Tylko u nas
30-latek z Polski i bankier z J.P. Morgan stworzyli startup. Embargo podbije świat gastronomii?
Niemal 30-letni Fryderyk Szydłowski najpierw rzucił koszykówkę, potem stanowisko menedżera prestiżowego klubu w Londynie, by ostatecznie założyć startup. Wspólnie z jednym z szefów J.P. Morgan.
"Wmawiano mi, że dla ludzi jak ja nie ma miejsca w Białorusi". Tajemnice szefowej VacationPoland
Dzieciństwo spędziła w Białorusi, a kilka lat temu przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzi jej prababcia. Nad Wisłą rozwija nie tylko własny biznes – jest ekspertką od PR, a w wolnych chwilach prowadzi blogi podróżnicze.
Football Thrift Shop to polski sklep z retro koszulkami piłkarskimi. Czy na tej pasji można zarobić?
Motto naszego sklepu brzmi: „Koszuleczki, piłeczka, lifestyle”. To nie jest przypadkowy slogan, bo chcemy rozwijać w Polsce kulturę chodzenia na co dzień w wyjątkowych i rzadkich koszulkach piłkarskich. Na Zachodzie to standard – mówią Filip Nosel i Adam Niewiński, założyciele sklepu Footbal Thrift Shop, który sprzedaje piłkarskie koszulki retro.
Szok kolejowy [FELIETON]
PKP to łatwy chłopiec do bicia, dlatego nieco się zdziwiłem, kiedy podczas grupowego sarkania na naszego narodowego przewoźnika mój dobry znajomy wziął go w obronę.
"Przedsiębiorcy zaczynają panikować". Dotychczasowe dane to dopiero wstęp przed katastrofą?
Polski złoty już po raz kolejny w tym roku pikuje w dół względem głównych walut. To nie jest korzystny moment dla polskich przedsiębiorców. Jak ocenia w rozmowie z portalem mycompanypolska.pl analityk finansowy XTB, Łukasz Stefanik, to może być szansa dla niektórych firm, ale dane pokazują, że coraz więcej właścicieli biznesów zaczyna panikować.
Mikołaj Marczyk: Wywalczenie pierwszego miejsca nigdy nie jest łatwe [WYWIAD]
Nie ma wiarygodniejszej formy komunikacji niż ta poprzez emocje sportowe – kto jest prawdziwszy niż rywalizujący sportowiec? – mówi Mikołaj Marczyk, kierowca rajdowy zespołu ORLEN Team. Wykreowanie wizerunku zawodnika to jednak mnóstwo ciężkiej pracy u podstaw.
Wojciech Sroka, ICEO: "Venture building to nie fabryka startupów. Czasem się mylimy" [WYWIAD]
Venture builder z założenia nie jest akceleratorem, to nie startupowy inkubator, w którym pomagamy founderowi znaleźć finansowanie. Venture buildery tworzą startupy, nie są wyłącznie podmiotem inwestującym - mówi w wywiadzie z mycompanypolska.pl Wojciech Sroka, CEO venture buildera ICEO.
Mailowy savoir-vivre. Sekrety udanej komunikacji z firmami zagranicznymi
W korespondencji mailowej, zwłaszcza tej międzynarodowej, liczą się szczegóły. Ci, którzy je lekceważą, przegrywają. Oto sekrety udanej komunikacji z firmami zagranicznymi.
Kiedy zaczną spadać ceny mieszkań? "Do prawdziwego kryzysu mieszkaniowego jeszcze daleko"
Do prawdziwego kryzysu w mieszkaniówce jeszcze daleko – zapewniają deweloperzy. I mają rację. Jeśli spojrzeć historycznie, ceny mieszkań dopiero zaczną spadać, kiedy RPP zakończy cykl… obniżek stóp procentowych. Dopiero wtedy przyjdzie kryzys.
Dobroczynny biznes Moniki Wieły zmieni świat na lepsze? "Działalność charytatywna to też praca"
Give Back Box, dobroczynny biznes Moniki Wieły, podbija kolejne kontynenty i ma szanse stać się odpowiedzią na pytanie, jak zmienić świat na lepsze, nie wychodząc z domu.
20 prostych pomysłów na biznes. Edycja 2022
Podobno w muzyce wszystko już było. Biznes również w wielu przypadkach opiera się na utartych ścieżkach, za to wciąż możliwe jest odniesienie sukcesu, bazując przede wszystkim na ciekawym koncepcie. Chcesz dowodów?
"Biznes coraz bardziej nam ufa!". Naukowcy o współpracy z przedsiębiorcami [VIDEO]
Biznes coraz chętniej rozmawia z nauką, ale wciąż Polska stoi przed wieloma wyzwaniami - taką tezę stawiają uznani polscy naukowcy. Wywiady z przedstawicielami Sieci Badawczej Łukasiewicz, naukowcami, jak również przedstawicielami świata biznesu odbyły się podczas Innovatorium Łukasiewicza w Poznaniu.
Otręby pszenne materiałem dla druku 3D? Polski patent ma szansę na światowy sukces [TYLKO U NAS]
Paweł Ślusarczyk sprawił, że branża druku 3D nabrała zielonego koloru. Spółka, którą kieruje, opracowała ostatnio technologię tworzenia wydruków 3D z naturalnych i biodegradowalnych materiałów takich jak otręby pszenne. Na tym jednak nie koniec. Jego specjalizacja to innowacje, które w przyszłości mogą zmienić nasze życie na lepsze.
Żabka: Deklarujemy pełną współpracę z UOKiK oraz wyjaśnienie wskazanych zagadnień
- Potwierdzamy, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrócił się do nas z pytaniami dotyczącymi współpracy z dostawcami produktów rolnych i spożywczych - poinformowało redakcję portalu mycompanypolska.pl biuro prasowe sieci Żabka. Firma odniosła się do naszej porannej informacji o wszczęciu postępowania wyjaśniającego przez UOKiK.
Alicja Defratyka: "W starciu z liczbami populiści nie mają szans" [WYWIAD]
Przez wysoką inflację i Polski Ład nasze społeczeństwo przechodzi przyspieszony kurs ekonomii w praktyce. Mnie się jednak marzy, żebyśmy podstawy takiej wiedzy wynosili już ze szkoły – mówi Alicja Defratyka, ekonomistka, autorka projektu ciekaweliczby.pl
Cola w papierowych butelkach? HP na tropie innowacji
HP to firma kojarzona z produkcją komputerów i drukarek. Po 30 latach obecności w Polsce firma szuka ciekawych innowacji. Wywiad z Andrzejem Sowińskim, Country Managing Directorem.
Cola w papierowych butelkach? HP na tropie innowacji
HP to firma kojarzona z produkcją komputerów i drukarek. Po 30 latach obecności w Polsce firma szuka ciekawych innowacji. Wywiad z Andrzejem Sowińskim, Country Managing Directorem.
Lucas Pollier przyjechał do Polski, by smażyć burgery inne niż wszystkie. Jego Smashny Burger to hit
Francuz Lucas Pollier podczas służbowego pobytu w Los Angeles tak bardzo zakochał się w lokalnych smash burgerach, że postanowił porzucić wygodny stołek w korpo, by zająć się własnym biznesem. Dziś myśli o otwarciu drugiego lokalu, a w ostatnich sześciu miesiącach zyski jego Smashnego Burgera zwiększyły się dwukrotnie.
Kiedy Wall Street kichnie. Pełny obraz Kuczyńskiego [FELIETON]
Ceny ropy mogą skoczyć do 175 dol. za baryłkę. Byłby to prawdziwy rynkowy huragan i źródło wielkiej inflacji. Czy odcinanie się w takim momencie od rosyjskiej ropy jest nierozsądne?
Proste spółki akcyjne rozruszają polski biznes? "Nie dostrzegamy wad tej formy prawnej" [WYWIAD]
PSA to najzdrowsza forma działalności, która ma na celu rozwijanie spółki poprzez rynek kapitałowy. Ponadto, jest to także najlepsza forma spółki dla indywidualnych inwestorów, klubów aniołów biznesu, jak i coraz częściej również funduszy Venture Capital - mówi w rozmowie z mycompanypolska.,pl Jan Radzikowski, Investment Manager w Forc.ee.
Afera drożdżowa, czyli skaza na bohaterze
Afera drożdżowa na początku lat 30. XX w. prawie złamała karierę Stefana Starzyńskiego. Legenda bohaterskiego prezydenta stolicy sprawiła jednak, że ten rozdział z jego biografii został niemal wymazany. Jednak z zeznań złożonych w tej sprawie przed przedwojennymi sądami wynika, że na życiorysie warszawiaka stulecia widnieje poważna rysa.
Homofobia w biznesie nosi białe rękawiczki
– Firma, która jest otwarta na różnorodność, ściąga lepszych specjalistów, a tym samym osiąga lepsze rezultaty biznesowe i tworzy przewagę konkurencyjną – mówi Grzegorz Miecznikowski, specjalista od marketingu inkluzywnego.
Auto na własność? To już przeżytek
Choć kupno nowego samochodu może dać mnóstwo frajdy, szczególnie wybór wyposażenia, silnika czy koloru lakieru, to w dzisiejszych czasach jest to także ogromny wydatek. Ceny samochodów poszybowały w górę, ale na szczęście jest na to sposób w postaci finansowania bez angażowania gotówki.
Hanstore to lumpeks, który szerzy wiedzę o zero waste. "W Polsce łatwiej o dobry używany towar"
Nasza działalność z rzeczami drugiego obiegu przyczynia się w pewnym stopniu do zmniejszenia produkcji nowych rzeczy. Biorąc pod uwagę, że takich sklepów jak nasz jest więcej, zbiera nam się dość dużo uratowanych ubrań - mówi Adrian Hanzel, założyciel Hanstore.
Ważne, żeby być blisko klientów. Relacja z gali Marki Godnej Zaufania [VIDEO]
Głównym celem badania Marka Godna Zaufania jest poznanie opinii przedsiębiorców na temat najlepszych marek, produktów i usług skierowanych do biznesu oraz poznanie tych, którym najbardziej ufają. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję odbyła się 30 maja, a dziś prezentujemy filmowe podsumowanie wydarzenia.
Koszulka bliska duszy. Wielki biznes na małych ubraniach
Prosty T-shirt z nadrukiem stał się elementem wyrafinowanej mody, a przede wszystkim sposobem na komentowanie rzeczywistości – buntu, poglądów społecznych i politycznych przekonań, a także wielkiej radości.
Czy wciąż jest potencjał na rozbudowę polskiego sektora e-commerce?
Wyjście za granicę to jedna z ciekawszych decyzji, jaką mogą podjąć polscy przedsiębiorcy z sektora e-commerce. Nie jest to jednak decyzja łatwa. O tym, co zrobić, by dobrze przeanalizować rynki, mówili w czasie webinaru zorganizowanego przez My Company Polska eksperci DHL Express.
Podaruj im trochę akcji
Jak zwiększyć zaangażowanie pracownika? Zamiast podwyżki daj mu opcje na akcje. To standard na Zachodzie. W Polsce coraz więcej firm szuka pomysłu, jak to zrobić.
Rosyjski Zuckerberg
Geniusz z Petersburga, który rzucił wyzwanie dyktatorom. To dzięki niemu Ukraina wygrywa dziś informacyjną wojnę z Rosją. Ale też ekscentryczny miliarder, do którego lgną antyszczepionkowcy, handlarze narkotyków, a nawet terroryści. Kim jest Paweł Durow, twórca aplikacji Telegram?
Czy zrównoważony rozwój stracił na znaczeniu? Wywiad z Dorotą Zimnoch [VIDEO]
Obecnie coraz więcej przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: "Jak moja firma może pomóc klientom stać się bardziej eko?". To jest trochę jak w samolocie - wiele podmiotów założyło już swoją maskę tlenową i teraz pomaga założyć ją pozostałym - mówi Dorota Zimnoch, Global Industry Strategist w Microsoft.
Ukraiński front podatkowy. Na jakie dotacje i ulgi może liczyć twoja firma?
Swoje wsparcie i realną pomoc – w najróżniejszych formach – okazują Ukrainie tysiące polskich przedsiębiorców, także ci najmniejsi, działając jako jednoosobowe firmy. Oto, na jakie dotacje i ulgi podatkowe mogą liczyć.
Produkty dla zwierząt testujemy na sobie
Szampon dla Pimpusia, mgiełka dla Lejdusi. Ewa Juszczak i Wanda Żulik postawiły na naturalne i wegańskie kosmetyki dla zwierząt. O sobie mówią, że są jak Serce i Rozum, a czasem wręcz jak małżeństwo oparte na przeciwieństwach. Ten model biznesowo się im sprawdza.
Cyfrowe banki w obliczu nowych ryzyk geopolitycznych. Wywiad z Dominiką Bettman [VIDEO]
Cyfrowa świadomość klientów coraz bardziej wpływa na cyberbezpieczeństwo całego ekosystemu bankowego. Wysoko rozwinięte technologicznie banki przejęły wręcz role i funkcje innowacyjnych fintechów - mówi Dominika Bettman, dyrektor generalna Microsoft Polska.
CEO nie robi tego, co lubi. Wywiad z Różą Szafranek
– Praca CEO to nieustanne robienie nowych rzeczy i nauka. Wielu CEO zajmuje się tym, co lubi robić, wybiera sobie te działania, które są im najbliższe w sensie zainteresowania czy ekspertyzy. To błąd – przekonuje Róża Szafranek, CEO HR Hints i mentorka InCredibles.
Wakacje kredytowe, cyberbezpieczeństwo, płatności bezgotówkowe. Relacja z EKF 2022 [WYWIADY]
Na początku czerwca w Sopocie odbyła się kolejna edycja Europejskiego Kongresu Finansowego. W studiu "My Company Polska" odbyliśmy wiele inspirujących rozmów. Zapraszamy do oglądania!