Full Service Leasing? To się opłaca!

Volkswagen
Volkswagen, fot. Shutterstock
W okresie kryzysu coraz więcej firm decyduje się na długoterminowy wynajem służbowych samochodów. Powód? Optymalizacja kosztów, ale też – w coraz większym stopniu – wygoda.
ARTYKUŁ BEZPŁATNY

z miesięcznika „My Company Polska”, wydanie 1/2023 (88)

Zyskaj dostęp do bazy artykułów z „My Company Polska” Zamów teraz!

Zakup firmowych pojazdów to dla przedsiębiorcy spore obciążenie. Nie tylko finansowe, bo posiadanie własnej floty samochodowej wiąże się z dużą ilością kłopotliwych obowiązków. – Receptą na to coraz częściej staje się Full Service Leasing nazywany też wynajmem długoterminowym, który pozwala na dobór zakresu dodatkowych usług – mówi Maciej Zwiewka, kierownik działu sprzedaży flotowej w Volkswagen Financial Services. Jego firma proponuje właśnie taką usługę. – Można powiedzieć, że nasza oferta jest szyta na miarę – dodaje specjalista. 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Ponieważ pojazdy firmowe to istotna pozycja w budżecie większości firm, świetnym rozwiązaniem jest często optymalizacja floty w formie wynajmu długoterminowego. Jak tłumaczy Maciej Zwiewka, usługa Full Service Leasingu usprawnia funkcjonowanie floty, a także oszczędza czas pracowników przeznaczonych do jej obsługi. Co ciekawe, potrzeby przedsiębiorców w tym zakresie sprawiły, że salony dilerskie Grupy Volkswagen znacznie zmodyfikowały swoją działalność. Doradcy flotowi przestali być wyłącznie sprzedawcami usługi skupionymi na transakcji sprzedaży samochodu. Dziś pełnią też funkcję konsultantów i doradców, którzy podpowiadają swoim klientom kompleksowe rozwiązania. – Z kolei klienci flotowi zrozumieli, że wybór profesjonalnego partnera, który jest w stanie w jednym miejscu zaoferować nie tylko samochody, ale też dodatkowe usługi, to oszczędność czasu i pieniędzy – twierdzi Zwiewka.

Jakie konkretnie usługi wchodzą w skład oferty 

Volkswagen Financial Services? Między innymi wysokiej jakości serwis mechaniczny wykonywany w Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO) z zachowaniem najwyższych standardów i najnowszej technologii Grupy Volkswagen. Do wyboru są też opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie, zakup, przechowywanie i wymiana opon. Klienci chwalą też sobie usługę zarządzania szkodami, która stanowi outsourcing procesów związanych z likwidacją szkód z przedsiębiorcy na wyspecjalizowane centrum techniczne Volkswagen Financial Services Polska. Z kolei usługa Assistance zapewnia możliwość skorzystania w razie potrzeby z pojazdów zastępczych. – W ramach rozwiązania Full Service Leasing gwarantujemy pełen serwis mechaniczny samochodu klienta, łącznie z wymianą oleju, klocków i tarcz hamulcowych oraz innych elementów eksploatacyjnych, które tego wymagają. Nasi klienci nie ponoszą kosztów związanych z poszczególnymi naprawami, jedynie płacą stałą serwisową ratę miesięczną – wyjaśnia Maciej Zwiewka.

Usługa dla wszystkich

Coraz bardziej popularna staje się też usługa tzw. telematyki. W ramach miesięcznej raty klient otrzymuje system telemetrii pozwalający na optymalizację kosztów paliwa i czasu pracy. Dzięki precyzyjnemu zarządzaniu informacjami na temat tego, gdzie samochody jeżdżą, na jakich trasach się poruszają, jakie jest spalanie paliwa itp., leasingobiorca zyskuje wiedzę, jak zoptymalizować czas pracy i przebiegi poszczególnych pojazdów, a nawet jak wyznaczać rewiry poszczególnych przedstawicieli handlowych. Według ekspertów korzystanie z usługi telematyki w firmowych flotach może zmniejszyć wydatki na paliwo nawet o 30 proc. 

– Full Service Leasing to dla firmy duża oszczędność – podsumowuje Maciej Zwiewka. – Wybierając samochód w formie wynajmu długoterminowego, można sporo zaoszczędzić w porównaniu z samodzielnym zakupem i obsługą floty – uściśla. I podkreśla, że oferta Full Service Leasing od Volkswagen Financial Services jest skierowana nie tylko do dużych klientów flotowych, ale też do małych i średnich przedsiębiorstw. – Z usługi mogą skorzystać także mikroprzedsiębiorcy, którzy szukają oferty dopasowanej do potrzeb klienta, korzystając z dodatkowych oszczędności na procesach i kosztach zmiennych związanych z obsługą floty – uzupełnia.

My Company Polska wydanie 1/2023 (88)

Więcej możesz przeczytać w 1/2023 (88) wydaniu miesięcznika „My Company Polska”.


Zamów w prenumeracie

ZOBACZ RÓWNIEŻ