Moja firma
Dron dla początkujących filmowców i Galaxy S23. Nowinki technologiczne
Oto ciekawe nowinki technologiczne, którymi powinieneś się zainteresować. Nowe Galaxy S23, dron Mini DJI 2, Huawei Watch Buds oraz... nowy bolid F1.
Kapitałowa apostazja, czyli czas na "narodowe wypisanie" z Pracowniczych Planów Kapitałowych? [FELIETON]
Co trzeba zrobić, żeby otrzymać paszport w NRD? Należy złożyć wniosek, przynieść dwa zdjęcia bez nakrycia głowy i potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej, ale niezbędna jest także pisemna zgoda wszystkich ośmiorga pradziadków! Sucharowy dowcip o socjalistycznych „dobrych Niemczech”, świetnie oddaje sposób myślenia twórców programu Pracowniczych Planów Kapitałowych.
Czy opłaca się zrezygnować z PPK?
Po raz pierwszy w historii wszyscy pracownicy na nowo zostaną zapisani do programu PPK. Rezygnacja z niego, podobnie, jak w momencie uruchomienia, musi być wyrażona na własne życzenie każdego zatrudnionego. Czy warto to robić?
System Informacji Finansowej, kooperatywy mieszkaniowe i konfiskata aut. Oto nowe zmiany w prawie, które mogą zaskoczyć
Co się zmieniło w przepisach dla przedsiębiorców?
Gleevery promuje nowy benefit: wypożyczaj sprzęt bezpłatnie
Na urlop zabierz profesjonalnego drona z kamerą, wymarzony rower, albo zrób profesjonalne kino domowe w domu – za sprzęt nie zapłacisz ani złotówki – jeśli załapiesz się na nowy benefit dla pracowników. Gleevery promuje dodatek "korzystanie bez kupowania".
Marudny menedżer. Jak radzić sobie z ciągłym narzekaniem szefa
Narzekanie szefa może zagrażać poczuciu bezpieczeństwa pracowników. Oczekują od niego, że niczym Noe zbuduje im arkę i podczas powodzi pomoże utrzymać się na powierzchni! – mówi dr Dorota Wiśniewska-Juszczak, psycholożka społeczna, trenerka i konsultantka w biznesie.
Kompleksowe rozwiązania logistyczne dla firm i e-sklepów
Zastanawiasz się, jak rozwiązać problem transportu towarów? Jego składowanie, ewidencję i przepływ w magazynie? Potrzebujesz odpowiedniego opakowania? A może zastanawiasz się, jak przetransportować towary z odległych krajów do Polski lub niezawodnie eksportować je do innych krajów?
Zaufaj mi, jestem robotem. Sztuczna inteligencja w służbie firm?
Jak zbudować zaufanie między człowiekiem a maszyną? Jak stworzyć prawdziwy zespół z żywych, myślących istot i bezdusznych maszyn? Cóż, okazuje się, że robotom ufamy czasem bardziej niż ludziom.
9 wskazówek na pierwsze kroki w biznesie
Założenie i rozwój raczkującej firmy to wyzwanie. Po pierwszej euforii szybko może dopaść szara codzienność przedsiębiorcy. Co warto zrobić na samym początku, żeby biznes prężnie się rozwijał? Swoim doświadczeniem dzielą się absolwentki programu Biznes w Kobiecych Rękach, które stabilnie prowadzą biznes w nieprzewidywalnych czasach.
Reguły liderów. Oto proste sposoby eksperta na to, jak zostać przywódcą w firmie
Oto kilka krótkich lekcji, które pozwolą ci być lepszym szefem i przywódcą
Workation, czyli praca na hamaku. "Z oferty skorzystało 300 pracowników. To jedna trzecia załogi"
Coraz więcej firm organizuje pracę zdalną w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Cel? Integracja zespołu, wzrost motywacji i podładowanie baterii zmęczonych pandemią pracowników. Workation to nowy trend, który właśnie dociera nad Wisłę.
Trendy w e-commerce w 2023 roku, czyli co zrobić kiedy z dawnego boomu niewiele zostało
Z dawnego boomu niewiele zostało. Rynek e-commerce dopadło spowolnienie. Co to oznacza dla firm z tego sektora?
Freelancer. Praca w specjalnym stylu, czyli jak pogodzić etat z dodatkowymi zleceniami?
Praca w formie freelancera obok działania na etacie? Startup Useme sprawdził, jak to wygląda obecnie w Polscei czy freelancer może pracować w dwóch miejscach w tym samym czasie, przy czym w jednym tylko dla i na siebie.
Pierwszy biznes w Polsce. Problemy z kosztami i pracownikami [DUŻY RAPORT]
Połowa polskich startupów ma problemy z mocno rosnącymi kosztami biznesowymi. Dodatkowo ludzie, którzy rozwijają pierwszy biznes, obawia się odpływu zagranicznych funduszy oraz kolejnych "czarnych łabędzi", czyli nieprzewidzianych zjawisk. Oto najnowszy raport fundacji Startup Poland o sytuacji na rynku startupów.
Ile trzeba czekać na nowy samochód w 2023 roku?
Ceny aut u dilerów wystrzeliły, a na zamówiony samochód trzeba czekać miesiącami. Liczyliśmy, że w 2023 r. sytuacja się w końcu odmieni. Niestety, to raczej płonne nadzieje.
A może jesteś control freakiem? Co z tym można zrobić. Wywiad z ekspertką
Jak sobie radzić z silną potrzebą kontroli – mówi dr Joanna Heidtman, psycholożka i trenerka biznesu.
Nowy Volkswagen Multivan Style – Król wojaży. Test My Company Polska
To auto ma swoich krytyków. Głównie z powodu pochodzenia, bo nowy hybrydowy Volkswagen Multivan został zbudowany na wydłużonej płycie podłogowej Golfa.
Raport Książeczka Zdrowia. Skuteczna terapia pracowników
Zadbaj o swoich pracowników, a oni zadbają o twoją firmę. Dotyczy to przede wszystkim opieki zdrowotnej, psychologicznej, a także dietetycznej.
Raport Książeczka zdrowia. Jak zdrowie pracowników przekłada się na wyniki firmy?
...A właściwie karta choroby, bo ze zdrowiem pracowników jest coraz gorzej. I to nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. A to wpływa na ich prywatną sytuację życiową, Ale przede wszystkim na całą gospodarkę.
Zabawa na czterech kółkach. To najmocniejsze samochody na rynku?
W kilkanaście sekund wskazówka prędkościomierza dochodzi do 200 km/godz. – takie przyspieszenia to domena najmocniejszych samochodów. Takich, które budzą najwięcej emocji. Zwykle kosztują krocie, ale są i wyjątki.
Benefit uszyty na miarę. Debata My Company Polska
Jak stworzyć idealny benefit pracowniczy? Na to pytanie odpowiadają Agata Gredżuk z Benefit Systems, Katarzyna Patalan ze SmartLunch i Łukasz Sennik z eTutor.
Być jak Elon Musk. Czy Twitter skazany jest na sukces, czy na porażkę?
Mijają lata, a Elon Musk pozostaje najbardziej kontrowersyjnym przedsiębiorcą naszych czasów. Teraz szaleje z Twitterem. A może… w szaleństwie jest metoda?
Elektroniczne podpisy i rejestracja zwierząt. Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych
Oto najważniejsze zmiany w prawie dla przedsiębiorców.
Zaufanie w czasach kryzysu. Marka Godna Zaufania
Sytuacja kryzysowa może się zdarzyć każdej firmie. Dlatego ważne jest, aby być do niej dobrze przygotowanym i zareagować błyskawicznie w wielu aspektach. Firma, która wyjdzie z twarzą z kłopotów, ma szanse nie tylko utrzymać klientów, ale także zwiększyć ich zaufanie.
Nadchodzi rewolucja w zakresie ESG
Pod koniec grudnia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano dyrektywę dotyczącą sprawozdawczości w kwestii zrównoważonego rozwoju. Ma ona położyć kres greenwashingowi i wzmocnić społeczną gospodarkę rynkową UE. Zasadniczo oznacza prawdziwą rewolucję w dziedzinie ESG.
Pracownicy chcą zmian w benefitach i wybierają dofinansowanie posiłków
Aż 80 proc. badanych, którzy nie mają regularnie finansowanych posiłków, chciałoby otrzymywać taki benefit.
Reklama w metaświecie
Domy mody i reklamodawcy długo zdawały się ignorować istnienie światów wirtualnych. Właśnie się to zmieniło.
Prawo do wynalazku. Kiedy pracodawca ma prawo do wynalazku swojego pracownika?
Twój pracownik wpadł na genialny pomysł, który zwiększy wydajność linii produkcyjnej? To świetna informacja! Pod warunkiem, że jesteś na nią gotowy, bo mogą cię czekać spore wydatki.
Ile technologii zmieści się w rekrutacji
Miejsce dla technologii jest tam, gdzie powtarzalność procesów, gdzie można dany proces optymalizować i automatyzować – również w rekrutacji – mówi Konrad Szczygieł, Head of HR Marketplace, eRecruiter.
Nowe technologie w HR. Raport
Nowe technologie coraz częściej pomagają w rekrutacji pracowników oraz zarządzaniu kadrami w firmach na całym świecie. To efekt m.in. PANdemii koronawirusa, która spowodowała, że większość rozmów rekrutacyjnych w ostatnich latach była prowadzona online, a liczba osób pracujących zdalnie rosła z miesiąca na miesiąc.
Sedno dobrej strategii. Organizacja nie toczy jednej „bitwy” ani nawet jednej „wojny”
Strategia powinna być procesem ciągłym. To zadanie polegające na ciągłym rozwiązywaniu problemów i wykorzystywaniu pojawiających się możliwości. Organizacja nie toczy jednej „bitwy” ani nawet jednej „wojny”. Jeśli ma się utrzymać, pokonuje szereg wyzwań.
Przyjaciel w pracy. Czy znajomości w miejscu pracy wpływają na produktywność?
Osoby, które mają w pracy przyjaciela, są siedmiokrotnie bardziej zaangażowane w obowiązki zawodowe, rzadziej myślą o zmianie firmy i lepiej ją oceniają.
Rekrutacja pracowników do firm trwa za długo. Jak temu zapobiec?
Zbyt długie rekrutacje to coraz większy problem polskich firm - wynika z badań. Zarówno przedsiębiorcy, jak i sami pracownicy skarżą się na zbyt długą rekrutację do firm.
Nowa nadzieja. Ukraina otwiera drzwi polskim przedsiębiorcom
Jeszcze pół roku temu raczej nikt w polskim biznesie nie zastanawiał się, czy powrót do Ukrainy będzie możliwy. Dziś jest – mimo trwającej wojny – nasz sąsiad szykuje się do otwarcia drzwi polskim przedsiębiorcom.
Ze sztuczną inteligencją przez biznesowy świat
Choć o sztucznej inteligencji mówi się coraz więcej, wciąż brakuje realnie merytorycznych dyskusji nad zasadnością jej implementacji w biznesie. Ten stan rzeczy próbuje zmieniać Fundacja Innovatorium propagująca technologiczny rozwój.