Tylko u nas
Raport Efektywność kosztowa. Szybszy dostęp do pieniędzy i niższe opłaty
Firmy, którym zależy na wysokiej efektywności kosztowej, mogą również poszukać oszczędności w technologiach. Ponadto możemy popracować nad poprawieniem płynności finansowej, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na rozwój biznesu.
Czy kampanie z udziałem influencerów są skuteczne? "Profil nasycony reklamami nie jest atrakcyjny"
Internetowi celebryci reklamują najróżniejsze produkty, często bez głębszej refleksji. Na ile są skuteczni? Kiedy ostatnio zdecydowaliście się na usługę, gdyż polecił ją wasz ulubiony twórca?
Jak działają neobanki?
Neobanki, czyli banki bez stacjonarnych placówek, podbijają serca rosnącej grupy klientów. Na czym polega ich fenomen i czy banki tradycyjne mają się czego obawiać?
Szefowie funduszu ffvc odsłaniają karty. Najpierw 100 milionów, a potem... [WYWIAD]
Jeszcze w tym roku fundusz ffvc, w który zainwestował m.in. Totalizator Sportowy, wyda na inwestycje w startupy połowę ze zgromadzonych 100 mln złotych - zdradzają w rozmowie z mycompanypolska.pl Mariusz Adamski i Maciej Skarul, szefowie funduszu. Jakie możliwości rozwoju w USA mają polskie startupy i jak zmieniła się polityka inwestycyjna ffvc?
Jak zostać deweloperem - o czym należy pamiętać i ile można zarobić?
Kup mieszkanie, sprzedaj je drożej. Kup za te pieniądze dwa i znów je sprzedaj. Potem zbuduj blok i sprzedaj wszystkie mieszkania. Proces powtarzaj. Brawo – zostałeś deweloperem. Brzmi to głupio, ale tak zaczynali wszyscy giganci tego biznesu.
Ślub humanistyczny, czyli jak rozpędza się nowy biznes
Nie ma księdza, jest opiekun i dobry scenariusz. Zamiast kazania historia miłości. Branża ślubów humanistycznych to ciągle nisza. Ale się mocno rozpędza.
Raport Efektywność kosztowa. Za co zapłacimy mniej
Im większa firma, tym większe pole do popisu, by optymalizować koszty. Podpowiadamy na czym można zaoszczędzić i na jakie korzyści - poza dodatkowymi pieniędzmi - można liczyć.
Whirla szykuje się do rundy finansowania. "Chcemy zwiększyć sprzedaż zagranicą" [TYLKO U NAS]
Dzięki efektywnie zarządzanej przestrzeni biurowej, możliwe jest uzyskanie dużej optymalizacji finansowej. I polscy przedsiębiorcy to rozumieją - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Michał Żółkiewski, współzałożyciel startupu Whirla.
W poszukiwaniu źródła prądu. Infrastruktura dla aut elektrycznych nadal pozostawia wiele do życzenia
Choć coraz więcej samochodów na prąd jeździ po polskich drogach, jednak infrastruktura dla właścicieli tych aut pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Na dobre.
Waluta wirtualna a kryptowaluta. Czym się różnią?
Czy nadchodzi era walut wirtualnych? Banki centralne wielu państw myślą nad wprowadzeniem własnych rozwiązań. Monika Antosik z kancelarii Graś i Wspólnicy mówi, czym tego typu rozwiązanie różni się od kryptowalut.
Prawny start w startup. Jak być zgodnym z RODO?
Jeśli chcemy, by nasz biznes był zgodny z RODO, musimy zadbać m.in. o spełnienie obowiązku informacyjnego dla naszych klientów. Oto, jak zrobić to w praktyce.
Zielone Strony Biznesu. Milionowy biznes ziołowy prosto z Podlasia
Z dala od zgiełku, wśród rozległych pól i sennych wsi Podlasia, wybujał milionowy biznes – Ziołowy Zakątek i Dary Natury – lokalne imperium Mirosława Angielczyka.
Raport Ekspansja zagraniczna. Kto nam może pomóc
Jest decyzja – inwestujemy! Tylko jak sprawnie przeprowadzić ten proces?
Cel: Afryka i Daleki Wschód. Alina Jankowska-Brzóska zdradza plany ekspansji firmy Amica
Najpierw podbój kolejnych krajów Europy, potem ekspansja na Daleki Wschód i Chiny, a w grę wchodzi nawet Afryka. Alina Jankowska-Brzóska, wiceprezes zarządu firmy Amica, zdradza plany ekspansji.
Pieniądze to nie wszystko? Jakiego socjalu naprawdę potrzebują pracownicy
„Owocowe środy” i „casualowe piątki” stały się symbolem firm, które zamiast wyższych pensji postawiły na socjal. Ale pandemia zmieniła nasze oczekiwania wobec benefitów. Dziś w cenie są szkolenia czy porady terapeutyczne.
Przetestuj swój biznes zanim go uruchomisz. Powstał polski symulator biznesowy
Rzeszowska spółka Revas rewolucjonizuje naukę biznesu w Polsce. Dzięki stworzonym przez nią Branżowym Symulacjom Biznesowym można przekonać się o tym, jak to jest prowadzić własną działalność gospodarczą, zanim wejdzie się na prawdziwy rynek.
Raport Ekspansja zagraniczna. Skok za jeden klik
To właśnie branża e-commerce okazała się jedną z najsilniejszych w ostatnich miesiącach. Sprzedaż w internecie jest najłatwiejszym sposobem na zdobycie innego rynku.
Z chodników na salony. Ile i kto zarabia na disco polo
Majteczki w kropeczki spakowane? Czekacie już na drugim peronie? To zapraszamy do przedziału, bo zabieramy was w podróż po krainie, gdzie Jolka nie pamięta może lata ze snu, za to swym uśmiechem oczarowuje w każdy wieczór!
"Kto sieje ASAPy, ten zbiera fakapy", czyli o startupowej nowomowie
Czy korpo nowomowa nadal bawi i śmieszy? Chyba już nieco mniej, bo konkurencja nie śpi, a gdy staje się w szranki z takimi kwiatkami, jak np. „Kto sieje ASAPy, ten zbiera fakapy” lub „Ustalać skołp, ficzery i kejpijaje”, niełatwo utrzymać palmę pierwszeństwa.
Jak przygotować się na wzrost stóp procentowych
Obecna sytuacja nie ma precedensu w historii. Realne stopy procentowe są ujemne, a inflacja rośnie. Żeby ją zatrzymać, w przeszłości banki centralne utrzymywały realne dodatnie stopy procentowe, co przy dzisiejszym poziomie zakredytowania świata oznaczałoby prawdziwą katastrofę.
spaceOS zwiększa przychody, rozwija się na nowych rynkach. "Stajemy się obowiązkiem" [TYLKO U NAS]
Czterokrotnie zwiększyliśmy przychody względem lata zeszłego roku. Jesteśmy już obecni w dziewiętnastu krajach. Naszym celem jest dalszy wzrost i rozwój - mówi w rozmowie z mycompanypolska.pl Maciej Markowski, co-founder i CRO spaceOs.
Czy pracodawca będzie mógł zmusić pracownika do pracy zdalnej?
Zgodnie z projektem nowelizacji Kodeksu Pracy, pracodawca będzie mógł jednostronnie nakazać pracownikowi pracę zdalną. Muszą być jednak spełnione pewne warunki.
Raport Ekspansja zagraniczna. Mistrzowie ekspansji
Polskie firmy kosmetyczne pokazały, że można zbudować silną pozycję na rynkach zagranicznych. Dla wielu z nich było to dodatkową osłoną, która obroniła ich w kryzysie. Część z nich wykorzystała okazję, by wzmocnić się bardziej.
Zielone Strony Biznesu. Startupy, które chcą wygrać z katastrofą klimatyczną
Rozwój automatyzacji na budowach, farmy wertykalne, niwelowanie ilości odpadów. Wiele polskich podmiotów skutecznie przyczynia się do tego, że ziemski scenariusz na nadchodzące lata nie brzmi aż tak pesymistycznie. Czy startupy – górnolotnie mówiąc – uratują świat?
Prawny start w startup. Jakie podmioty muszą się zgłosić do centralnego rejestru beneficjentów?
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych to publiczny rejestr, w którym zgromadzone są dane o osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad określonymi podmiotami gospodarczymi. Kto musi się do niego zgłosić i jakie informacje ujawnić?
Czadoman: "Jestem dla ludzi, wszystko robię z myślą o nich. Stać mnie na to, żeby nie gadać o kasie"
Na YouTube teledysk do piosenki „Ruda tańczy jak szalona” obejrzano ponad 128 mln razy. Paweł Dudek – znany jako Czadoman – zaczynał w zespole rockowym, ale teraz wyciąga na parkiet fanów muzyki tanecznej. Oprócz tego wyprodukował własną wódkę, a w przyszłym roku rusza ze sprzedażą produktów dla zwierząt. – Nie pamiętam sytuacji, żeby było źle – przyznaje w rozmowie z „My Company Polska”.
Prawny start w startup. Jaka forma prawna dla startupu
Jaka forma prawna dla startupu? Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekt finansowania jego rozwoju. Przedstawiamy możliwości wyboru formy prawnej dla założycieli startupów.
Wrzesień pełen niespodzianek. Pełny obraz Kuczyńskiego
Jeśli najbliższą rozgrywkę na giełdzie wygrają niedźwiedzie, to nie doprowadzą do końca hossy – będzie to jedynie w niej przerwa. Oczywiście o ile pandemia nie zrodzi nowej, zabójczej odmiany wirusa.
Apetyt na sukces. Najlepsze startupy z branży foodtech [RANKING]
Współczesne foodtechy to już nie tylko inicjatywy promujące zdrowe odżywianie. To wiele innowacyjnych rozwiązań z zakresu nowych technologii, które pomagają prowadzić restaurację, ułatwiają sprzedaż online, a także walczą z takimi zjawiskami jak marnotrawienie żywności.
Czy jesteś za? [FELIETON]
Nic dziwnego, że pytania referendalne z 1987 r., samego schyłku PRL, śpiewał w Piwnicy pod Baranami legendarny Piotr Skrzynecki. „Czy jesteś za pełną realizacją przedstawionego Sejmowi programu radykalnego uzdrowienie gospodarki zmierzającego do wyraźnego poprawienia warunków życia, wiedząc, że wymaga to przejścia przez trudny dwu–trzyletni okres szybkich zmian?” – brzmiało pierwsze z nich.
Tai Chi, czyli medytacja w ruchu. Trening sztuk walki dobrym miejscem na spotkanie biznesowe?
Tai Chi idealnie pasuje do naszych czasów. Pozwala odetchnąć przeciążonemu umysłowi, daje dystans i uczy odpoczywać – mówi Mariusz Sroczyński, instruktor Tai Chi Chuan z ponad 25-letnim doświadczeniem.
Słodki rejwach [FELIETON]
Od dawna marzyłem, żeby chociaż przez chwilę pożyć we włoskim miasteczku. Takim odwiecznym, z katedrą i wąskimi uliczkami, przy których parkują stare fiaty 500. No i po wakacjach postanowiłem trochę odpocząć od rodziny. Kupiłem bilet do Bari, wypożyczyłem samochód i ruszyłem w głąb Apulii, która – tak na marginesie – okazała się potwornie zaśmiecona.
Wprowadzam sport do biznesu. Wywiad z Mateuszem Kusznierewiczem
Umiejętności biznesowe można rozwijać nie tylko metodami zaczerpniętymi z psychologii czy coachingu, ale też z doświadczeń sportowych. Pracuję nad tym, by takie rozwiązania były dostępne zarówno dla dużych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw – mówi Mateusz Kusznierewicz, sportowiec i przedsiębiorca.
Mistrzowie biznesu. Jak sportowcy zarabiają na emeryturze?
Determinacja, wytrwałość, samodyscyplina, umiejętność podnoszenia się z porażki. Te cechy przydają się zarówno w świecie wielkich pieniędzy, jak i sportu. Nic dziwnego, że wielu zawodników po zakończeniu kariery przeistacza się w rekiny biznesu.
Piotr Arak: "Administracja nie proponuje rewolucji podatkowej. To raczej większa korekta" [WYWIAD]
Nie ma powrotu do neoliberalnych dogmatów gospodarczych sprzed pandemii. Musimy szukać nowych rozwiązań, także w kontekście wyzwań polityki klimatycznej – mówi Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.