Reklama

Simpact Ventures inwestuje w startup, który pomaga markom zobaczyć, jak widzi je sztuczna inteligencja

Krzysztof Grochowski, Dmitrij Żatuchin, Marzena Ferguson, Tomasz Alberski.jpg
Krzysztof Grochowski, Dmitrij Żatuchin, Marzena Ferguson, Tomasz Alberski. / fot. mat. pras.
Simpact Ventures, pierwszy polski fundusz impact venture, inwestuje w Rankfor.ai – platformę AI, która pomaga markom zobaczyć, jak widzi je sztuczna inteligencja, i wpływać na to, jak są rekomendowane. Inwestycja wspiera rozwój nowej dziedziny marketingu – AI Engine Optimization (AIEO).

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Reklama

– W Rankfor.ai inwestujemy nie w kolejne narzędzie SEO, ale w twórców widoczności przyszłości – mówi Krzysztof Grochowski, Partner w Simpact Ventures. – Gdy sztuczna inteligencja staje się miejscem, gdzie zaczyna się odkrywanie marek, firmy muszą wiedzieć, jak są postrzegane i jak mogą to kształtować. Rankfor.ai daje im tę możliwość – pokazuje, gdzie i jak pojawiają się w odpowiedziach AI, i oferuje narzędzia, by realnie wpływać na ten obraz.

Rankfor.ai wykorzysta inwestycję na globalną ekspansję, rozwój sieci partnerów i dalsze doskonalenie swojej oferty produktowej.

AI na nowo definiuje zasady widoczności

Sztuczna inteligencja zmienia sposób, w jaki ludzie szukają informacji i podejmują decyzje. Zamiast korzystać z Google i klikać w linki, coraz więcej osób pyta ChatGPT, Gemini lub Copilot. Marki nie rywalizują już o miejsce w wynikach wyszukiwania, teraz walczą o to, by stać się odpowiedzią, którą wybiera AI. Małe i średnie firmy, będące filarem europejskiej gospodarki, ryzykują, że zostaną pominięte, co pogłębia lukę widoczności sprzyjającą największym amerykańskim graczom.

– AI stała się nową warstwą odkrywania marek – mówi Dmitrij Zatuchin, współzałożyciel i CEO Rankfor.ai. – Pomagamy firmom zobaczyć, co sztuczna inteligencja już „myśli” o ich marce — i co zrobić, by częściej pojawiały się w rekomendacjach.

Rankfor.ai pokazuje, jak AI opisuje marki i ich produkty, pomaga uporządkować dane, by były lepiej rozumiane przez algorytmy, oraz mierzy, jak często i jak trafnie marka pojawia się w odpowiedziach AI. Dzięki temu firmy mogą realnie wpływać na to, jak są widziane w świecie sztucznej inteligencji – i konkurować z największymi.

– Rankfor.ai to najlepszy sposób, by być widocznym w erze AI. Tworzymy treści zrozumiałe dla maszyn i wiarygodne dla ludzi – dodaje Marzena Ferguson, współzałożycielka Rankfor.ai.

Simpact Ventures zainwestował w Cyber360. Startup chroni przed atakami na systemy płatnicze

Simpact Ventures zainwestował w Cyber360. Startup chroni przed atakami na systemy płatnicze

Simpact Ventures, fundusz oparty o ideę impact investing, zainwestował w Cyber360 – firmę specjalizującą się w kompleksowej ochronie cybernetycznej dla sektora MŚP i instytucji publicznych. Pozyskane finansowanie spółka przeznaczy na dalszy rozwój technologii oraz zwiększenie skali działalności, jeszcze mocniej wspierając odporność cyfrową polskiej gospodarki.

Reklama

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Reklama
Reklama