Pracownicy chcą zmian w benefitach i wybierają dofinansowanie posiłków
Sodexoz miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 2/2023 (89)
Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!
T ak wynika z badań zrealizowanych dla Sodexo Benefits
and Rewards Services Polska. W czasach inflacji popularnością cieszą się rozwiązania, które pozwalają zadbać jednocześnie o zdrowie i finanse domowe. Dla pracodawcy dofinansowanie posiłków to także gwarancja dobrze ulokowanych środków i optymalizacji podatkowych.
Wysokie koszty życia sprawiają, że pracownicy oczekują dodatkowego wsparcia od pracodawców i uważniej przyglądają się proponowanym benefitom. W cenie są rozwiązania, które odpowiadają na potrzeby związane z bezpieczeństwem finansowym i ochroną zdrowia. Pracownicy chcą praktycznych świadczeń, o których będą mogli powiedzieć: to naprawdę działa i pomaga!
Dofinansowanie posiłków alfabet korzyści
Doskonałym wsparciem są benefity żywieniowe. Karta na posiłki, jak Lunch Pass Sodexo, realizuje szereg potrzeb – od A do Z.
Apetyt
Z powodu inflacji można oszczędzać na różnych rzeczach, ale jedzenie to podstawowa potrzeba, której nie należy zaniedbywać.
Balans
Dofinansowanie posiłków to troska o work-life-balans. Pracownik ma więcej czasu na inne aktywności, zamiast robienia zakupów, gotowania i przygotowywania posiłków.
Czas
Dzięki karcie na posiłki pracownik oszczędza czas, a jednocześnie nie zaniedbuje przerw w pracy i regularnie się odżywia.
Dopasowanie
To benefit dopasowany do wszystkich stanowisk i branż, gdyż odpowiada na uniwersalne potrzeby.
Efektywność
Regularne i zdrowe odżywianie wpływa na efektywność, koncentrację i jakość pracy. Sprzyja dbaniu o równowagę emocjonalną.
Gastronomia
Mając kartę żywnościową, pracownik może zamawiać dania w ulubionych restauracjach, zgodnie ze swoimi potrzebami dietetycznymi i preferencjami kulinarnymi.
Home office
Lunch Pass Sodexo świetnie sprawdzi się i w zakładzie pracy, i podczas pracy zdalnej.
Integracja
Chodzi o coś więcej niż posiłek. O integrację, atmosferę i relacje zarówno w biurze, jak i jedząc lunch w domu, ze współpracownikami po drugiej stronie ekranu.
Kultura prozdrowotna
Wdrożenie świadczeń żywieniowych to ważny element budowania kultury lunchowej i prozdrowotnej.
Momenty
Benefity żywieniowe przydają się w różnych momentach prywatnych i zawodowych. Doceniają je m.in. pracownicy, którzy zostają rodzicami albo często podróżują.
Nowoczesność
Zbliżeniowe, wirtualne. Dofinansowanie posiłków to już nie tylko firmowa stołówka!
Optymalizacje kosztowe
Pracodawca może skorzystać z udogodnień podatkowych (w skali roku aż do 737 zł oszczędności na jednym pracowniku). Wydatki na Lunch Pass mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodu.
Podwyżka
Regularne dofinansowanie posiłków może być alternatywą lub uzupełnieniem dla podwyżki. Oznacza oszczędność dla firmy i zysk dla pracownika.
Swoboda wyboru
Pracownik sam wybiera czas, miejsce i rodzaj posiłku. Sam też zarządza otrzymanymi środkami bez konieczności angażowania działu HR w kwestie operacyjne.
ZUS
Od ubiegłego roku obowiązuje wyższa kwota zwolnienia ze składek dofinansowania posiłków – do 300 zł miesięcznie na pracownika.
Więcej możesz przeczytać w 2/2023 (89) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.