nowe technologie
zobacz inne tematyPrzedsiębiorco, nie bujaj w obłokach! Radzimy, jak przenieść firmę do chmury, by miało to sens [WEBINAR]
Jak optymalizować koszty wdrożenia chmury? Jak liczyć zysk z inwestycji? Na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy rozwiązań chmurowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym najnowszym webinarze przygotowanym we współpracy z Cloudware Polska!
Relacja z XII edycji Executive Innovation Forum
27-28 listopada 2024 roku w hotelu The Westin Warsaw odbyła się XII edycja „Executive Innovation Forum”, współorganizowana przez Politechnikę Warszawską, pod patronatem m.in. Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać pięciu paneli dyskusyjnych i sześciu prezentacji dotyczących najnowszych trendów w obszarze technologii i innowacji biznesowych. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna Gala – „Diamenty Innowacji”.
5 książek, które powinny się znaleźć pod choinką menedżerki i menedżera
Najbardziej przekonującą zapowiedzią nowych rezultatów w przyszłości są nowe zachowania dziś – pisze Steven Bartlett, biznesmen, któremu wielu zazdrości nie tylko sukcesów. W świecie, w którym nieprzewidywalność zmusza do niekończącej się transformacji (biznesów, postaw życiowych), dobrze znaleźć chwilę na oddech, inspirację i przypomnienie sobie, dlaczego lubię robić to, co robię? Pięć książek, które warto podarować pod choinkę menedżerkom i menedżerom, poleca Katarzyna Buszkowska – autorka programu rozwojowego Leadership Library.
Zjeść kurę i mieć kurę. Czy etyczne mięso zawojuje świat?
Zaczęło się od liścia szpinaku, a skończy na globalnym tworzeniu pulpetów z mięsa hodowanego komórkowo. Po wizycie w tym laboratorium nie mam wątpliwości, że etyczne mięso zawojuje świat, a kotlety z piersi „kury” znajdą na dobre swoje miejsce pomiędzy ziemniaczkami a mizerią.
Polski startup opracował pierwszy w Europie latający motocykl. Chce pozyskać 3,5 mln złotych na opracowanie wersji produkcyjnej
Opracowana przez gdyńską spółkę Maviator Group maszyna SkyRacer X1, będąca realnie „latającym motocyklem”, pozwoli fanom rekreacji lotniczej i miłośnikom adrenaliny zyskać dostęp do podniebnych przygód bez potrzeby wielomiesięcznych szkoleń i konieczności uzyskania licencji pilota. Teraz, w ramach emisji akcji, chce pozyskać 3,5 mln złotych, aby opracować ostateczny prototyp (prototyp produkcyjny), co jest jednym z kroków na drodze do komercjalizacji rozwiązania. Ta planowana jest już na przyszły rok.
Czy AI to wciąż supermoc? Narzędzia, które usprawnią twój biznes
W erze dynamicznej cyfryzacji sztuczna inteligencja (AI) przestaje być technologiczną ciekawostką, a staje się narzędziem codziennego użytku. W Polsce rośnie świadomość, jak narzędzia AI mogą wspierać rozwój przedsiębiorstw. Czy jednak polskie firmy są gotowe na w pełni świadome wdrażanie AI? Jakie kroki powinniśmy podjąć, aby maksymalnie wykorzystać jej możliwości?
Jak radzić sobie z trudnościami prowadzenia firmy? Pomoże ci w tym cykl Idea Rozwoju Twojego Biznesu
Już w czwartek 28 listopada odbędzie się kolejna wideokonferencja z cyklu #IdeaRozwojuBiznesu 2024. Tym razem tematem przewodnim będzie „Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych”. Seria spotkań online, organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii, to możliwość do zdobycia wiedzy i narzędzi wspierających przedsiębiorców w radzeniu sobie z dynamicznie zmieniającymi się warunkami rynkowymi i prawnymi.
Dyskretny chłód. Kuuler stworzył technologię obniżającą koszty chłodzenia
Zespół Kuulera postawił sobie za cel stworzenie technologii, która obniży koszty chłodzenia. Twórcy projektu mają nadzieję, że z małego, garażowego projektu rozwinie się w coś znacznie większego.
Dlaczego Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą, mimo upływu lat i wzrostu konkurencji? Felieton Gracy Chen, CEO Bitget
Druga połowa października przyniosła prawdziwą euforię na rynku kryptowalut. Bitcoin, pionier wśród cyfrowych walut, osiągnął historyczny szczyt, oscylując przy granicy 90 000 USD. Mimo upływu lat i rosnącej konkurencji ze strony młodszych projektów, Bitcoin nie tylko utrzymuje swoją pozycję, ale pozostaje najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną cyfrową walutą świata.
Technologie dla firm muszą być proste – Przemysław Kot (Mizzox)
– Gdy rozmawiamy o sztucznej inteligencji czy automatyzacji, przedsiębiorcy nie pytają o technologię. Pytają o konkretne problemy - jak szybciej znajdować dokumenty, czy jak usprawnić przepływ zadań w zespole – mówi Przemysław Kot, CEO Mizzox.
BrainScan chce pozyskać 9 mln złotych. Celem wejście na rynek amerykański
BrainScan, polski start-up medyczny oferujący rewolucyjne, oparte na sztucznej inteligencji narzędzie wspierające lekarzy w diagnostyce obrazowej mózgu, rusza po kolejne środki od inwestorów.
Kobiety w technologiach, czyli ucieczka od stereotypu
Kobiety w świecie IT, high-tech i innowacji radzą sobie coraz lepiej. Niestety ich kariery są niekiedy spowolnione. Dlaczego? I jak temu zapobiegać?
Kryptonit czy Robin
Sukces technologii w małym biznesie nie polega na liczbie dostępnych funkcji, ale na tym, jak skutecznie rozwiązują codzienne problemy przedsiębiorców. Sztuczną inteligencję można wdrażać zarówno na poziomie strategicznym, jak i wykorzystywać do konkretnych celów. Zdaniem wielu AI to supermoc, inni wolą nazywać ją partnerem swojego przedsiębiorstwa.
Dell Technologies Forum. Przyszłość AI w labiryncie innowacji
To największa konferencja w branży IT w Polsce skoncentrowana wokół innowacji. Tegoroczną, ósmą już edycję Dell Technologies Forum poświęcono kluczowej roli sztucznej inteligencji w napędzaniu postępu technologicznego.
Kraków Tech Summit 2024. Tu rodzą się przyszłe legendy
6 listopada 2024 r. w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja Kraków Tech Summit - wydarzenia poświęconego promocji i rozwojowi sektora start-upów oraz innowacji. Budując potencjał i rangę tego środowiska, pragniemy uczynić Kraków sercem całego ekosystemu, gdzie innowacje spotykają się z nauką i biznesem. Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Krakowa Aleksander Miszalski.
Na rynek wchodzi Pasterz Botów AI. Ma ułatwić menedżerom współpracę ze sztuczną inteligencją
Crayon wprowadza na rynek Pasterza Botów AI. Platforma umożliwia menedżerom tworzenie botów i zarządzanie nimi bez potrzeby posiadania umiejętności programistycznych.
NIK pod lupą Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Co pokaże kontrola po dekadzie?
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) znalazło się w centrum zainteresowania Najwyższej Izby Kontroli (NIK), która po dziesięciu latach zdecydowała się przeprowadzić szczegółową kontrolę tej instytucji. To wydarzenie wzbudza duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej, ponieważ NCBR odgrywa kluczową rolę w finansowaniu innowacji i badań naukowych w Polsce.
10Clouds świętuje 15 lat innowacji. Wywiad z CEO Małgorzatą Pietraszewską
Z okazji 15. rocznicy założenia firmy 10Clouds refleksyjnie spogląda wstecz na swoją niezwykłą podróż pełną rozwoju i innowacji. To, co zaczęło się jako skromne przedsięwzięcie dwóch doktorantów, Macieja Cieleckiego i Michała Kłujszo, pracujących w małym pokoju, przekształciło się w dynamicznie rozwijającą się firmę doradczą, projektową i programistyczną o globalnym zasięgu.
Scandit przejął polską spółkę automatyzującą audyt półek sklepowych
Scandit firma z branży inteligentnego przechwytywania danych, ogłosiła przejęcie technologii automatyzacji audytu półek sklepowych od MarketLab. To polska firma dostarczająca oprogramowanie AI oraz technologię rozpoznawania obrazu dla branży handlowej.
Diamenty z probówki. Czy pierścionki zaręczynowe będziemy kupować w supermarkecie?
Jaśniej błyszczą, nie mają skaz. Jedyną ich wadą jest to, że powstają w laboratoriach i rynkowo zagrażają naturalnym diamentom, które tylko w 2023 r. potaniały o 17–21 proc. Czy to stały trend zniżkowy dla kamieni szlachetnych czy tylko przelotny romans z nowoczesną technologią?
Opowieść o zespole Omega
Historia o tym, jak powstał pojedynczy ośrodek władzy, wspomagany przez inteligencję tak silną, że mogła w ciągu miliardów lat podtrzymywać rozkwit życia na Ziemi, a nawet w najbliższym kosmosie. Rzecz w tym, że nie wiadomo, jaki był konkretnie jego plan.
Chętniej eksperymentują niż wdrażają. Co się dzieje z AI w firmach
O rewolucji AI mówi się od dawna, ale w firmach przebiega ona niemrawo. Obecnie 12 proc. europejskich firm planuje wdrażać rozwiązania AI, a prawie jedna trzecia jest na etapie prowadzenia testów w tym zakresie - wynika z badań Deloitte.
Laserowe drukarki HP. Firma wprowadza nowe produkty
Nowa seria HP Color LaserJet z tonerem TerraJet zapewnia drukowanie w hybrydowych miejscach pracy
VOX stworzył narzędzie do projektowania wnętrz opartą na The Sims. Sprawdziliśmy to!
Branża meblarska zaskakuje innowacjami. Grupa kapitałowa VOX zaproponowała nową platformę do projektowania wnętrz, opartą na koncepcji gry The Sims. Dzięki goglom VR klient może wejść do przyszłego mieszkania czy wirtualnego pokoju po remoncie i sprawdzić jak poczuje się w nowej przestrzeni.
Jamnik w Mercedesie i inteligentny aplikator do makijażu. Oto nowinki technologiczne
Oto najważniejsze informacje dla miłośników technologii.
Próba dorosłości, czyli nasze testy
Każdy, kto próbował kiedyś zmienić co nieco swój wizerunek, wie, że nie jest to łatwe. Że udaje się, ale czasem jest lepiej, a czasem gorzej. A czasem lepiej, by się w ogóle nie wydarzyło. Z Jeepem jest podobnie.
Jasna strona czy czarna magia? Technologie, które mają szansę zmienić świat
Arthur C. Clarke, autor słynnej książki „2001: Odyseja kosmiczna”, powiedział, że wysokorozwinięta technologia jest nieodróżnialna od magii. Do świata pełnego potężnych zaklęć jeszcze daleko, ale na styku wielu branż już teraz dzieje się magia.
Sztuczki dla twojego biznesu
Firmy, korporacje, startupy oferują już mnóstwo cyfrowych i technologicznych narzędzi, które mają pomóc w prowadzeniu biznesu. Na co warto zwrócić uwagę?
Jak zdobyć pracę w IT?
Drzwi do branży nowoczesnych technologii stoją otworem. Jakie warunki trzeba spełniać warunki, aby przejść przez ich próg i zdobyć pracę w IT?
Andrzej Sowiński, HP: "Nowa normalność” wymaga od liderów czegoś więcej niż nadążania za zmianami"
Dlaczego „nowa normalność” wymaga innowacyjnego podejścia do bezpieczeństwa firmy i jej pracowników? O nowych warunkach funkcjonowania pisze Andrzej Sowiński, dyrektor zarządzający HP Inc Polska.
Renesans farmy i żaglowców. Technologiczne prognozy na 2022 rok Grzegorza Sadowskiego
Grzegorz Sadowski, redaktor naczelny My Company Polska, prognozuje, co wydarzy się w przyszłym roku. Oto 7 trendów, które niekoniecznie muszą się sprawdzić (ale autor twierdzi, że tak będzie).
Dawid Solak: "Fabryka przyszłości to nie tylko technologia" [WYWIAD]
Jeśli odważnie zagramy kartą transformacji cyfrowej, to nasza gospodarka szybko odrobi straty po pandemii – mówi Dawid Solak, członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości.
Zielone Strony Biznesu. Jak przeskoczyć w przyszłość
Są w Polsce takie technologie, by kraj z brudnego i emisyjnego stał się zielony i czysty. Mamy do tego specjalistów i ludzi chętnych do zmian. Jak to więc dobrze połączyć, by za 20–30 lat żyć w kraju mającym znacznie niższą emisję dwutlenku węgla? Tak, to jest dziś kluczowe pytanie.
Diagnoza chorób, ochrona, zabawa. To najważniejsze trendy w dziedzinie sztucznej inteligencji
Diagnozuje choroby, przejmuje od ludzi najbardziej żmudne prace, prowadzi pojazdy, chroni nas, bawi, ale też sprawdza i kontroluje. Gdzie i w jakich dziedzinach w Polsce najszybciej się rozwija sztuczna inteligencja.
Jak sprostać oczekiwaniom klientów kupujących przez internet
Pandemia spowodowała dwa pozornie rywalizujące ze sobą zjawiska – rosnącą konsumpcję innowacji technologicznych przy jednoczesnym wzroście podstawowych potrzeb ludzi. Zidentyfikowaliśmy w naszych badaniach cztery główne potrzeby, których zaspokojenia domagają się dzisiaj osoby robiące zakupy online. Jakie to potrzeby?