Globalna firma kosmetyczna inwestuje w Łodzi. "To szansa na wiele nowych miejsc pracy"

łódź
Fot. Pixabay.com
Wella Company, światowy lider branży kosmetycznej o wartości 100 mld dol., planuje otworzyć w Łodzi nowe Centrum Usług Wspólnych. Powstaną nowe miejsca pracy, przede wszystkim dla specjalistów i menedżerów, którzy będę mogli doskonalić swoje umiejętności z obszaru finansów oraz IT.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Łodź - znana z fabryk oraz uczelni i studentów - zostanie wzbogacona o nową inwestycję globalnej firmy kosmetycznej. Nowe Centrum Usług Wspólnych Wella Company w Łodzi będzie wspierać zespoły zajmujące się procesami finansowymi i służyć jako Centrum Doskonałości IT (COE) dla regionu EMEA. - Łódź to doskonały wybór dla naszej inwestycji: zarówno partnerzy, jak i infrastruktura w zupełności odpowiadają naszym potrzebom. To miasto o silnych korzeniach przemysłowych, o wysokim poziomie wykształcenia, które owocuje wieloma wykwalifikowanymi specjalistami. Uważamy, że inwestycja w tym regionie to to nie tylko duża korzyść dla nas, ale także ogromna szansa na rozwój Łodzi - tłumaczy Natalia Lisina, dyrektor generalny Wella Company na Europę Wschodnią.

- Wraz z Wellą napływają do naszego miasta wysokojakościowe miejsca pracy w usługach, czyli coś bez czego żadne miasto z aspiracjami nie może się dzisiaj obejść. Mam nadzieję, że Wella w pierwszych miesiącach działania w Łodzi szybko skompletuje poszukiwaną załogę i będzie to początek udanej współpracy partnerów, którzy z wielu względów pasują do siebie idealnie - dodaje Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Wella Company jest jedną z wiodących firm kosmetycznych na świecie. Jest obecna w ponad 100 krajach, zatrudniając kilka tysięcy pracowników.

 

s

ZOBACZ RÓWNIEŻ