raport
zobacz inne tematyJuż nie fatalna, ale średnia i dobra. Polacy ocenili swoją sytuację finansową
Polacy przeciętnie oceniają swoją sytuację finansową jako średnią. Dwóch na pięciu (41 proc.) określa ją co najmniej jako „raczej dobrą”, a co trzeci (29 proc.) ankietowany, deklaruje, że ma finansową stabilność. Aż 70% badanych spodziewa się, że sytuacja finansowa ich gospodarstw domowych nie pogorszy się. I to ani w ciągu roku, ani nawet w perspektywie 5 lat.
Statystycznemu Polakowi brakuje około 4 zębów. Tylko 16% silversów cieszy się kompletnym uzębieniem
Wciąż najbardziej popularnym rozwiązaniem w przypadku braków jest proteza, jednak nie tylko powoduje ona znaczny dyskomfort, wstyd i ogranicza podejmowaną aktywność życiową, ale też stopniowo degraduje jamę ustną. Kiedy standardy rekonstrukcji uzębienia dogonią zmiany społeczne?
Co słychać u startupów, które powstały kilka lat temu? 25% z nich nadal nie ma przychodów
Firma doradcza Taylor Economics opracowała raport, w którym przedstawiła losy 225 polskich spółek zarejestrowanych w latach 2018-2022. Na jakie wyzwania natrafili, a co im pomogło?
Oto najbardziej wpływowe polskie startupy. Raport Endeavor Poland
Dane z raportu wskazują m.in., że ponad 40 proc. założycieli działających w Polsce startupów pracowało wcześniej w którejś z lokalnych firm technologicznych. Wśród nich jaśnieje 10 podmiotów z których wywodzą się założyciele kolejnych pokoleń polskich startupów o globalnych ambicjach i dokonaniach.
Nowe technologie w firmach. Czego dziś potrzebuje biznes
Nowe technologie poprawiają rentowność lub zwiększają efektywność działania organizacji – zdaniem większości firm, które wzięły udział w badaniu KPMG. Najlepiej ocenione pod tym względem zostały data analytics, chmura i modele XaaS oraz sztuczna inteligencja (AI) i automatyzacja.
Fintechy w Polsce rosną jak grzyby po deszczu. "Liczba podmiotów wzrosła o 79 procent"
W ciągu ostatnich pięciu lat, liczba fintechów w Polsce wzrosła o 79 proc. - wynika z nowego raportu FinTech Poland. Branża przechodzi jednak przez trudny okres - potrzebuje kapitału do rozwoju, ale są z tum problemy.
Poradnik biznesowego przetrwania
„Nie możemy dopuścić do siebie myśli o zrezygnowaniu – pokusa byłaby zbyt silna”. To dewiza Jacka Pałkiewicza, którą podróżnik zawarł w książce „Syberia. Wyprawa na biegun zimna”. Teraz podobne wyzwanie staje przed polskimi przedsiębiorcami.
Pracownicy jedzą w pośpiechu, przez co ich efektywność spada [BADANIE]
Niemal dwie trzecie pracowników przyznaje, że zdarza im się odczuwać głód w pracy, a 64 proc. zgadza się ze stwierdzeniem, że głodni stają się mniej efektywni. Badanie infuture.institute przeprowadzone we współpracy ze SmartLunch, odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące teraźniejszości i przyszłości polskich fabryk w kontekście żywienia zatrudnionych.
Wielki wzrost zysków Orlenu. Firma od początku roku zarobiła prawie 3 mld złotych
Orlen w dobrej kondycji finansowej. Sprzedaż paliw i dochody z pieniędzy wydanych na stacjach benzynowych to jedynie 10 proc. zysku całego koncernu.
Zniknie 85 mln miejsc pracy?
World Economic Forum szacuje, że automatyzacja zabierze 85 mln miejsc pracy.
Kobiety w biznesie. Twarde dane nie pozostawiają wątpliwości. Biznes ma płeć
Osobiste doświadczenia każdej i każdego z nas mogą być odmienne, ale twarde dane nie pozostawiają wątpliwości: biznes ma płeć. Męską. Im wyżej w hierarchii, tym wyraźniej to widać. Polska nie jest wyjątkiem.
Polskie małe i średnie firmy radzą sobie lepiej niż reszta świata? Raport Facebooka
Polskie przedsiębiorstwa znacznie lepiej niż reszta świata przeszła przez kryzys pandemiczny - wynika z raportu przygotowanego przez Facebook. Niewiele firm zamknęło działalność a także zredukowało zatrudnienie.
Raport: Skąd pieniądze dla firm. Pieniądze nie tylko z banku
Kredyt odpada? Leasing i faktoring to sprawdzone metody, ale nie jedyne. Są jeszcze mniej popularne, ale ciągle atrakcyjne i skuteczne. Podpowiadamy, gdzie można szukać finansowania swojej działalności.
Raport Biznes w stylu postcovidowym. Szanse po pandemii
Tam, gdzie jedni przegrywają, inni zyskują. Nowa rzeczywistość to również nowe okazje biznesowe.
Raport Elektromobilność. Aaa ładowarki potrzebne od zaraz
Elektromobilność w Polsce nie rozwinie się, jeśli nie będziemy mieć wystarczającej liczby stacji ładowania i odpowiednio rozbudowanej infrastruktury. Dużo zależy tutaj od działań koncernów paliwowych. Sprawdzamy dotychczasowe efekty.
Raport Biznes w stylu postcovidowym. Zdrowie pracowników na pierwszym planie
Jeszcze nigdy pracodawcy tak bardzo nie interesowali się zdrowiem swoich pracowników. Pandemia co prawda przyniosła odwrót od typowych benefitów, ale pojawiają się nowe rozwiązania.
Raport Biznes w stylu postcovidowym. Zarządzanie firmą w nowych czasach
Praca zdalna, praca hybrydowa, nowe aplikacje do realizacji projektów… Zarządzanie firmą przenosi się w zupełnie nowy wymiar.
Raport Biznes w stylu postcovidowym. Pieniądze dla firm
Nowe, ambitne projekty potrzebują finansowania. W postcovidowej gospodarce najbardziej liczy się szybkość działania i elastyczność rozwiązań.
Prawdziwe oblicze kondycji polskich firm w dobie pandemii [RAPORT]
Po latach bardzo dobrej koniunktury dla mikro, małych i średnich firm w 2020 roku polskie przedsiębiorstwa były zmuszone do działania w wyjątkowo trudnych warunkach pandemii. Ograniczenia w działalności gospodarczej, trudności w kontaktach z klientami i dostawcami przełożyły się na dużo gorsze wskaźniki oceny koniunktury i perspektyw.
Programy rządowe zmniejszyły liczbę niewypłacalności w Europie. Oprócz Polski... [TYLKO U NAS]
W całej Europie interwencje rządów mające na celu ratowanie przedsiębiorstw przyniosły zmniejszenie liczby niewypłacalności w porównaniu do 2019 roku. Z jednym wyjątkiem. Jest nim Polska - wynika z raportu Euler Hermes, do którego dotarła redakcja portalu mycompanypolska.pl.
Raport Konsument Nowej Generacji. Jak nadążyć za zmianami
Błyskawiczne płatności, szybkie i wygodne dostawy oraz nowinki technologiczne, które zwiększają komfort klientów. Oto, jak zmienia się polski konsument.
Koniec z portfelem!
Płacę, czym chcę. Portfel to przeżytek. Płatność przy odbiorze również przestaje być najchętniej wybieranym sposobem na opłacanie zamówień. Z których rozwiązań klienci korzystają najczęściej? Jak sklepy mogą je wdrożyć? Podpowiadamy, jak dostosować się do transakcyjnych potrzeb klientów.
Raport Skąd pieniądze na biznes. Masz zatory w firmie? Musisz działać
Masz problem z przeterminowanymi fakturami i zatorami płatniczymi? Następnym razem sprawdź swego kontrahenta, a tego, który ci nie płaci wpisz na listę dłużników. W ten sposób pomożesz sobie i innym. Ci którzy tak robią, obniżają zatory w swoich firmach.
Raport Skąd pieniądze na biznes. Nowi na rynku
Dopiero zaczynacie swoją przygodę z biznesem, a już słyszycie, że początkującej firmie dużo trudniej dziś o zewnętrzne finansowanie niż choćby w styczniu. To w wielu przypadkach prawda, jednak pojawiły się także ułatwienia.
Reklamy w branży gier? Zdaniem marketerów gaming nie pasuje do wizerunku wielu firm
Z badania przygotowanego przez Havas Media Group wynika, że aż 83 proc. marketerów ocenia branżę gamingową jako niepasującą do wizerunku firmy, którą reprezentują. Ponadto dla wielu ekspertów od marketingu barierą wejścia w gaming jest brak odpowiedniego know how.
Pracownik nie tylko w pracy. Jak dbać o efektywność zatrudnionych po godzinach?
Jak pokazują dane z raportu „Wellbeing, społeczności i benefity firmowe... czyli jak możesz wspierać employee experience”, społeczna izolacja na pierwszym etapie pandemii sprawiła, że coraz więcej osób zmniejszyło czas poświęcony na treningi lub z nich całkowicie zrezygnowało.
Branża BPO i SSC wzrośnie mimo pandemii. Polskie miasta wygrają wyścig o inwestorów?
Pandemia nie zmieniła planów inwestorów, którzy przenoszą do Polski procesy biznesowe. Jak wynika z analizy firmy Walter Herz, ten rok może być nawet lepszy niż ubiegły pod względem powierzchni biurowej wynajętej przez firmy z branży BPO/SSC.
Raport Energetyka. Wodorowy zawrót głowy
Od brązowego przez fioletowy po zielony. Takie kolory może mieć wodór w zależności od technologii, w jakiej jest wytwarzany. Polska gospodarka ma zyskać na wdrażaniu wodorowych strategii niezależnie od jego koloru. Od lat jesteśmy tu liderem.
Czas na Polskę! Forum Ekonomiczne 2020
Spustoszenie w polskiej gospodarce wynikające z pandemii i jej następstw uderzyło w jakiekolwiek estymacje i prognozy na przyszłość. Wiadomo jednak, że jeśli nasz kraj wykorzysta swoją szansę, ma szansę odnieść sukces - wynika z Raportu SGH i Forum Ekonomicznego 2020 opublikowanego podczas konferencji.
Czy w Polsce łatwo jest prowadzić biznes?
Polska znalazła się na 14. miejscu w Europie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu, wynika z najnowszego raportu opracowanego przez TMF Group. Najtrudniej w Europie prowadzić biznes w Grecji, a najłatwiej w Danii.
Najgorsze przed nami? Fala niewypłacalności firm dopiero nadejdzie [RAPORT]
Covid-19 stworzył prawdziwą bombę zegarową dotyczącą niewypłacalności – Euler Hermes spodziewa się, że większość przypadków niewypłacalności ma dopiero nadejść, głównie między końcem 2020 r. a pierwszą połową 2021 r
Savills IM: Doniesienia o kryzysie w sektorze biurowym są przesadzone
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, przewiduje, iż obawy związane z brakiem zapotrzebowania na powierzchnie biurowe po pandemii COVID-19 są przesadzone, a inwestorzy powinni zwracać szczególną uwagę na pojawiające się atrakcyjne oferty cenowe na rynku nieruchomości.
PFR Ventures: Transakcje na polskim rynku VC w drugim kwartale 2020
PFR Ventures przygotowało kwartalny raport podsumowujący transakcje na polskim rynku venture capital (VC). Z danych wynika, że od kwietnia do czerwca 2020 przeprowadzono 56 transakcji, w które zaangażowanych było 38 funduszy. Dostarczyły one do innowacyjnych, polskich spółek 169 mln PLN.
Deloitte: Utrzymanie kontroli i dyskrecja determinują podejmowanie decyzji w firmach rodzinnych
Jak wynika z raportu firmy doradczej Deloitte „Firmy prywatne – wyzwania i możliwości 2020”, czynniki zewnętrzne, takie jak brexit czy też panująca pandemia mają bezpośredni wpływ na decyzje liderów dotyczące pozyskiwania dodatkowego kapitału.
Sell in may and go away. Pełny obraz Kuczyńskiego [KOMENTARZ]
Wydaje się, że Fed i inne banki centralne znacznie przesadziły z tsunami pieniędzy zalewającym rynki i ludzi. Wynikiem tego są potężne, absurdalne skoki indeksów giełdowych. W maju należało jednak sprzedawać akcje.