Moja firma
Kapitał zakładowy, akt notarialny, KRS - wszystko, co musisz wiedzieć o spółce z o.o.
Jedną z dostępnych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce jest spółka z o.o. Z uwagi na swoją odrębną osobowość prawną, stanowi bardzo popularną formę prawną przedsiębiorstwa. Co warto wiedzieć przed jej założeniem?
5 rad jak wygrać z cenami na rynku budowlanym
Jesteś przedsiębiorcą działającym na rynku budowlanym? To doskonale wiesz, że po pandemii ceny surowców i towarów dosłownie oszalały. Nasz prawnik podpowiada, jak sobie radzić w tej wyjątkowo nieprzewidywalnej dziś branży.
Nowy lider. Tyran czy empata. Debata My Company Polska
Ani tyran, ani empata. Raczej ktoś niebojący się podjąć decyzji w niepewnych czasach, dbający o rozwój swojego zespołu, sprawny w komunikacji i będący blisko ludzi. Czy taki ktoś w ogóle istnieje? – zastanawiali się uczestnicy kolejnej debaty „My Company Polska” z cyklu „Normalność 2.0”.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Sierpień 2021
Ważne zmiany w prawie i kalendarium przedsiębiorcy.
Jak trafić w potrzeby, czyli niszowe modele w motoryzacji
Doskonałym sposobem na zwiększenie popytu jest stałe dostarczanie klientom czegoś nowego. W przypadku motoryzacji kiedyś to były SUV-y, teraz auta na prąd. Nie brak też niszowych modeli, które albo kształtują wizerunek marki, albo przyciągają wymagających klientów.
Lan Bui-Wrzosińska: "Konflikt w pracy? Bez wiedzy o podopiecznych jesteśmy jak kamikadze [WYWIAD]
Konflikty muszą być w każdym zespole. To mięso relacji. Jeśli mamy dobrych ekspertów, ludzi z silną osobowością, starcia są nieuniknione. Zamiast więc próbować unikać konfliktów czy je rozwiązywać, lepiej nauczyć się nimi zarządzać – mówi Lan Bui-Wrzosińska, psycholożka i coach, specjalizująca się w zarządzaniu zmianą i konfliktami.
Wspierasz inicjatywy pracownicze? Możesz wygrać pieniądze. Nowy konkurs od PARP
PARP ogłosił nowy konkurs dla firm, które wspierają inicjatywy pracownicze. Najlepsze i najciekawsze rozwiązania mają szansę zdobyć specjalne nagrody pieniężne.
Jak zostałem współtwórcą pierwszego w Polsce podcastu firmowego
Zalety podcastów dostrzega coraz więcej dużych firm i korporacji w Polsce. Dzięki własnemu kanałowi, marki pozyskują nowych klientów, zwiększają sprzedaż i budują prestiż.
Polacy pokochali kampery. Ale to nie jest sposób na tanie wakacje
Choć pandemia wygasa, to zmiana, która dzięki niej się dokonała, może pozostać z nami na dłużej. Chodzi o ogromny popyt na kampery: zarówno jeśli chodzi o ich zakup, jak i najem w okresie wakacji. Popularność kempingów oraz karawaningu wzrosła, a Polacy bardzo polubili tę formę wypoczynku.
Dobre adresy internetowe są w cenie. Jak zarejestrować własną domenę?
Pomysł na biznes to nie wszystko. Aby zaistnieć w internecie, trzeba pomyśleć o mediach społecznościowych, o dobrej pozycji w wyszukiwarkach… Wówczas niezbędna jest własna strona, a zatem i internetowy adres. Aby go mieć, trzeba zadbać o zarejestrowanie go w jednej z firm, które mają do tego prawo. Ile takie adresy kosztują i jak się zarejestrować?
Raport cyberbezpieczeństwo. Bezpiecznie przejdź cyberrewolucję
Rozwój sieci 5G, rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, cyfryzacja i automatyzacja usług biznesowych to najważniejsze trendy technologiczne na nadchodzące miesiące. Które są szczególnie ważne z perspektywy właścicieli firm?
Spółki dywidendowe biją rynek. Oto sposób, jak zarabiać więcej niż polska giełda
Rok po pandemii indeksy giełdowe są wyraźnie wyżej niż w czasie paniki, a zarabianie na wzrostach cen akcji nie było wielką sztuką. Ale spółki dywidendowe zyskały dwa razy więcej niż WIG. W skali pięciu lat przewaga jest 3,5-krotna.
Jak zbudować zaangażowany zespół? [PORADNIK]
Żeby odnieść sukces w biznesie, zwykle potrzebny jest lojalny i zaangażowany zespół. W pięciu lekcjach podpowiadamy, jak go zbudować.
Jak promować się na TikToku i Instagramie? 10 sprawdzonych sposobów na krótkie firmowe video
TikTok i Instagram to dwie popularne platformy, które pozwalają na publikowanie krótkich filmików. Firmy coraz częściej wykorzystują to do celów marketingowych. Dlaczego warto i jak to robić?
Jak powinna wyglądać efektywna praca hybrydowa? "Musieliśmy stworzyć awaryjne miejsca pracy"
Czy wiemy, jak tak naprawdę ma wyglądać efektywna praca hybrydowa? A może tylko nam się tak wydaje? O trudnościach menedżerów w nowej rzeczywistości pracy i o tym, czy chcieliby tak pracować przez następnych 20 lat dyskutowaliśmy w ramach debat My Company „Normalność 2.0”.
Przenoszenie produkcji do Polski. Czy czekają nas wielkie zmiany?
Od ponad roku analitycy wskazują na konieczność „skrócenia łańcucha dostaw” i przeniesienia produkcji z Azji do Polski. Polskie firmy tego jednak nie robią. Chyba że po cichu.
Składana rewolucja. Tak będą wyglądały laptopy przyszłości?
Kiedy wyciągniesz go z torby, na pewno usłyszysz pytanie: O, co to jest? – A nic, to pierwszy na świecie laptop ze składanym ekranem. Może być laptopem, może być tabletem, sprawdzi się jako książka. Efekt „wow” gwarantowany.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Lipiec 2021
Nowe technologie i urządzenia.
Szantaż, sabotaż, podmiana strony. Tak hakerzy atakują przedsiębiorstwa
Uważasz, że ataki hakerskie nie dotyczą twojej firmy? Że „jakoś to będzie”? Takie myślenie może narazić cię na szereg poważnych konsekwencji. Oto pięć przykładów cyberataków, na które narażone są również małe i średnie przedsiębiorstwa.
Szef CERT Orange Polska: "Zamiatanie pod dywan cyberataków zawsze kończy się źle" [WYWIAD]
W większości przypadków niebezpieczeństwem interesujemy się dopiero po ataku, wtedy gdy jest już za późno – mówi Robert Grabowski, szef CERT Orange Polska.
Marka Godna Zaufania. CSR, dobry sposób na...
Marka godna zaufania to taka, która nie tylko cieszy się dobrą opinią z powodu jakości swoich produktów i usług, lecz taka, która ma odwagę angażować się w ważne sprawy. Działania na rzecz Społecznej Odpowiedzialność Biznesu (CSR) to najlepszy sposób, by udowodnić, że liczy się nie tylko zysk.
Które sektory są najbardziej podatne na radykalne zmiany?
Co robić, żeby dokonać przełomu? Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią branżę. Największą podatność na radykalne zmiany wykazują te sektory, w których ceny rosną szybciej niż inflacja, a wzrost kosztów dla klientów nie wynika z pojawienia się innowacji.
O tym, co e-commerce stracił w wyniku pandemii [KOMENTARZ]
Pandemia przyspieszyła rozwój e-commerce. Branża aż huczy od danych dotyczących tego, kto i ile zyskał, które sektory urosły najbardziej. Ale czy to, co dzieje się teraz, to na pewno tylko łatwy zysk? Jest jedna rzecz, którą pandemia z pewnością zabrała e-handlowi – czas. Jeszcze do niedawna wystarczyło po prostu sprzedawać w sieci, teraz sama obecność w niej to za mało!
Green deal. Duży i mały razem robią biznes
Algorytmy, które analizują pracę kotła, system, który bilansuje energię pochodzącą z wielu rozproszonych instalacji, chatboty wspierające biuro obsługi klienta – polskie startupy coraz śmielej odnajdują się na niełatwym rynku energetycznym. Nie bez pomocy koncernów.
Nie tylko automatyzm w odpowiedzi - cztery pułapki w komunikacji z klientem
Budowanie marki godnej zaufania to proces wymagający nie tylko czasu, ale także taktu – zwłaszcza w kontakcie z klientami. 66 proc. konsumentów deklaruje, że skorzysta z usług innej marki, jeśli zostanie potraktowanych jak numer, a nie jak osoba. Oto cztery komunikacyjne pułapki, które wpływają na wizerunek firmy.
Jak zwolnić pracownika. Akademia Młodego Szefa
Podobno prawdziwym szefem zostaje się wtedy, gdy po raz pierwszy zwalnia się swojego pracownika. Brzmi okrutnie, ale jest w tym ziarno prawdy, bo możliwość usunięcia kogoś z zespołu to jedno z najważniejszych narzędzi zarządzania. Podpowiadamy, jak zwalniać, ale nie niszczyć siebie, zwalnianego i firmy.
Twoja spółka jest w fazie wzrostu? Myślisz o ekspansji? Aplikuj o środki na rozwój!
Małe i średnie firmy prowadzące działalność innowacyjną i badawczo-rozwojową mogą liczyć na wsparcie funduszy venture capital. Jednym z ciekawszych na rynku jest obecnie NCBR Investment Fund (NIF), który dla firm, będących w fazie wzrostu lub ekspansji, komercjalizujących wyniki prac badawczo-rozwojowych (B+R+I) będzie miał budżet aż 700 mln zł.
Komunikacja niewerbalna wciąż ważna. 11 rad na prowadzenie wideorozmów
Podczas rozmowy na Zoomie lub pisząc wiadomości w komunikatorze, przekazujemy mnóstwo wiadomości niewerbalnych, z których nie zdajemy sobie sprawy. Podpowiadamy, jak nad tym zapanować.
Prawny start w startup: Masz innowacyjny pomysł? Zabezpiecz go przed kradzieżą
Startup zaczyna się od dobrego pomysłu - to on zdobywa klientów, przyciąga inwestorów i intryguje konkurencję. Pomysłowi należy się zatem szczególna ochrona, ale na to jak go chronić nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Są kroki, które warto podjąć zawsze i wszędzie, ale i takie których zastosowanie możliwe jest tylko w przypadkach określonych przez przepisy prawa. Zacznijmy od początku.
Zagrożone segmenty, czyli auta, które mogą zniknąć
Małe, miejskie auta nie przetrwają – stwierdził Luca de Meo, szefujący Renault. Powodem są normy emisji spalin Euro 7 i rosnące koszty produkcji. Ale to nie jest jedyna przyczyna zmian na rynku. Wiele z nich wymuszają rynkowe trendy. Czasami bardzo korzystne dla producentów.
Monitoring, chmura, inteligentny dom. Jak dbać o bezpieczeństwo w domu i firmie?
Mieszkanie, dom, siedziba firmy, jej magazyny – z użyciem współczesnych technologii można łatwo i stosunkowo tanio objąć takie miejsca nadzorem. Fakt, tracimy przez to prywatność, jednak kamery, czujniki wody czy dymu uchronią nas przez dużymi stratami i – co ważniejsze – niebezpieczeństwem. Tym bardziej że reagują natychmiast, przywołując na czas potrzebną pomoc.
Tysiące przedsiębiorców próbują sprzedać firmy. Likwidacja biznesu nie jest prosta
Uruchomienie biznesu jest dość proste. Jego likwidacja już nie. Dziś, na fali konsekwencji pandemii i lockdownu, tysiące przedsiębiorców próbują sprzedać swoje firmy.
Cyfryzacja branży leasingowej, czyli najnowsze trendy w biznesie [OKIEM EKSPERTA]
Leasing w swojej obecnej formie kojarzy się z dwiema rzeczami – z wyborem odpowiedniego pojazdu oraz formalnościami, procedurami i procesami, z którymi trzeba się zmierzyć. Pomimo gigantycznego skoku w rozwoju bankowości, chociażby dzięki różnorodnym platformom bankowości elektronicznej czy cyfrowym metodom płatności, branża finansowania pojazdów do tej pory pozostawała lekko w tyle.
Raport: Skąd pieniądze dla startupów. Jak zdobyć pieniądze i nie stracić firmy
Rozwijasz startup? Potrzebujesz pieniędzy? Sprawdź, jak możesz je pozyskać. I przy okazji nie stracić firmy.
Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych. Czego mogą spodziewać się duże firmy?
Od czasu do czasu środowisko compliance rozgrzewa pytanie: kiedy po raz kolejny wrócimy do intensywnej dyskusji o nowelizacji ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych?