"Spotify dla ubrań" już wkrótce. Polski startup GetDressed chce podbić okoliczne rynki

getdressed
Fot. materiały prasowe
Nasze plany jeśli chodzi o działania zagraniczne na razie dotyczą głównie okolicznych rynków, bo marki, z którymi zaczynamy współpracę, mają tam już swoje sklepy. To będzie bardzo naturalne wejście - zdradza w rozmowie z mycompanypolska.pl Agnieszka Pałka, CEO GetDressed.

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

GetDressed to System Wirtualnego Asystenta Stylu, w którego skład wchodzą algorytmy sztucznej inteligencji interpretujące styl ludzi, wtyczka do sklepów e-commerce proponująca konsumentom zestawy ubrań, panel klienta używany do konfiguracji i monitorowania ww. wtyczki oraz aplikacja mobilna stanowiąca bezpłatne narzędzie do przechowania wirtualnej szafy, danych dotyczących rozmiarów i typu urody.

Startup - niespełna trzy lata temu - założyła trójka uczniów krakowskiego Technikum Łączności: Agnieszka Pałka, Daniel Mika i Marcel Spisak. Kilka miesięcy temu młodzi startupowcy poinformowali, że PARP wsparł ich projekt kwotą 1 mln zł.

W sierpniu ruszamy z beta testami aplikacji mocno ukierunkowanej na konsumentów - to będzie taki "Spotify dla ubrań". Beta launch odbędzie się w Polsce, ale później aplikacja pojawi się również na innych rynkach i będziemy analizować, gdzie odbiór jest najlepszy - mówi Agnieszka Pałka.

W kontekście potencjalnie ciekawych rynków twórcy GetDressed wskazują m.in. Czechy, Słowację oraz Ukrainę.

Marzę o stworzeniu produktu, który skupi się na autorskich, lokalnych markach. Nie chciałabym tworzyć oprogramowania tylko dla "sieciówek" - dodaje CEO GetDressed.

Cały wywiad z Agnieszką Pałką już niebawem ukaże się na łamach mycompanypolska.pl. Natomiast w kolejnym numerze "My Company Polska" znajdziecie zestawienie najciekawszych startupów i firm z obszarów związanych z e-commerce.

TOP 10 polskich fintechów - ranking

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najbardziej obiecujących polskich fintechów.

TOP 10 polskich medtechów - ranking

Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem 10 najbardziej obiecujących polskich medtechów.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ