Moja firma
Ubezpieczenia grupowe w nowym stylu
Ubezpieczenia dopasowane do grup pracowników, dodatkowe benefity w postaci opieki zdrowotnej czy zniżki na inne produkty – to nowe trendy na rynku ubezpieczeń zbiorowych. Jeśli prowadzisz firmę, trzymaj rękę na pulsie. To może się opłacić!
Akademia młodego szefa. Jak podejmować trudne decyzje
Największym wyzwaniem świeżo upieczonego szefa jest podejmowanie trudnych decyzji. Podpowiadamy, jak odmówić awansu, przydzielić podwładnemu dodatkowe obowiązki, czy wreszcie kogoś zwolnić.
Najważniejsze newsy motoryzacyjne. Listopad 2020
Jak co miesiąc, przedstawiamy najważniejsze newsy ze świata motoryzacji.
Wszystko dla firmy, czyli auta użytkowe
Wiele firm nie może się obejść bez samochodów dostawczych. To sklepy, warsztaty, przedsiębiorstwa transportowe i setki innych rodzajów przedsiębiorstw, które potrzebują samochodów spełniających niekiedy bardzo szczególne kryteria.
Elegancki dostawczak, czyli nowa odsłona Opla Movano
Kanciaste i mało porywające nadwozie to pierwsze skojarzenie, gdy mowa o samochodach dostawczych. Dziś popularne vany są jednak zupełnie inne, wręcz efektowne, a jednym z dowodów tej zmiany jest odnowiony Opel Movano.
Raport Skąd pieniądze na biznes. Nowi na rynku
Dopiero zaczynacie swoją przygodę z biznesem, a już słyszycie, że początkującej firmie dużo trudniej dziś o zewnętrzne finansowanie niż choćby w styczniu. To w wielu przypadkach prawda, jednak pojawiły się także ułatwienia.
Znana sieć handlowa przyznaje dodatkowe świadczenia dla pracowników. Kto otrzyma pieniądze?
Sieć handlowa Netto podjęła decyzję o przyznaniu pracownikom sklepów oraz centrów dystrybucji dodatku specjalnego w wysokości 500 zł. Świadczenie trafi do osób, które podczas drugiej fali epidemii były w pełni dyspozycyjne i obecne w pracy
Miasta wychodzą przed szereg. Oto specjalne programy pomocowe dla przedsiębiorstw [TYLKO U NAS]
Branża gastronomiczna zmaga się z kolejnym kryzysem - znów zabroniona jest stacjonarna działalność. Wciąż nie wiadomo, jak długo utrzyma się zakaz, zwłaszcza, że komentatorzy mówią o drugim lockdownie. Władze największych miast wychodzą na przeciw potrzebom restauratorów i oferują programy pomocowe.
Opel Grandland X - pozory mylą, czyli hybrydowy SUV
Opel Grandland X to rodzinny minivan o dość konserwatywnej stylizacji. W testowanej wersji to hybryda, której akumulatory można ładować z gniazdka. Kto by pomyślał, że tego rodzaju auto może budzić emocje. A jednak! Ten Opel potrafi zaskakiwać.
Szykuj się na zmiany w prawie. Firmy będą jak konsumenci. Co to oznacza dla e-commerce?
Od 1 stycznia 2021 r. wejdą w życie przepisy znacznie zmieniające funkcjonowanie rynku e-commerce w Polsce. Są one związane z przyznaniem niektórym przedsiębiorcom statusu konsumenta. O tym, jak przygotować się do nadchodzących zmian piszą eksperci TGC Corporate Lawyers.
Okiem eksperta. Jak działa w Polsce upadłość konsumencka
Upadłość konsumencka to procedura sądowa stosowana wobec konsumentów oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które stały się niewypłacalne. O tym, jak ją przeprowadzić, pisze dla mycompanypolska.pl Michał Sowiński, doradca restrukturyzacyjny i partner w kancelarii Graś i Wspólnicy.
Ulga na badania i rozwój. Twoja firma może na tym skorzystać!
Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, ulga na działalność badawczo – rozwojową, jest coraz popularniejsza. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad tysiąc dwustu podatników CIT oraz podobna ilość podatników PIT . W porównaniu z rokiem 2018 to wzrost o 34 proc.
Ponad 5 tysięcy "COVID-owych inwestycji". Nadzór budowlany zacznie kontrole
Inspektorat budowlany zacznie kontrolować tzw. "COVID-owe inwestycje", czyli budynki, których budowa miała się wiązać z "przeciwdziałaniem skutkom COVID-19" i przez to ich realizacja wiązała się z mocnym uproszczeniem procedur. Łącznie takich inwestycji jest ponad 5 tys.
Czy państwo musi budować drogi przy prywatnych inwestycjach?
W określonych przypadkach to do zarządcy, czyli np. samorządu lub Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad należy obowiązek budowy drogi przy prywatnych inwestycjach. Najczęściej jednak realizacją musi zająć się inwestor - wynika z dokumentu przygotowanego przez Rafała Webera, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Ważny dzień w sejmie. Parlament zajmie się estońskim CIT i opodatkowaniem spółek komandytowych
Dziś rozpoczyna się posiedzenie sejmu. W harmonogramie prac znajdują się m.in. ważne zmiany dla przedsiębiorców.
Roboty w pracy biurowej - jak pomagają i zwiększają efektywność?
Roboty pojawiają się również w biurach. Większość z nich pracuje na procesach księgowych, ale równie dobrze wykonują zadania z obszaru kadrowo-płacowego. Dzięki nim efektywność procesu zwiększa się nawet o 100%. Pomagają, ale czy na pewno nie zagrożą przy tym ludziom?
PFR zaczyna kontrole – Jak się do nich przygotować
Proces przyznawania subwencji w ramach Tarczy finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju został już zakończony. Teraz firmy muszą zacząć proces przygotowań do rozliczania pieniędzy, a PFR już rozpoczyna kontrole. Jak uniknąć problemów?
Kompetencje dla sektorów – oferta dla przedsiębiorców
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ruszyła z programami Kompetencje dla sektorów. Ich celem jest dofinansowanie wsparcia dla mikro-, małych, średnich, ale także dużych przedsiębiorstw w obszarze szkoleń, doradztwa i studiów podyplomowych. Wnioski można składać, w zależności od programu, do 31 sierpnia 2023 roku lub 30 czerwca 2022 roku.
Łatwe pieniądze dla innowacyjnych firm. Jak je zdobyć?
Masz pomysł na wykorzystanie innowacyjnej technologii w swojej firmie? Do jego zrealizowania potrzebujesz pieniędzy? Od kilku miesięcy pozyskanie finansowania na innowacje technologiczne jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, a część kredytu spłaci za ciebie Bank Gospodarstwa Krajowego.
Specjaliści doradzają jak sprostać wymaganiom open source i chmury
Redakcja My Company Polska wraz z firmą Defenselayers oraz organizacją Pracodawcy RP zorganizowała 9 października br. webinarium poruszające niezwykle ważny temat, jakim jest wdrażanie rozwiązań open source i chmury obliczeniowej, a w następstwie - jakie są towarzyszące temu procesowi wyzwania?
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. Czy to dobre narzędzie do ratowania firmy? [ANALIZA]
W najbliższych miesiącach, gdy przestaną działać rządowe mechanizmy pomocowe, może nas czekać fala upadłości przedsiębiorstw. W celu chronienia firm przed upadłością wprowadzono uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (UPR). To obecnie najskuteczniejsze narzędzie restrukturyzacji dla przedsiębiorców - pisze dla mycompanypolska.pl Karol Tatara.
Zostałeś szefem i co dalej, czyli jak zbudować wokół siebie zespół
Awansowałeś w pracy, zostałeś szefem, pierwszy raz masz pod sobą podwładnych? Gratulacje! Na pewno sobie na to zasłużyłeś. Pamiętaj jednak, że nie jest to ukoronowanie twojej kariery, lecz dopiero początek długiej drogi. W nowym cyklu artykułów podpowiemy, jak sprawić, by nie była ona zbyt wyboista.
Ruszyła II edycja Akademii GPW Growth
Wystartowała druga edycja Akademii GPW Growth, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Celem programu jest wsparcie rozwoju małych i średnich firm.
Jak wprowadzić niepopularne zmiany w firmie? Poradnik przedsiębiorcy
Aby przetrwać i rosnąć, przedsiębiorcy muszą często wprowadzać zmiany. Jednocześnie za każdym razem muszą też liczyć się z oporem pracowników, który potrafi storpedować nawet najlepszą strategię. Jak zarządzać zmianami, żeby wypaliły?
"Prosimy o pilną pomoc!" Branża spotkań pisze do rządu
- Nie udało nam się przywrócić działalności operacyjnej po marcowym lockdown’ie i w związku z brakiem otrzymania pomocy sektorowej nasza sytuacja jest dramatyczna - pisze w liście otwartym do przedstawicieli rządu Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń.
Jak przygotować pitch deck i zdobyć inwestora
Masz kilka minut, by przekonać potencjalnego inwestora, że twój startup jest tym, na co czeka świat i zarobi on miliony. Ta pierwsza prezentacja jest kluczowa, jednak przedsiębiorcy cały czas popełniają mnóstwo błędów. Oto jak ich uniknąć.
Nie trać czujności! Rynek e-commerce mocno rośnie, ale nie każdy na tym wygra [ANALIZA]
- Rynek e-commerce dynamicznie rośnie. To może nieco uśpić czujność, bo przecież jesteśmy na silnej ścieżce wzrostowej - mówi Robert Ćwiertnia, konsultant ds. robotyzacji procesów biznesowych w Crowe. Tymczasem wielcy gracze każdego dnia inwestują w poprawę biznesu w internecie. Jeśli mniejsza firma nie dopasuje się do tych trendów, zginie.
Twoja firma upada... Kiedy odejść z płonącego okrętu?
Klienci odchodzą, przychody spadają, a atmosfera robi się coraz gęstsza. Nasza firma przypomina tonący okręt. Czy warto, jak orkiestra na Titanicu, grać do końca?
Jak szybko unowocześnić flotę, czyli najem długoterminowy
Nowe źródła napędu i coraz bogatsze wyposażenie wpływają na koszt aut. Leasing z niską ratą, czyli w praktyce najem długoterminowy, pozwala nam korzystać z samochodu, nie przejmując się zbytnio jego rynkową ceną.
Skąd wziąć pieniądze na inwestycje w OZE?
Finansowanie jest jedną z większych barier rozwoju odnawialnych źródeł energii. Na szczęście są sposoby, by je pozyskać.
Zgodnie z artykułem X ustęp Y ustawy Z... Nadchodzi reforma niepraktycznego języka!
Coraz więcej firm w kontaktach z klientami wprowadza obowiązek posługiwania się prostym językiem. To świadczy o tym, że dane przedsiębiorstwo jest uczciwe i nie musi nic ukrywać.
VAT znów podrożał. Tymczasowa prowizorka ma już 9 lat
Po raz kolejny odroczono obniżkę stawek VAT. Tych samych, które w 2011 roku rządzący „na chwilę i wyjątkowo” podnieśli na trzy lata. Od tamtej pory rządy nieustannie wynajdują kolejne powody, by nie spełniać złożonego przyrzeczenia - pisze w komentarzu Łukasz Czucharski, ekspert ds. podatkowych Pracodawców RP.
Raport E-commerce. Logistyka kluczowym elementem w walce z konkurencją
Dawniej logistyka postrzegana była jako koszt. Dziś jest to podstawowe narzędzie do tworzenia przewagi konkurencyjnej – mówi Konrad Osiadacz, Senior Business Development Director w FM Logistic.
Wygraj wyścig o klienta w e-commerce [RAPORT]
Dobrze zaprojektowany sklep internetowy, bezpieczne płatności, szybka i bezproblemowa dostawa – to trzy czynniki, które decydują o sukcesie w e-commerce. Ten ostatni daje dziś największe pole do popisu.
Raport. Wzrost e-handlu: Główne wyzwania dla firm kurierskich
Zwiększone zainteresowanie zakupami internetowymi niesie za sobą nowe wyzwania. Związane są one nie tylko z obsługą logistyczną większego wolumenu przesyłek, ale także z podniesieniem wydajności magazynów, usprawnieniem floty pojazdów dostawczych czy zatrudnieniem większej liczby kurierów i pracowników magazynowych.