nowe technologie
zobacz inne tematyDlaczego zespół sprzedaży potrzebuje systemu CRM?
Jeśli mamy dział sprzedaży składający się z co najmniej kilku osób, a także dość dużą bazę klientów, powinniśmy wdrożyć system CRM. Zapewni szereg korzyści.
Obsługa klienta coraz bardziej się automatyzuje
Nowe technologie zmieniają oblicze obsługi klienta. Już teraz co trzecia firma oferująca usługi w internecie ma samodzielne boty, które mogą odpowiadać na proste pytania. Firma Gartner szacuje, że do 2021 r. wykorzystanie sztucznej inteligencji w systemac
McDonald's stawia na sztuczną inteligencję w drive-thru
McDonald's to nie tylko popularne kanapki Drwala czy kupony pozwalające na tańsze zamówienia. To również sztuczna inteligencja i startupy!
Czy komputer Apple to dobry wybór dla przedsiębiorcy?
Komputer Apple to dobry wybór dla właściciela firmy i specjalisty, niemniej musimy zaakceptować kilka kompromisów. Jakich?
Gadżety. Luty 2021
Nowości technologiczne ważne dla biznesu.
Telewizor jak komputer
Producenci telewizorów prześcigają się w promowaniu nowych technologii, które jeszcze bardziej poprawić mają jakość obrazu. Mamy więc coraz wyższe rozdzielczości, coraz lepsze odwzorowanie kolorów, a na pokładzie odbiorników TV szybkie procesory wykorzystujące sztuczną inteligencję.
Dla małych firm IoT to środowisko naturalne
Internet rzeczy staje się nieodłącznym elementem otaczającej nas rzeczywistości. I co istotne, tworzenie rozwiązań z nim związanych jest domeną małych i średnich firm. Giganci są co najwyżej konsumentami.
Cyfrowa transformacja biznesu – jak ją przeprowadzić, żeby okazała się skuteczna?
Cyfrowa transformacja biznesu staje się faktem - firmy, które za późno rozpoczną ten proces, stracą rynkową przewagę. Ale szybkość działania nie gwarantuje sukcesu. O czym trzeba pamiętać przy okazji digitalizacji struktur przedsiębiorstwa?
E-biznes bez programowania. Własny sklep bez udziału programisty czy agencji interaktywnej
Dziś możemy stworzyć biznes cyfrowy – sklep, serwis z płatnymi treściami czy aplikację mobilną – samodzielnie, bez udziału programisty czy agencji interaktywnej. Wystarczy, że skorzystamy z platformy no-code.
Strategia migracji do chmury – wpływ transformacji do chmury na procesy biznesowe firmy
O wymiernych korzyściach biznesowych oraz wyzwania płynących z migracji do chmury w rozmowie ze Zbigniewem Kamińskim, Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave opowiadał Dymitr Mażar, CTO Edipresse Polska S.A., odpowiedzialny za rozwój serwisów internetowych, utrzymywanych w chmurze, które generują łącznie do 100 mln odsłon miesięcznie.
Jak wnieść zaufanie do rozwiązań open source i chmury? Zapraszamy na webinar
W piątek, 9 października 2020 r. o godz. 11 redakcja My Company Polska zaprasza na webinar "Jak wnieść zaufanie do rozwiązań open source i chmury?". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
Sojusz Lenovo i Microsoft. Nowe rozwiązanie dla polskich firm
Lenovi i Microsoft przygotowały projekt, który może pomóc polskim firmom w modernizacji infrastruktury informatycznej. To tzw. infrastruktura hiperkonwergentna. Znamy szczegóły rozwiązania.
Booksy zawarło porozumienie z Google. Polski startup rusza z wielką ekspansją
Booksy, jeden z najbardziej znanych polskich startupów, rozpoczął współpracę z Google i przenosi swoją aplikację do Google Cloud. Za sprawną migrację odpowiada Chmura Krajowa. Decyzja ma pomóc przede wszystkim w dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych: amerykańskim, brytyjskim i brazylijskim.
Nadchodzi Infoshare 2020 - największe europejskie spotkanie wiedzy i biznesu
Blisko 200 czołowych prelegentów z Polski i ze świata, inwestorzy z Doliny Krzemowej, wiodące europejskie VC, a także ponad 250 technologicznych startupów i największych globalnych korporacji. To wszystko podczas Infoshare 2020. Największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej startuje 23 września w formacie online, transmitowanym na cały świat z Gdańska. Potrwa aż 6 dni!
Okiem eksperta: Czas nowych szans. Jak pandemia zmienia branżę nowych technologii?
Każdy kryzys ma w sobie potencjał do zmian. Jeśli nie rewolucyjnych, to przynajmniej ewolucyjnych. Dotyczy to zarówno światowej gospodarki, systemów społeczno- ekonomicznych, jak i poszczególnych branż. Sektor nowych technologii nie jest tu wyjątkiem, choć oczywiście rządzi się swoimi prawami i ma swoją specyfikę - pisze Janusz Dziurzyński, członek zarządu ABSL.
Finansowanie działalność MSP. Co dalej z inwestycjami?
W drugiej połowie roku polskie firmy czeka odbicie. Czy mają przygotowane źródła finansowania rozwoju?
Lenovo odsłania karty. Na czym zarabia technologiczny gigant?
Lenovo, chińska firma z branży nowoczesnych technologii podała wyniki za I kwartał br. Pomimo pandemii udało jej się zwiększyć przychody o 7 proc. w porównaniu do I kwartału 2019 roku. Dochód zwiększył się o prawie 40 proc.
Virgin Mobile zmienia właściciela. Co dalej z marką?
Spółka P4, operator sieci Play i spółka zależna od Play Communications, zawarła w dniu 6 sierpnia 2020 r. umowę nabycia 100 proc. udziałów w Virgin Mobile Polska od jej wspólników i głównych inwestorów. Jak deklaruje nowy właściciel, marka nie zniknie z polskiego rynku.
Konkurs Aplikacje Jutra. Znamy 12 finalistów, którzy powalczą o ponad milion złotych
Do konkursu Aplikacje Jutra PFR wpłynęło blisko 800 pomysłów technologicznych, które mogą pomóc w walce z kryzysem wywołanym pandemią Covid-19. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła 12 najbardziej innowacyjnych rozwiązań w obszarach: Zdrowie, Praca i Przedsiębiorczość oraz Społeczeństwo.
Rozmowa z (ro)botem
Polska firma Voicetel Communications stworzyła technologię, dzięki której asystenci głosowi do złudzenia przypominają ludzi. Jej rozwiązania w dziedzinie przetwarzania mowy są jednymi z najbardziej zaawansowanych na świecie.
Uwierzytelnianie przez aplikację mObywatel dostępne dla firm
Firmy mogą już ubiegać się o zdobycie certyfikatu, który umożliwi uwierzytelnianie użytkowników korzystających z aplikacji mObywatel. Pierwszą firmą, która wdrożyła taką opcję, jest PZU.
Sadowski: Bycie bogatym jest dla pokolenia Z celem życia [KOMENTARZ]
Użytkownicy TikToka nie znają świata bez internetu, nie wiedzą, co to dyskietka i że kiedyś były inne partie oprócz PiS i PO. Dla nich to Facebook jest przeżytkiem. Witaj w świecie pokolenia Z. Nie rozumiesz tego? Cóż, jesteś już niestety stary, jesteś już emerytem, nawet jeśli jesteś tylko milenialsem.
Aktualne informacje ze świata biznesu. Lipiec 2020
Aktualne informacje ze świata biznesu. Wydanie na lipiec 2020 r.
Marketing w czasie rzeczywistym. Tak się buduje markę godną zaufania
Mówienie o produktach, które na co dzień dominują w naszej narracji biznesowej, zeszło na drugi plan. Teraz najważniejsze jest, żeby być solidarnym, żeby być z klientami, żeby realizować to, czego oni od nas chcą i potrzebują w tym trudnym okresie. Tak się buduje markę godną zaufania – mówili uczestnicy debaty „My Company Polska”.
Nowa normalność, czyli Cisco ułatwia działanie małym i średnim firmom
Cisco to firma doskonale znana od lat na rynku zaawansowanych rozwiązań związanych z cyfrową komunikacją. Teraz – oprócz dużych przedsiębiorstw – chce swoją ofertą zainteresować także mniejsze firmy. Dzięki temu mogą one korzystać z profesjonalnych rozwiązań, sprawdzonych w największych korporacjach. To bezcenne w czasie, gdy praca zdalna staje się normą, a nie wyjątkiem.
Po migracji, czyli człowiek w cyfrowym świecie. Raport Providenta i Spotdata
Czy przyspieszona cyfryzacja z pierwszych miesięcy 2020 r. zostanie z nami na dłużej? To pytanie, które zadają sobie przedstawiciele niemal wszystkich branż. Wszystko wskazuje na to, że świat, który znaliśmy, już nigdy nie wróci, choć o wielkiej rewolucji raczej nie może być mowy.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Lipiec 2020
Prezentujemy najciekawsze nowe gadżety, czyli coś dla firm i do biura.
Gigantyczna inwestycja Google w Polsce. Poznaliśmy szczegóły
Google chce utworzyć w Polsce gigantyczne centrum przetwarzania danych - dowiedział się Puls Biznesu. Łączna wartość inwestycji może wynieść nawet 2 mld dolarów.
Santander Leasing został partnerem strategicznym akceleratora Accelpoint
Santander Leasing podpisał umowę o współpracy z Accelpoint w ramach programu AccelUp, którego celem jest globalna akceleracja innowacyjnych technologii finansowych, ubezpieczeniowych i telekomunikacyjnych wśród start-upów.
Apple na celowniku Komisji Europejskiej. Szykuje się gigantyczna kara
Komisja Europejska wszczęła postępowania antymonopolowe w sprawie Apple. Formalne postępowanie jest następstwem wstępnego dochodzenia, które dotyczyło warunków działań Apple Pay szkodzących konkurencji oraz ograniczających wyboru i dostęp do innowacji użytkownikom urządzeń mobilnych Apple.
Amazon Web Services zwiększa obecność w Polsce
Największa polska chmura Oktawave połączyła siły z Amazon Web Services (AWS) z myślą o firmach działających w Polsce, które chcą korzystać z usług AWS i jednocześnie mieć pewność, że ich systemy i dane w chmurze przetwarzane są na terytorium Polski.
Polski fundusz zainwestował w niemiecki startup. 10 milionów na ekspansję
Polski fundusz Aria zainwestował 10 milionów złotych w berlińską spółkę Inuru. Firma tworzy opakowania, które potrafią "komunikować" się z konsumentami.
Kryzys nie zatrzymał polskich wynalazców. Niemal 3000 wniosków w Urzędzie Patentowym
Blisko 3000 wniosków o ochronę własności intelektualnej złożono w Urzędzie Patentowym RP drogą elektroniczną w okresie od lutego do maja. Za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych, uruchomionej przez urząd w lutym tego roku, składany jest już co trzeci wniosek o ochronę patentową wynalazków, rejestrację wzorów przemysłowych i użytkowych czy znaków towarowych.
Era e-eventów. Dzięki Eventory czołowe firmy odnalazły się w świecie Zooma i Teamsów
Spotkania, ludzkie interakcje to sól biznesowej ziemi. To one posuwają sprawy do przodu. Po początkowym chaosie, wiele firm zaczęło szukać narzędzi do mierzenia, organizowania i moderowania spotkań via Zoom, Meet czy Teams. I tu na pierwszy plan wysuwa się polskie Eventory, któremu zaufały m.in. Cisco, mBank czy BNP Paribas Bank Polska.
Globalna ekspansja polskiego startupu. Pay Ukraine zmienia nazwę i rusza na podbój Europy
Polska firma oferująca natychmiastowe przelewy międzynarodowe zmienia nazwę na SPOKO. Dotąd swoje usługi kierowała do Ukraińców mieszkających głównie w Polsce. Teraz, po przekroczeniu bariery 100 tys. użytkowników, zamierza dotrzeć do imigrantów różnych narodowości - najpierw z Ukrainy i Indii - mieszkających w krajach zachodniej Europy.