chmura
zobacz inne tematyCyfryzacyjna arka przyspieszy, gdy zbierze na pokładzie wszystkie MŚP?
Gdy myślimy o cyfrowej transformacji biznesu czy też konkretnych projektach implementacji chmury, sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy czy jakkolwiek pojmowanej automatyzacji przed oczami pojawiają nam się ekonomiczni „giganci”. Czyli, największe firmy z branży bankowej, ubezpieczeniowej, logistycznej czy przemysłowej.
Polska firma zabezpiecza dane brytyjskiego narodowego funduszu zdrowia. Piotr Biegun w zespole
Tworzenie kopii zapasowych wydaje się czymś oczywistym. Polska firma Gitprotect.io stworzyła jednak unikatowe rozwiązanie zapewniające backup usług GitHub, GitLab i Bitbucket i odniosła błyskawiczny sukces. Gitprotect.io powstał dopiero pół roku temu, a już jego rozwiązania używa m.in. NHS, brytyjski fundusz zdrowia.
Co trzecie tradycyjne MŚP jest „chmurowo natywne”
Najnowsza analiza firmy Digital Ocean: Currents przekonuje, że dziś już 35 proc. „tradycyjnych” przedsiębiorstw MŚP z całego świata, w tym także z Europy i Polski, określa się mianem Cloud Native. Czyli organizacji zaawansowanych w wykorzystaniu cloud computingu na w każdym obszarze zarządzania zasobami.
Raport efektywność finansowa. Wielkie cięcie, czyli 14 sposobów na obniżenie kosztów
Inflacja nie odpuszcza. Jeśli masz firmę, musisz szukać oszczędności i sposobów na obniżenie kosztów. Podpowiadamy, jak to zrobić. To nasze sprawdzone rozwiązania.
Zrównoważony rozwój nie jest chwilowym trendem. To prawdziwa potrzeba, a chmura może w tym pomóc!
Migracja do chmury to przede wszystkim usprawnienie wielu procesów i spore oszczędności. Szacuje się, że dzięki przesiadce do chmury można ograniczyć zużycie energii elektrycznej nawet o 90 proc.! Chcielibyśmy dać klientom jeszcze więcej możliwości, dlatego staramy się specjalizować nasze usługi pod kątem poszczególnych obszarów - mówi Francois Sterin, wiceprezes zarządu i CIO w OVHcloud.
Nieśpieszne zachmurzanie technologiczne polskich firm. Czy nastąpi przełom?
OVHcloud oraz Intel przyjrzały się rynkowi MŚP sprawdzając stopień wykorzystania cloud. Badanie wykazało, że podczas pandemii chmurą zainteresowało się 41 proc. firm, a 71 proc. planuje kolejne wdrożenia.
Do chmury najszybciej przekonują się „najmniejsi”
Jak informuje ostatnia edycja raportu GUS - Społeczeństwo Informacyjne w Polsce, liczba małych przedsiębiorstw, które korzystają z płatnych usług w chmurze wzrosła względem poprzedniego analizowanego roku o niemal 50 proc.
Raport Efektywność kosztowa. Szybszy dostęp do pieniędzy i niższe opłaty
Firmy, którym zależy na wysokiej efektywności kosztowej, mogą również poszukać oszczędności w technologiach. Ponadto możemy popracować nad poprawieniem płynności finansowej, a co za tym idzie – zwiększyć szanse na rozwój biznesu.
60 mln zł na rozwój rozwiązań chmurowych. Duża inwestycja w polski startup
Polski startup Spacelift, który automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze, pozyskał blisko 60 mln zł w Serii B, której przewodził amerykański fundusz Insight Partners. Startup wykorzysta pozyskane środki, by rozwinąć działalność w USA i czterokrotnie powiększyć zespół inżynierów w Europie.
Bezserwerowa rewolucja. Kolejna inwestycja w polską spółkę technologiczną
Scramjet zaoferuje usługi chmury obliczeniowej nowej generacji. Pozwalając na łączenie różnych środowisk i platform, zapewni firmom kontrolę i swobodę w kształtowaniu swoich architektur chmurowych. Technologia opracowana przez Scramjet otwiera świat cloud computingu na szereg branż dotychczas wykluczonych z rewolucji chmurowej. Jej potencjał dostrzegł fundusz SpeedUp Venture Capital Group.
Google zainwestuje 1,2 mld dolarów w niemiecką chmurę
Do 2030 r. Google zamierza zainwestować 1 mld euro (1,2 mld dol.) w rozbudowę infrastruktury chmury obliczeniowej w Niemczech. Zwiększy też wykorzystanie energii odnawialnej.
Biuro Informacji Kredytowej i Microsoft nawiązują strategiczne partnerstwo
Strategiczne porozumienie pomiędzy Biurem Informacji Kredytowej i Microsoft oznacza współpracę w budowaniu ekosystemu wokół nowoczesnych usług finansowych, wspólne działania w obszarze odpowiedzialności społecznej, a także partnerstwo w ramach piaskownicy technologicznej BIK HUB.
Raport cyberbezpieczeństwo. Chmura, czyli dane w bezpiecznym miejscu
Wiele małych firm nadal korzysta jedynie z komputerów ustawionych w biurze. Niestety, takie rozwiązanie nie zapewnia bezpieczeństwa przechowywanych na nich informacji. Nawet, jeśli – co przecież nie jest regułą – dobrze zabezpieczymy sieć i pamiętamy o tym, by tworzyć kopie zapasowe. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z chmury.
Google rozwija biuro we Wrocławiu. Nowy zespół będzie pracował dla największych klientów firmy
W ramach rozwoju biura we Wrocławiu, Google uruchamia w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów.
Trendy technologiczne 2021, które spowodują rewolucję w firmach
Dwunasty raport Deloitte pt. „Trendy technologiczne 2021” opisuje trendy, które w najbliższych 18-24 miesiącach mogą spowodować rewolucję w firmach. Tegoroczny raport poświęcony jest m.in. zagadnieniom nierozłączności strategii biznesowej i technologii.
Cyberbezpieczeństwo w 2021 roku. Przed jakimi wyzwaniami stają polskie firmy?
Rosnąca skala cyberzagrożeń, trend pracy zdalnej, sieć 5G i przyspieszająca transformacja chmurowa wymuszają na firmach wzrost zainteresowania bezpieczeństwem IT oraz adaptację do nowych trendów i technologii.
Rewolucja 2021 - jak technologie zmieniają nasze życie
Stwierdzenie, że pandemia COVID-19 zmieniła nasze życie to już banał. Tyle że w nadchodzącym roku tych zmian będzie jeszcze więcej, zwłaszcza w świecie technologii! Oto najważniejsze trendy
5G na szerszą skalę, brak haseł, aparaty pod ekranem. Trendy technologiczne na 2021 rok
Miniony rok przyniósł ogromne zmiany, jeśli chodzi o branżę technologiczną - głównie związane z przejściem na hybrydowy tryb pracy. Co czeka nas w nadchodzących miesiącach? Poprosiliśmy dziennikarzy technologicznych oraz ekspertów o wskazanie trendów, które w 2021 zawładną branżą.
Większy wpływ programistów, kluczowa rola ochrony danych. Prognozy technologiczne na 2021 r
Pandemia wymusiła na przedsiębiorstwach jeszcze większe dbanie o ochronę danych. I to właśnie bezpieczeństwo wyrasta na największe wyzwanie, z jakim firmy będą się mierzyć w nadchodzących miesiącach.
Box Inc. z Doliny Krzemowej otwiera się na Warszawę. W Polsce powstanie placówka badawczo-rozwojowa
Box Inc., lider w zarządzaniu zawartością w chmurze, ogłosił decyzję o uruchomieniu placówki badawczo-rozwojowej w Warszawie. Firma z Redwood City w Kalifornii planuje zbudować nad Wisłą 150 - osobowy zespół inżynierów, którego zadaniem będzie zarządzanie i rozwój wybranych produktów Box.
Strategia migracji do chmury – wpływ transformacji do chmury na procesy biznesowe firmy
O wymiernych korzyściach biznesowych oraz wyzwania płynących z migracji do chmury w rozmowie ze Zbigniewem Kamińskim, Cloud Masters & Premium Support Director w Oktawave opowiadał Dymitr Mażar, CTO Edipresse Polska S.A., odpowiedzialny za rozwój serwisów internetowych, utrzymywanych w chmurze, które generują łącznie do 100 mln odsłon miesięcznie.
Polska firma z tytułem partnera roku od Amazon. Za "chmurową ewangelizację"
Hostersi otrzymali tytuł partnera roku AWS, APN Social Impact Partner, w uznaniu za "chmurową ewangelizację" i dostarczanie chmurowych rozwiązań dla swoich klientów. Po raz pierwszy wyróżnienie trafiło do polskiej firmy.
Patronaty My Company Polska. Listopad 2020
Oto wydarzenia, które objęliśmy swoim patronatem.
Zdalny pracownik z prywatnym laptopem to duże ryzyko dla firm
W pierwszych miesiącach 2020 r. pracę zdalną rozpoczęło prawie 40% pracowników w UE - to ogromna zmiana względem poprzednich okresów. Z perspektywy cyberbezpieczeństwa, pracowanie na prywatnym laptopie to istotny czynnik ryzyka.
Specjaliści doradzają jak sprostać wymaganiom open source i chmury
Redakcja My Company Polska wraz z firmą Defenselayers oraz organizacją Pracodawcy RP zorganizowała 9 października br. webinarium poruszające niezwykle ważny temat, jakim jest wdrażanie rozwiązań open source i chmury obliczeniowej, a w następstwie - jakie są towarzyszące temu procesowi wyzwania?
Chmura w pięciu krokach
Przechowywanie danych i aplikacji w chmurze to rozwiązanie nie tylko dla korporacji, ale także dla mniejszych firm. Za wykorzystaniem zewnętrznych magazynów danych przemawia wiele argumentów od ekonomicznych poprzez związane z wygodą aż po bezpieczeństwo. Jak jednak wziąć się za przenoszenie firmy do chmury i na co powinno się uważać
Jak wnieść zaufanie do rozwiązań open source i chmury? Zapraszamy na webinar
W piątek, 9 października 2020 r. o godz. 11 redakcja My Company Polska zaprasza na webinar "Jak wnieść zaufanie do rozwiązań open source i chmury?". Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!
Jeszcze więcej swobody w komunikacji biznesowej
Usługa Nvoice for Microsoft Teams firmy NFON integruje ze sobą dwie platformy komunikacyjne: aplikację Microsoft Teams oraz system telefonii w chmurze Cloudya. Praca przy wspólnych projektach jeszcze nigdy nie była tak przyjemna i prosta.
Chmura na wymiar, czyli elastyczne rozwiązanie pay as you go od Fujitsu
Co stoi na przeszkodzie inwestycji w nowoczesne chmurowe rozwiązania? Brak wyspecjalizowanej kadry IT czy też wysokie koszty początkowe? Obie te kwestie przestają być barierą dla MSP. Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze w elastycznym modelu finansowym „płać za to, co wykorzystasz” jest już dostępne na polskim rynku.