Volkswagen
zobacz inne tematySekurytyzacja w praktyce. Volkswagen Financial Services Polska pokazuje korzyści z tej operacji
Volkswagen Financial Services Polska sfinalizował pierwszą transakcję sekurytyzacyjną. Dzięki niej firma zdobyła duże źródło finansowania swojej działalności. W projekt zaangażowali się duzi inwestorzy. Czy dzięki takiej transakcji sekurytyzacja w Polsce zdobędzie większą popularność?
Full Service Leasing? To się opłaca!
W okresie kryzysu coraz więcej firm decyduje się na długoterminowy wynajem służbowych samochodów. Powód? Optymalizacja kosztów, ale też – w coraz większym stopniu – wygoda.
Volkswagen ID.5 - zadziorny typ [TEST]
Volkswagen z modelami ID.3 i ID 4 na dobre rozgościł się na rynku elektrycznych aut. I co ważne, koncern wsłuchuje się w to, co mówią mu klienci. I z każdym kolejnym modelem jego elektryczne modele są coraz lepsze. Najnowsza odsłona elektryka z Wolfsburga bardzo pozytywnie zaskakuje.
Volkswagen rozważa powrót do węgla. Koszty energii za wysokie, działalność fabryk zagrożona
Volkswagen rozważa powrót do niemieckich elektrowni opartych na węglu - fabryki są zagrożone wstrzymaniem dostaw energii.
Volkswagen Financial Services rusza z rozwojem programu „Mój elektryk”
Volkswagen Financial Services podpisał pierwszą umową leasingu z dopłatą w ramach programu „Mój elektryk”.
Wśród przedsiębiorców rośnie zainteresowanie elektrykami
Co czwarta firma z sektora MŚP deklaruje, że w ciągu najbliższego roku kupi przynajmniej jeden samochód. Przedsiębiorcy zdecydowanie częściej wybiorą nowe modele niż używane, choć popularność tych drugich z roku na rok idzie w górę. Znacznie wzrośnie zainteresowanie napędem elektrycznym i hybrydowym – wynika z drugiej edycji badania „Portfele Polaków pod lupą”.
Samochód 2022 roku to towar drogi i deficytowy. Kiedy sytuacja się poprawi?
Rynek motoryzacyjny przeżywa trudne chwile. Samochodów brakuje, a jeśli już są, to okazują się potwornie drogie. W najbliższej przyszłości nie widać szans na poprawę. Możliwe, że lepsze czasy nadejdą dopiero w 2023 r.
Samochód luksusem. Co się dzieje w branży motoryzacyjnej?
Nie tylko prąd, gaz, woda, elektronika, ale również samochody drożeją w zastraszającym tempie. Co więcej, ich produkcja nie rośnie, a wręcz maleje. Na wiele modeli trzeba czekać miesiącami, a i tak nawet odległe terminy odbioru zamówionych aut nie są pewne. Co się dzieje w branży motoryzacyjnej?
Nie tylko do pracy. Jak zmieniły się pojazdy dostawcze?
Z pewnością niektórzy zawodowi kierowcy pamiętają siermiężne „blaszaki”, czyli pojazdy dostawcze ze spartańską kabiną i ładownią obudowaną blachą. Praca w takim samochodzie nie należała do przyjemnych. Nowe modele to jednak zupełnie inna bajka! Pod względem komfortu i wyposażenia nie ustępują dobrym autom osobowym.
Zwycięzcy badania Marka Godna Zaufania 2021
Oto firmy, które zdobyły zaufanie przedsiębiorców. Przedstawiamy wyniki badania Marka Godna Zaufania 2021.
Triggo już niebawem na drogach? Producent zapowiada dalszy rozwój
Zarząd Triggo S.A. zawarł umowę z wiodącym studium projektowym należącym do Grupy Volkswagen: ItalDesign-Giugaro. Partner z Włoch wesprze polską firmę w budowie relacji z producentami OEM w Chinach i opracuje wersję pojazdu dedykowaną chińskim odbiorcom.
Stres cyfrowy realnym zagrożeniem. Jak dbać o pracowników?
Rewolucja cyfrowa nabrała tempa na całym świecie. Jesteśmy otoczeni technologią, która nie tylko dostarcza nam rozrywki, ale pozwala na wykonywanie obowiązków zawodowych bez wychodzenia z domu. Świadomy manager powinien zadbać o digital well-being w firmie.
Wszystko dla firmy, czyli auta użytkowe
Wiele firm nie może się obejść bez samochodów dostawczych. To sklepy, warsztaty, przedsiębiorstwa transportowe i setki innych rodzajów przedsiębiorstw, które potrzebują samochodów spełniających niekiedy bardzo szczególne kryteria.
Najważniejsze newsy motoryzacyjne. Listopad 2020
Jak co miesiąc, przedstawiamy najważniejsze newsy ze świata motoryzacji.
Chcesz kupić nowy samochód? Lepszego momentu nie będzie!
Marzysz o nowym aucie? To najlepszy moment na zakupy! Pandemia Covid-19 sprawiła, że popyt na samochody spadł w porównaniu z 2019 r. nawet o kilkadziesiąt procent. Nic dziwnego, że poszczególne marki prześcigają się w kuszeniu klientów.
Polacy chętnie sprowadzają używane auta. Najczęściej z Niemiec
W lipcu zarejestrowano w Polsce ponad 88 tys. sprowadzonych z zagranicy samochodów osobowych i dostawczych. Choć to nieznacznie mniej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku, to można zaobserwować powrót do stanu sprzed pandemii koronawirusa.
Z pogranicza segmentów. Autotest
Volkswagen Arteon to nie jest typowy model. Korzeniami sięga Passata, ale w obecnej postaci to już samodzielny byt. Choć wykorzystuje technologie dobrze znane z innych pojazdów Volkswagena, to od lat buduje własny wizerunek – samochodu efektownego, niepozbawionego fantazji i zarazem solidnego. I ma większe aspiracje niż popularny Passat.