dyrektorów czy menedżerów, lecz są inicjatywami oddolnymi. Wielu „szeregowych” pracowników potrafi dostrzec usługi i technologie, które mogą usprawnić działanie organizacji, więc po prostu dzielą się pomysłami z kadrą zarządzającą - mówi Filip Sobel, CEO Staffly.
Pulpit Absencji to aplikacja do wykrywania fałszywych L4. Ile mogą zaoszczędzić firmy?
Polska firma doradcza Conperio stworzyła aplikację do typowania pracowników oszukujących na „L4”. Jest to pierwsze tego typu narzędzie na rynku. Ze statystyk wynika, że liczba fałszywych L4 w okresie letnim znacząco rośnie.
Jak wyławiać talenty w czasie rozmów rekrutacyjnych [PORADNIK]
Chcesz zostać „najlepszym szefem na świecie”? Zasypiasz, myśląc o tym, co obecnie robi Elon Musk? Cały czas przeliczasz kapitalizację swojej firmy? Nie osiągniesz tych celów bez „najlepszego zespołu na świecie”. Oto poradnik, jak wyławiać talenty w czasie rozmów rekrutacyjnych.
Staffly pozyskuje 2 mln zł finansowania. W dalekiej perspektywie - rozwój za granicą
Staffly to startup HR Tech, weryfikujący kluczowe cechy osobowości kandydatów na stanowiska niskiego i średniego szczebla za pomocą autorskich testów psychometrycznych, które są dziełem zespołu badawczego złożonego z psychologów, psychometrów, socjologów, statystyków i trenerów karier. Mają one przełożyć się na szybszy proces rekrutacji i brak potrzeby tworzenia CV przez kandydata.
Zabratańska: "Siłą różnorodności w firmie jest bogactwo różnych punktów widzenia" [WYWIAD]
W dzisiejszym świecie tylko ignorant albo bogacz może sobie pozwolić na to, by nie zajmować się w swej firmie różnorodnością i inkluzywnością – mówi Katarzyna Zabratańska, menedżerka ds. równości i włączającej kultury organizacyjnej w Żabce.
Rozmowa rekrutacyjna podczas gry w CS:GO? Erbud otwiera się na nowych kandydatów [WYWIAD]
Największa niezależna polska firma budowlana wprowadziła możliwość rekrutacji na praktyki i staże podczas gry w Counter Strike’a. - W CS:GO możemy sprawdzić chociażby myślenie strategiczne, działanie pod presją czasu czy umiejętność pracy zespołowej kandydata – zauważa Dagmara Sobolewska, dyrektorka HR w Grupie ERBUD.
Startup z Lublina stworzył interaktywną przestrzeń do regeneracji w miejscu pracy
enzo to kabina odnowy psychofizycznej, czyli interaktywna przestrzeń do relaksacji i regeneracji w miejscu pracy. Urządzenie już dziś funkcjonuje w wybranych przestrzeniach biurowych, a za chwilę i co-workingowych w Polsce.
Ukraiński startup rzuci wyzwanie firmom pośredniczącym w zatrudnianiu programistów [TYLKO U NAS]
Jeden z największych startupów na Ukrainie zajmujących się pośrednictwem w zatrudnianiu programistów przeniósł się do Warszawy. Cel? "W ciągu roku chcemy mieć 20 tys. programistów na platformie" - mówią w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl twórczynie startupu: Olya, Lidiya i Alex.
NeuroGames Lab to gra komputerowa, która pomaga menadżerom znaleźć idealnego pracownika
Prowadzi trzy firmy, szykuje się do obrony doktoratu. Biega maratony, ćwiczy jogę, a w wolnych chwilach gra na fortepianie. Jego startup NeuroGames Lab stworzył komputerową grę rekrutacyjną, która pomaga menedżerom znaleźć idealnego pracownika.
Jak zatrudnić do IT. Poradnik dla technologicznych analfabetów
QL, React, CSS3, Azure, Jira. Nic ci te słowa nie mówią, a prowadzisz firmę? Masz problem, bo brak ci podstawowych kompetencji, które pozwalają z głową zatrudniać specjalistów IT.
eRecruiter otwiera drzwi do branży HR
Wyobraź sobie firmę produkcyjną, która potrzebuje na już 200 pracowników. Tradycyjny proces rekrutacyjny to ogromna praca: trzeba przeczytać wszystkie CV, zadzwonić do kandydatów, umówić spotkania. To trwałoby tygodniami, chyba że...
Raport Pracownik w centrum uwagi. Wsparcie terapeutyczne dla pracowników benefitem przyszłości
Pół roku temu Generali wprowadziło bezpłatne wsparcie terapeutyczne dla swoich pracowników. Dotychczas odbyło się już ok. 500 sesji. W przeprowadzonym przez ubezpieczyciela badaniu 80 proc. pracowników doceniło wpływ takiej pomocy na ich dobrostan.
Natalia Gozdowska: "Firmy, które dbają o CSR, zyskują dużą przewagę rynkową" [WYWIAD]
Młodzi ludzie preferują wolność, a nie stabilizację. Interesuje ich work-life balance, wiedzą, że trzeba o siebie dbać, dlatego tak dużo mówi się o zrównoważonym rozwoju i odpowiedzialnym zarządzaniu również w kontekście pracowniczym. Employer branding wciąż funkcjonuje, ale istotniejszy staje się employer experience - uważa Natalia Gozdowska, Business Development Director w Altkom Akademii.
Raport Pracownik w centrum uwagi. ERGO Hestia, czyli siła wspólnoty
Kiedy przez pandemię pracownicy byli zmuszeni do przejścia na pracę zdalną, jednym z najważniejszych celów dla HR-owców było zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego poziomu zaangażowania. ERGO Hestia postawiła na rozwiązania nieszablonowe, a nastawione na utrzymanie relacji w zespołach.
SeniorApp pomaga osobom potrzebującym wsparcia w codziennej opiece. Spółka zyskała nowego inwestora
Do portfela Pracuj Ventures dołączyła spółka SeniorApp. Fundusz objął w niej mniejszościowy pakiet udziałów, jako główne argumenty wskazując m.in. perspektywiczny rynek i wyzwania związane ze starzeniem się społeczeństwa. SeniorApp to innowacyjna aplikacja mobilna oraz platforma webowa stworzone dla osób potrzebujących wsparcia w codziennej opiece, w szczególności seniorów oraz ich rodzin.
Praca hybrydowa – czy odpowiedni dobór sprzętu rzeczywiście jest tak ważny?
Niespełna dwa lata – tyle wystarczyło, by praca zdalna, wcześniej dostępna wyłącznie dla przedstawicieli nielicznych zawodów, stała się w zasadzie codziennością. Wciąż zapominamy jednak, że wykonywanie swoich obowiązków poza biurem to nie tylko nowe możliwości, ale również liczne wyzwania.
Rok 2022 bez zadyszki. Jak nabrać rozpędu w nowym roku bez szkodliwej presji?
Według badania Pracuj.pl, połowa z nas bierze urlop między świętami a Sylwestrem. Wracamy wypoczęci, pełni energii do pracy i z … nowymi postanowieniami noworocznymi. Czy potrafimy to zrobić bez krzywdy dla siebie? Jak nabrać rozpędu w nowym roku bez szkodliwej presji?
Różnorodność w firmie. "Osoby po coming oucie nabierają pewności siebie, są skuteczniejsze"
Jesteśmy firmą działającą w zakresie ochrony zdrowia i zależy nam, żeby ludzie czuli się dobrze. Dlatego zrobiliśmy najbardziej naturalną rzecz na świecie – zastanowiliśmy się, jak jeszcze lepiej możemy wspierać naszych pracowników, a tym samym różnorodność w naszej firmie – mówi Małgorzata Lasota, szefowa HR z GSK Polska.
Pogłębiają się deficyty kompetencyjne. Jak radzą sobie z tym pracodawcy?
Tylko 21 proc. firm z sektora MŚP i 28 proc. dużych przedsiębiorstw diagnozuje swoje przyszłe potrzeby kompetencyjne – wynika z raportu Polskiego Forum HR „Trendy w zatrudnieniu 2021”. Biorąc pod uwagę rosnące wyzwania w tym zakresie, brak działań, które pozwolą zabezpieczyć przyszłe zapotrzebowanie na umiejętności, jest niepokojącym zjawiskiem.
Różnorodność w firmie - to się wszystkim opłaca!
Wobec narastającej publicznej dyskryminacji osób LGBTQ+ wrażliwość firm na potrzeby tej grupy staje się coraz ważniejsza. Nie ma odpowiedzialnego biznesu bez zrozumienia kogo i dlaczego dotykają uprzedzenia oraz bez wdrożenia mechanizmów zapobiegających. Warto też pamiętać, że korzyść z prowadzenia polityki równościowej jest policzalna.
Czym jest job crafting? Często kojarzy się z dodawaniem pracy sensu
Masz dość tego, co robisz? Zanim odejdziesz, wypróbuj job crafting – radzi Sandra Bichl, założycielka Career Angels.
Coraz więcej pracy wykonują roboty. By przetrwać w tym świecie, trzeba mieć odpowiednie kompetencje
W 2018 r. liczba godzin przepracowanych przez człowieka w kluczowych branżach przemysłu wynosiła 71 proc. W przyszłym roku ten współczynnik spadnie do 58 proc., bo coraz więcej pracy będą wykonywały roboty. By przetrwać w tym świecie, trzeba mieć odpowiednie kompetencje – mówili uczestnicy debaty Kompetencje przyszłości na rynku pracy dzisiaj i do 2030 r.
Agile w HR pozwala na sprawniejsze pozyskiwanie talentów w erze cyfrowej
Agile coraz częściej odgrywa rolę w takich obszarach jak rekrutacja, rozwój i zatrzymanie pracowników w firmie.
Forum Gospodarki Cyfrowej: Odpowiedzialny e-commerce odbędzie się już 9 listopada
V Forum Gospodarki Cyfrowej, organizowane przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, odbędzie się już 9 listopada w formule konferencji online. Tegoroczna edycja będzie w całości poświęcona kwestiom etycznym oraz społecznej odpowiedzialności biznesu w branży e-commerce.
Dla profesjonalistów. Dla ciebie
Nowoczesna technika jaką zrealizowano kampanię, odzwierciedla nasz innowacyjny charakter – uważa Anna Wardecka, dyrektor Biura Zarządzania Kadrami w PZU.