Moja firma
Onboarding to wciąż mżonka. Skutek? Znacznie niższa produktywność pracowników trwająca tygodnie
Ponad połowa Polaków może liczyć na onboarding, czyli proces przyjęcia do nowej pracy, trwający do tygodnia. Tymczasem jak wynika z badań skuteczny onboarding powinien trwać co najmniej miesiąc. Tracą na tym głównie pracodawcy.
Nie tylko do pracy. Jak zmieniły się pojazdy dostawcze?
Z pewnością niektórzy zawodowi kierowcy pamiętają siermiężne „blaszaki”, czyli pojazdy dostawcze ze spartańską kabiną i ładownią obudowaną blachą. Praca w takim samochodzie nie należała do przyjemnych. Nowe modele to jednak zupełnie inna bajka! Pod względem komfortu i wyposażenia nie ustępują dobrym autom osobowym.
Przedsiębiorco, chcesz pozyskać fundusze europejskie? Postaw na innowacyjność!
Nowa perspektywa finansowa otwiera największe jak dotąd możliwości pozyskania przez przedsiębiorców środków finansowych z funduszy europejskich. Warunek jest jeden, przedsiębiorca ma rozwijać innowacyjne pomysły samodzielnie lub we współpracy ze środowiskiem naukowym. Gra warta jest świeczki.
Jak zostać deweloperem - o czym należy pamiętać i ile można zarobić?
Kup mieszkanie, sprzedaj je drożej. Kup za te pieniądze dwa i znów je sprzedaj. Potem zbuduj blok i sprzedaj wszystkie mieszkania. Proces powtarzaj. Brawo – zostałeś deweloperem. Brzmi to głupio, ale tak zaczynali wszyscy giganci tego biznesu.
W poszukiwaniu źródła prądu. Infrastruktura dla aut elektrycznych nadal pozostawia wiele do życzenia
Choć coraz więcej samochodów na prąd jeździ po polskich drogach, jednak infrastruktura dla właścicieli tych aut pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że wkrótce się to zmieni. Na dobre.
Marka godna zaufania. Pracownik równa się ambasador
Klienci nie wierzą markom, wierzą ludziom. Co zrobić, by nasi pracownicy stali się ambasadorami naszej firmy? Jak sprawić, by to oni byli podstawą budowania marki godnej zaufania?
Bezpieczna franczyza - o czym warto pamiętać
Pierwsze na rynku ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców wprowadza TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. – Okres pandemii pokazał, jak bardzo potrzebna jest ich ochrona – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Pieniądze to nie wszystko? Jakiego socjalu naprawdę potrzebują pracownicy
„Owocowe środy” i „casualowe piątki” stały się symbolem firm, które zamiast wyższych pensji postawiły na socjal. Ale pandemia zmieniła nasze oczekiwania wobec benefitów. Dziś w cenie są szkolenia czy porady terapeutyczne.
Firmy jutra. Tysiące biznesów zaczęło działalność
PFR, Google i Chmura Krajowa przeszkoliły łącznie 11 tys. firm. Już 3 tys. z nich rozpoczęło sprzedaż online. Oto praktyczny wymiar programu Firmy Jutra, który rewolucjonizuje polski biznes.
"Kto sieje ASAPy, ten zbiera fakapy", czyli o startupowej nowomowie
Czy korpo nowomowa nadal bawi i śmieszy? Chyba już nieco mniej, bo konkurencja nie śpi, a gdy staje się w szranki z takimi kwiatkami, jak np. „Kto sieje ASAPy, ten zbiera fakapy” lub „Ustalać skołp, ficzery i kejpijaje”, niełatwo utrzymać palmę pierwszeństwa.
Jak przygotować się na wzrost stóp procentowych
Obecna sytuacja nie ma precedensu w historii. Realne stopy procentowe są ujemne, a inflacja rośnie. Żeby ją zatrzymać, w przeszłości banki centralne utrzymywały realne dodatnie stopy procentowe, co przy dzisiejszym poziomie zakredytowania świata oznaczałoby prawdziwą katastrofę.
Po prostu…czarno na białym, czyli jak unijne finansowanie pomaga przedsiębiorcom otworzyć biznes
Choć restauracja prowadzona przez Michała i Łukasza istnieje od niespełna roku, dbałość o każdy detal pozwala im z sukcesem prowadzić firmę - nawet podczas pandemii. Dlaczego zdecydowali się na założenie własnego biznesu w tym trudnym okresie i jak udało im się uzyskać finansowanie na realizację własnego pomysłu?
Prawny start w startup. Jakie podmioty muszą się zgłosić do centralnego rejestru beneficjentów?
Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych to publiczny rejestr, w którym zgromadzone są dane o osobach fizycznych sprawujących bezpośrednią lub pośrednią kontrolę nad określonymi podmiotami gospodarczymi. Kto musi się do niego zgłosić i jakie informacje ujawnić?
Nieprawidłowości w firmach – przedsiębiorcy zwlekają z dostosowaniem procesów i kanałów komunikacji
Blisko 59 proc. instytucji publicznych w Polsce oraz 56 proc. firm prywatnych spośród podmiotów, które deklarują, że posiadają systemy do zgłaszania nieprawidłowości w miejscu pracy, stosuje do tego celu zgłoszenie pisemne lub mailowe – wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na zlecenie polskiej spółki informatycznej braf.tech.
Mieszkaniowa gorączka, czyli exodus przed inflacją
W porównaniu z hossą z pierwszej dekady wieku, kiedy nieruchomości w Polsce drożały przede wszystkim dzięki tanim kredytom (we frankach), obecnie ceny w górę pchają inwestorzy instytucjonalni i tracąca siłę nabywczą gotówka. Może je przyhamować podwyżka stóp procentowych, jeśli takowa nastąpi.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Wrzesień 2021
Ciekawe urządzenia dla każdego przedsiębiorcy.
Raport Ubezpieczenia. Digitalizacja podbija rynek
Pamiętacie czasy, w których wszystkie dokumenty trzeba było podpisać na papierze? To już historia.
Edukacja kluczem do cyfrowego bezpieczeństwa. "Hakerzy wykorzystują przede wszystkim nasze emocje"
„Kontrola niekiedy może być iluzją. Ale czasem potrzebujesz iluzji, żeby przejąć kontrolę” – mówi w jednej ze scen główny bohater serialu „Mr. Robot”. Współcześni cyberprzestępcy wykorzystują nie tylko nowe technologie, są również czujnymi obserwatorami nastrojów społecznych. Z czego przedsiębiorcy, niestety, wciąż nie zdają sobie sprawy.
Rejestracja znaku towarowego w systemie unijnym [PORADNIK]
Rozwijasz własny biznes? Sprawdź, czy musisz rejestrować znak towarowy w systemie unijnym a jeśli tak, to jak to zrobić?
Prawny start w startup. Startup oczami prawnika inwestora
Chcesz pozyskać finansowanie od inwestora? Szykuj się na kontakt z jego prawnikami. Oto, na co zwracają uwagę eksperci podczas prawnego due diligence startupu.
Prawny start w startup. Co powinna zawierać dokumentacja RODO?
Prowadzisz firmę lub startup? Oto praktyczny poradnik prawnika, jak należy prowadzić dokumentację RODO.
Raport Elektromobilność. Transport, który walczy z zanieczyszczeniem
Unia Europejska zakaże sprzedaży samochodów spalinowych w 2035 r. Czy firmy już teraz powinny rozważyć inwestycję w samochody elektryczne? Coraz więcej przedsiębiorstw już się przestawiło na elektryka.
Własny serwer czy usługi hostingowe. Co jest lepszym rozwiązaniem?
Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, które zależą m.in. od charakteru i wielkości naszej strony internetowej. Wybrać własny serwer czy wykupienie usługi hostingowej? Sprawdź porównanie, które pomoże Ci dopasować idealne rozwiązanie dla Twojej strony internetowej.
Zarządzanie projektami? Zamiast ściągania gotowców z internetu pomyśl, czego potrzebuje twoja firma
Najpierw sprawdź potrzeby i przemyśl cele, a dopiero później dostosuj procesy w firmie - radzi dr Patrycja Sznajder, ekspertka w zakresie zarządzania projektami. Stosowanie gotowych, "internetowych metodologii", to najczęściej złe rozwiązanie.
Marka Godna Zaufania. Markowy sport
Warto inwestować w sport, choć nie jest to inwestycja prosta. Dzięki sukcesom sportowców marki budują nie tylko swoją rozpoznawalność, ale także bliskie relacje z klientami, a to najlepszy sposób na pozyskanie miana marki godnej zaufania.
Sądy wstrzymują samowolę skarbówki. Co zyskuje przedsiębiorca?
Brak zapłaty należnego podatku lub składki ZUS może wiązać się z poważnymi problemami. Jeśli jednak urzędy przegapią naszą pomyłkę, prawo mamy po swojej stronie. Sądy wytrąciły z ręki urzędników kolejny bat na przedsiębiorców.
Efektywność w firmie - jak skutecznie zarządzać projektami?
Nie musisz być agile, żeby osiągnąć sukces w biznesie. Twoja firma może być jeszcze bardziej skuteczna, jeśli tylko odkryjesz, jak zarządzać projektami.
Zachęty wizualne, segmentacja. To sprawdzone sposoby na zwiększenie sprzedaży w e-sklepie
Jak zwiększyć sprzedaż w e-sklepie? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na podniesienie średniej wartości zamówienia. Dzięki temu klienci będą robić większe zakupy, zajrzą do nas częściej i znacznie poprawią rentowność e-biznesu.
Raport Elektromobilność. Polska stoi autobusami i bateriami
Choć ciągle czeka nas dużo pracy w budowie infrastruktury dla samochodów elektrycznych, to możemy pochwalić się dwoma dużymi sukcesami – jesteśmy liderami na rynku eksportu autobusów elektrycznych i produkcji akumulatorów.
W centrum zainteresowania
Przedsiębiorca zainteresowany rozwijaniem swojej działalności, otwierając siedzibę czy oddział w województwie łódzkim może liczyć na naszą pomoc – mówi Paweł Anyszewski, prezes zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Raport Ubezpieczenia. To, co wydawało się nierealne, stało się realnym zagrożeniem
Coraz więcej Polaków sięga po polisy, bo pandemia uzmysłowiła nam, że to, co wydawało się nam nierealne, stało się realnym zagrożeniem – mówi Joanna Grudnik, dyrektor departamentu ubezpieczeń grupowych w Unum Życie TUiR.
Gramy fair play
Na budowanie pozytywnego wizerunku firmy kurierskiej wpływa nie tylko skuteczność i wygoda procesu doręczenia, ale także szerszy, społeczny kontekst działania firmy. DPD Polska aktywnie udziela się jako partner akcji charytatywnych, wspiera przedsiębiorczość, a także promuje zdrowy styl życia. Jest to szczególnie istotne w czasie pandemii, kiedy wielu z nas przebywa w domu częściej niż dotychczas.
Oprogramowanie za darmo – czy zawsze się opłaca?
Choć programy komercyjne, za które trzeba zapłacić, zwykle mają duże możliwości i wliczone w cenę aktualizację oraz wsparcie techniczne, to jednak dobrą alternatywą dla nich są nadal pakiety dostępne za darmo, które w wielu firmach okażą się w zupełności wystarczające. Zanim więc wydamy duże pieniądze na oprogramowanie znanych producentów, warto rozejrzeć się w internecie.
Jak zostać liderem Trójmorza?
Już we wrześniu br. rusza rekrutacja do jednego z najbardziej prestiżowych programów edukacji menedżerskiej w Europie Środkowo-Wschodniej.
PKO Leasing: nasi klienci z sektora MSP chcą elektrycznych pojazdów we flotach
Firmy z sektora MSP coraz częściej deklarują chęć włączania do swoich flot samochodów elektrycznych (BEV) i hybryd plug-in (PHEV). Aż 90 proc. przedsiębiorców zamiast kupować je za gotówkę, chce finansować te pojazdy w ramach leasingu i wynajmu długoterminowego. Tempo elektryfikacji transportu w Polsce zależy więc w dużej mierze od zaangażowania firm leasingowych i CFM – informuje PKO Leasing.