Dopal swój startup chmurą

Lets get cloud
Lets get cloud
Startupowe community 12 października po raz kolejny spotkało się na evencie organizowanym w ramach programu Let’s get cloud. Inicjatywa stworzona przez Google Cloud i OChK do wspierania rozwoju startupów w zaledwie dwa lata pomogła już ponad 150 polskim firmom.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 11/2023 (98)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

W październikowe popołudnie aula na 25. piętrze nowego biurowca Google’a, przy Rondzie Daszyńskiego, zapełniła się po brzegi founderami, ale też przedstawicielami korporacji, dostawców i integratorów usług. Szóste spotkanie z cyklu Let’s get (c)loud Community Event zgromadziło tym razem chcących porozmawiać o wpływie generatywnej sztucznej inteligencji na rozwój startupów, zwłaszcza w sektorze finansowym. Dyskusję rozpoczęli Grzegorz Pawlicki z TU Europa oraz Marcin Dzienniak z OChK, którzy podzielili się swoimi poradami dotyczącymi nawiązania skutecznej współpracy z korporacjami oraz prognozami dotyczącymi znaczenia GenAI w branżach fintech i insurtech. Kolejnymi gośćmi byli reprezentanci Self Learning Solution. Karol Dziasek i Przemysław 

Kamiński zdradzili wiele ciekawych insightów dotyczących zarówno swojej historii, jak i produktu. Wszystko rozpoczęło się od frustracji Karola – nie mógł znaleźć „lekkiego i przyjemnego” silnika decyzyjnego, który wspierałby go w pracy związanej z zarządzaniem ryzykiem kredytowym. Postanowił więc sam stworzyć narzędzie, które zautomatyzuje jego pracę z wykorzystaniem AI. 

Gdy wystartowaliśmy z programem Let’s get (c)loud, wymyśliliśmy spotkania o konkretnej, sprecyzowanej tematyce, często ukierunkowanej na jedną branżę i okazało się, że to bardzo dobrze działa. My jako Google Cloud oraz nasz partner OChK świetnie znamy się na technologii, nasi partnerzy i prelegenci to specjaliści, którzy osiągnęli sukces w swojej dziedzinie i chcą regularnie dzielić się swoim doświadczeniem.

Community programu to nowe, ale też często powtarzające się twarze –  w końcu nikt nie zrozumie foundera tak dobrze jak drugi founder i zawsze staramy się, aby spotkania dawały przestrzeń do otwartej rozmowy o tym, jak lepiej i szybciej tworzyć trwały sukces polskiego świata przedsiębiorców - podsumowuje Justyna Hojnacka, Startup Program Manager, Google Cloud. 

Program Let’s get (c)loud to jednak nie tylko spotkania onsite o różnej tematyce, ale przede wszystkim liczne usługi dla startupów: środki na stworzenie proof of concept, dofinansowanie procesu migracji do Google Cloud, czy specjalna oferta na usługi prawne. Startup może otrzymać do 100 tys. dol. w kredytach do wykorzystania w chmurze Google. W przypadku tych kierujących usługi na rynek B2B, Let’s get (c)loud daje także możliwość dołączenia do programów partnerskich Google Cloud i OChK oraz wspólnych działań sprzedażowych. Kluczową wartością programu, którą podkreśla Paweł Roguski, Head of SMB w OChK, jest jednak dzielenie się wiedzą i przekazywanie know-how startupom. 

- W centrum naszych działań jest wyposażenie startupu w najlepszą wiedzę o technologii, optymalizacji wydatków w chmurze, automatyzacji środowisk czy usługach utrzymaniowych. Poza tym, poprzez indywidualne sesje eksperckie, dostarczamy także know-how biznesowy. Rekrutację do programu prowadzimy cały rok, jednak spotkania Community Event są szczególnym czasem, podczas którego możemy bezpośrednio porozmawiać z uczestnikami, zbierać cenny feedback i przy okazji spędzić wieczór na interesujących dyskusjach. Od kiedy prowadzimy program, pomogliśmy już ponad 150 startupom i scale’upom rozwijać się w chmurze, a co za tym idzie realnie wpłynąć na rozwój ich biznesu - tłumaczy Paweł Roguski. 

Firmy, które do tej pory skorzystały już ze wsparcia Let’s get (c)loud, to m. in.: Feed Octopus, WEImpact.AI, EV Fleet, ReSpo.Vision, 4Semantics czy Heroify. 

My Company Polska wydanie 11/2023 (98)

Więcej możesz przeczytać w 11/2023 (98) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ