Fajrant
Elektryczny "Maluch" zaprezentowany. Za projekt odpowiada włoskie studio MA-DE
MA-DE opracowało koncepcję odświeżonej wersji kultowego pojazdu. Choć projekt elektrycznego Fiata 126 zyskał raczej pozytywne opinie fanów motoryzacji, samochód zapewne nie trafi do seryjnej produkcji.
Starbucks z opcją dostawy w Polsce. Do 25 października bez opłaty za dowóz
Starbucks nawiązuje współpracę z aplikacją Glovo i wprowadza bezkontaktową opcję dostawy wybranych produktów. Usługę oferują kawiarnie na terenie całej Polski.
Myśląc o sobie. Ja vs oni: jak (nie)dojrzali liderzy tłumaczą zwycięstwa i porażki?
Być liderem to wyzwanie. Jak sobie radzić z porażkami i sukcesami? Oto kilka porad przygotowanych przez Milenę Drzewiecką, psychologa na SWPS.
Cineworld zamyka placówki w Wielkiej Brytanii i USA. To druga co do wielkości sieć kin na świecie
Kryzys w branży filmowej trwa. Jak podała agencja informacyjna Reuters, Cineworld - kinowy gigant - zamknie wszystkie swoje kina w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych. Pracę może stracić ponad 45 tys. osób.
4FCAFE otwarte w Warszawie. To połączenie kawiarni, showroomu i sklepu
4FCAFE to połączenie kawiarni serwującej zdrowe dania z nowoczesną przestrzenią zakupową - showroomem kolekcji 4F oraz punktem odbioru zamówień online. Lokal znajduje się na warszawskim Mokotowie.
Opłaty za Netfliksa wzrosną? Tak przewiduje słynny analityk
Analityk giełdowy Alex Giaimo rozesłał do swoich klientów notkę, w której zasugerował, że abonament potentata streamingowego może pójść w górę. O sprawie poinformował serwis "Deadline".
Historie lepsze niż fakty? Przez opowiadania do rozwiązania problemów
Dobrze opowiedziane historie są lepsze niż masa abstrakcyjnych faktów. Dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego symulatory lotu są lepsze dla pilotów niż sterty instruktażowych fiszek. Naśladują działania, jakie musimy podejmować w prawdziwym życiu.
Spotify zacznie produkować seriale? Wiele na to wskazuje
Serwis streamingowy Spotify nawiązał partnerstwo z firmą producencką Chernin Entertainment. Jak zauważa na łamach "Antyweb" Dawid Pacholczyk, oznacza to, że Spotify spróbuje przekształcić swoje oryginalne podcasty w filmy i programy telewizyjne.
Zalando będzie sprzedawać używaną odzież. Polska jednym z pierwszych rynków z taką ofertą
- Chcemy całkowicie zmienić podejście do używanych ubrań. To projekt na niespotykaną dotąd w Europie skalę - informuje Torben Hansen, VP Recommerce w Zalando. Początkowo firma będzie rozwijać to rozwiązanie w kilku krajach, w tym w Polsce.
ASICS uruchamia wirtualną akademię tenisa. Jednym z ekspertów trener Sereny Williams
Wirtualna akademia ASICS - producenta odzieży sportowej - zapewnia wszystkim entuzjastom tenisa nieograniczony dostęp do szkoleń oraz porad ekspertów współpracujących z japońską marką. Jednym z nich jest Patrick Mouratoglou, trener 23-krotnej triumfatorki turniejów wielkoszlemowych, Sereny Williams.
Detonuj, czyli jak wysadzać firmowe praktyki
Większość firm ignoruje podstawowy, najmniejszy element działalności biznesowej – zmianę ludzkiego zachowania. By przekształcić firmę, potrzeba, aby ludzie zaczęli robić coś innego niż to, co robią obecnie. By to zrozumieć, trzeba mieć umysł początkującego.
Redaktor naczelny CD-Action: "Nie zmienimy swojego DNA tylko po to, by trafić do innego odbiorcy"
- CD-Action za pięć lat wciąż ma być CD-Action, a nie kolejnym tytułem o grach. Chcemy mieć świadomego czytelnika, a czy będzie nim piętnastolatek czy trzydziestolatek, nie ma dla nas żadnego znaczenia - mówi Dawid Bojarski, redaktor naczelny magazynu CD-Action.
Kawa Starbucks w polskich sklepach. To efekt współpracy z Nestle
Jesienią w polskich sklepach pojawi się pierwsza kawa Starbucks od Nestle. W pierwszej kolejności dostępne będą kapsułki do ekspresów Nescafe Dolce Gusto oraz Nespresso. Kolejne produkty zostaną wprowadzone do końca roku.
Sprzedaż kaset magnetofonowych rośnie. Czy ten trend się utrzyma? [WYWIAD]
- Sentyment będą podtrzymywać przede wszystkim ci, którzy dorastali w latach 90. i pamiętają jeszcze popularność kaset. W kolekcjonowaniu jest zapewne coś ze snobizmu, chęci posiadania czegoś wyjątkowego, ale czy to coś złego, zwłaszcza w dobie powszechnego streamingu? - uważa Konrad Kozłowski, redaktor Antyweb.pl, ekspert od technologii i kultury.
Jabłkowski, czyli sprzedawca marzeń
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich był przed wojną najbardziej luksusowym sklepem w Europie Środkowej. Jego twórca, Józef, okazał się nie tylko geniuszem biznesu, ale też doskonałym znawcą ludzkiej psychiki, od którego mogliby się uczyć współcześni spece od marketingu.
Przejąć stery kariery - książki dla przedsiębiorców
Dlaczego jedni sięgają szczytów, a inni siedzą okopani w jednym miejscu, bez widoków na zmianę? Prawdopodobnie ci pierwsi wzięli sprawy we własne ręce. Podpowiadamy, jak to zrobić.
Czy brak popularnych „mentoli” zmobilizuje palaczy do rzucenia nałogu?
Wiele krajów prowadzi świadomą politykę redukcji szkód zdrowotnych wywołanych paleniem tytoniu. W Polsce np. od maja obowiązuje zakaz sprzedaży papierosów mentolowych.
Lodołamacze. Wywiad z twórcami Platige Image
Nominowana do Oscara „Katedra”, słynna „Melancholia” kultowego Larsa von Triera, netflixowy serial „Wiedźmin”. Te wszystkie tytuły łączy jeden podmiot – polskie studio Platige Image, które szturmem bierze świat popkultury. Z Jarosławem Sawko, Piotrem Sikorą i Tomkiem Bagińskim, czyli osobami stojącymi za sukcesem Platige Image, rozmawiamy o tym, jak „Wiedźmin” zmienił ich biznes.
Współwłaściciel klubu w Sopocie: "Dostaliśmy 200 tys. złotych subwencji. Pieniędzy już nie ma" [TYLKO U NAS]
- Bez spełnienia szeregu wymogów, fundusze z tarczy trzeba będzie w całości zwrócić. Ta pomoc może okazać się pocałunkiem śmierci dla przedsiębiorców i to dosłownie, bo nie każdy wytrzyma taki kryzys i dla wielu to może skończyć się tragedią - mówi Radomir Szumełda, współwłaściciel popularnego sopockiego klubu Atelier.
CD Projekt rekordowo drogi. Za akcję trzeba zapłacić ponad 410 złotych
Kapitalizacja spółki przekroczyła 40 mld złotych, podczas gdy jeden z największych konkurentów - studio Ubisoft - wyceniany jest na "zaledwie" 36 mld złotych. Świetny wynik CD Projekt to z pewnością efekt kolejnej prezentacji związanej z od dawna zapowiadanym "Cyberpunkiem 2077".
Podcasty na Spotify coraz popularniejsze. Polska w czołówce
Jak wynika z danych Voxnest - a udostępnionych przez Spotify - Polska znalazła się na liście dziesięciu najszybciej rozwijających się rynków podcastowych na świecie. Najchętniej słuchamy odcinków z kategorii: komedia, historie, sztuka i rozrywka, wiadomości, polityka i edukacja.
Nintendo Switch sprzedaje się świetnie. Nawet pomimo pandemii
Ponad 61 mln - tyle osób zdecydowało się na kupno Switcha. To zdecydowanie więcej niż w przypadku innej konsoli obecnej generacji, Xboxa One. Wszystko wskazuje na to, że Switch będzie jednym z najbardziej udanych urządzeń w historii Nintendo.
Szef Spotify apeluje do muzyków: "Weźcie się do roboty!"
Daniel Ek - CEO Spotify - w wywiadzie dla "Music Ally" stwierdził, że to muzycy są sami sobie winni niskich zarobków ze streamingu. Zdaniem przedsiębiorcy artyści powinni nagrywać częściej, a ci odpowiadają, że ten nie rozumie sztuki.
Apple przestanie być luksusową marką dla wybranych? Znamy cenę nowego MacBooka
Według wstępnych informacji cena nowego MacBooka będzie zaczynała się od 799 dolarów, co daje niecałe 3000 złotych. To prawie 750 złotych mniej niż najtańszy MacBook Air.
Warszawski hotel Roberta De Niro oficjalnie otwarty
Pierwsi goście odwiedzili już hotel i restaurację Nobu w Warszawie. Założycielami marki są aktor Robert de Niro, szef kuchni Nobu Matsuhisa oraz producent filmowy Meir Teper. To dwunasty obiekt sieci na świecie.
iPhone będzie wykorzystywany jako terminal płatniczy
Jak podaje "Bloomberg", Apple - za 100 milionów dolarów - kupiło kanadyjski startup Mobeewave, dzięki któremu iPhone'y będą mogły być wykorzystywane jako terminale płatnicze.
Kryzys w branży filmowej. "Kino po pandemii nie będzie takie samo" [WYWIAD]
- Frekwencja będzie wzrastać etapami i jest całkowicie uzależniona od nowych, głośnych premier. Bez nich nie da się odbudować wyników - przyznaje w rozmowie z "My Company Polska" Adam Siennica, zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE.pl.
Jak być skutecznym
Efektowne powroty i zaskakujące debiuty. Nieważne, czy dana książka jest już klasyką, czy dopiero ma szansę na pierwszych czytelników. Sprawdzamy, czy lektura daje nam konkretne narzędzia rozwiązywania problemów.
O alternatywach dla palaczy. Każdy ma swoją historię
Badaniom naukowym dotyczącym papierosów elektronicznych powinno towarzyszyć ciągłe informowanie opinii publicznej o ich rezultatach, pokazujące różnice między paleniem tradycyjnych papierosów i korzystaniem z potencjalnie mniej szkodliwych alternatyw. Tak twierdzą eksperci, którzy w połowie czerwca brali udział w Światowym Forum Nikotynowym (Global Forum on Nicotine).
Kwestionariusz biznesmena: Andrzej Blikle
Chciałbym być pianistą. Prof. Andrzej Blikle odpowiada na nasze pytania.
Szachy pomagają w biznesie. Uczą nie tylko cierpliwości i spokoju
Królewska gra wkracza z wielkim hukiem do biznesu, bo uczy planowania, podejmowania decyzji, analizowania błędów i tworzenia strategii. W firmach powstają więc kluby szachowe, a ten sport dla umysłu zaczyna być traktowany podobnie jak basen, squash czy siłownia.
Syndrom niedopiętej koszuli - kiedy szef źle się odżywia
Życie szefa bywa pełne pokus. Obfite lunche z klientami, wieczorne drinki, objadanie się słodyczami ze stresu. Kawa, kawa, kawa. Kiedy pora powiedzieć sobie: stop? I co się stanie, jeżeli to nie nastąpi?
Józef Pfeiffer, czyli skórzany potentat [SYLWETKA]
Swoją bajeczną fortunę Józef Pfeiffer, właściciel największej przed wojną garbarni w Polsce, zawdzięczał pracy pięciu pokoleń przodków, własnej przedsiębiorczości i kontaktom międzynarodowym. Niestety jego skórzany biznes skutecznie pogrzebali najpierw hitlerowcy, a później komuniści.
Netflix chce inwestować w polskich twórców
Mam nadzieję, że będziemy wspierać Polaków w tworzeniu wspaniałych, unikatowych historii filmowych, które zachwycą nie tylko lokalnie, ale też globalnie – mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflixa w Europie Środkowo--Wschodniej.
Kryzys w branży książkowej w Polsce. Długi sięgają 45 milionów złotych
Z raportu Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że nieopłacone w terminie zobowiązania branży wydawniczej i księgarskiej zwiększyły się podczas dwóch miesięcy pandemii o ok. 0,9 mln złotych i na koniec maja wyniosły blisko 45 milionów złotych.