Wkrótce wielka zmiana na Instagramie? "Rozwiążemy pewne problemy przy pomocy sztucznej inteligencji"

Instagram
Fot. Pixabay.com
Z Instagrama będą mogły korzystać dzieci poniżej 13. roku życia - podał serwis BuzzFeed News, powołując się na wewnętrzną korespondencję firmy. Rzecznik Facebooka (do którego należy Instagram) powiedział w rozmowie z "The Guardian", że rzeczywiście trwają pracę nad wersją aplikacji przeznaczoną dla najmłodszych.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

- Coraz więcej dzieci prosi rodziców o pozwolenie na korzystanie z aplikacji, by pozostać w kontakcie ze znajomymi, dlatego pracujemy nad produktami odpowiednimi dla najmłodszych, a które będą mogły być kontrolowane przez rodziców - wytłumaczył rzecznik Facebooka.

Jak na razie z popularnego serwisu społecznościowego nie mogą korzystać dzieci poniżej 13. roku życia, jednak wielu użytkowników omija zakaz. Receptą na ten problem ma być zastosowanie sztucznej inteligencji, która wykryje podejrzane próby logowania. 

Projekt "Instagrama dla dzieci" ma być nadzorowany przez Pavni Diwanji, która w Google odpowiadała za produkty skierowane do najmłodszych, w tym YouTube Kids. 

Skuteczna weryfikacja wieku to nasze największe wyzwanie - stwierdził Adam Mosseri, szef Instagrama, w rozmowie z BuzzFeed News.

Szczegółowy plan projektu nie jest jeszcze gotowy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ