Fajrant
My Company Polska poleca książki dla przedsiębiorców i nie tylko
Wybrane propozycje literackie na majowy wypoczynek.
Majowe My Love
Najwyższa pora planować urlop! Najlepiej offline, w ciszy i głuszy. Bliżej natury możesz być, organizując także piknik. Pomyśl o dizajnerskich niezbędnikach, takich jak koc i najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne. Na co dzień bądź eko i przesiądź się na składany rower, który sprawdzi się w miejskiej dżungli.
Pogadajmy jak Sztuczna ze Sztuczną
O czym się mówi? O czym mówi każdy, wszędzie i z każdym? O sztucznej inteligencji. Temat eksplodował. Jeszcze niedawno był abstrakcyjny i dotyczył paru ludzi gdzieś tam na Olimpach rzeczywistości. I nagle szast-prast i sztuczna inteligencja spłynęła do nas z wyżyn oraz filmów science fiction. Weszła pod strzechy, czyli do laptopów i smartfonów przeciętnych zjadaczy chleba takich jak ja.
Auto, które jest inwestycją
Dobrych kilka tysięcy złotych tracimy uruchamiając silnik nowiutkiego auta. Co tu kryć, samochody szybko tracą na wartości. Ale nie wszystkie! Dobrze przemyślany zakup może być całkiem dobrą inwestycją.
Tanie linie kosmiczne
Aż 65 mln euro Polska będzie musiała zapłacić Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) za misję naszego astronauty Sławosza (imię pochodzenia staropolskiego oznaczające osobę sławną) Uznańskiego. Tanio nie jest.
Kefirowa gorączka
Pod względem liczby poszkodowanych to niewątpliwie największa afera III RP. Człowiek bez wykształcenia, były właściciel szwalni oszukał prawie 30 tys. Polaków, którzy uwierzyli, że dzięki produkcji we własnym domu niejadalnego kefiru zostaną milionerami.
My Company Polska poleca książki dla przedsiębiorców i nie tylko
Wybrane propozycje literackie na wiosnę.
Dwujajeczny biznes
Duże pieniądze śmierdzą, dlatego ludzie lgną do nich jak mucha do gówna! To motto życiowe Kazimierza Bączka vel Poniatowskiego, bohatera „Tajemnic polskich fortun”.
Czuć wiosnę, czyli stylowe informacje na dobry początek kwietnia
W kwietniu odwiedzamy stary mazurski folwark, zanurzamy się w woń perfum z piękną historią, szukamy modnych koszulek polo i poznajemy młody, ukraiński dizajn.
Moc warta swojej ceny?
Już dawno żaden test nie sprawił mi tyle frajdy, co ten. Dlaczego? O tym dowiecie się z poniższego tekstu!
Dyplomatycznie mówiąc. Felieton Zalewskiego
Regularnie gnębimy naszego syna za to, że ciągle siedzi w telefonie. Albo ze słuchawkami na uszach. Wiadomo, zwykła dola współczesnego rodzica. Ostatnio jednak, zamiast narzekać od razu, jak to mamy w zwyczaju, zapytałem młodego, czego tak właściwie ciągle słucha. Odpowiedział, że podcastów Ośrodka Studiów Wschodnich. I w ogóle polityka międzynarodowa go bardzo interesuje. I że uczy się pilnie angielskiego, bo w polskim mediach o tejże nie ma za dużo (biedak nie wie, że będzie jeszcze mniej). I że w ogóle to on może by chciał pracować w dyplomacji.
Poza biznesem. Karolina Dąbrowska, DNA ERA
Karolina Dąbrowska, General Manager polskiego oddziału DNA ERA, jest przedsiębiorczynią z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie. Jak sama o sobie mówi, uwielbia wyzwania i jest zagorzałą zwolenniczką ciągłego uczenia się.
Magiczny czerwonokrzew
Rooibos służy nie tylko do robienia naparu. Może być także mniej szkodliwą alternatywą dla palaczy.
Technologia daje palaczom mniej szkodliwe alternatywy
Mimo akcji edukacyjnych i kampanii społecznych liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Dlaczego?
Polecane książki. Marzec 2024
Zaopatrz się w te pozycje!
Wydajmy na to! Marzec 2024
W marcu przyglądamy się biżuterii, która naśladuje trendy sprzed tysięcy lat, poznajemy historię kamiennych braników. Po czym wybieramy buty na polską wiosnę i ruszamy do Łodzi, obejrzeć odnowiony Grand Hotel.
Śmiertelna prędkość
„Ferrari” pokazuje krótki, ale dramatyczny epizod z życia słynnego włoskiego kierowcy, kreatywnego konstruktora i założyciela słynnej fabryki, z której wyjeżdżają zniewalające swoją wspaniałością auta będące na całym świecie przedmiotem pożądania.
Luksus w wielkim mieście
Wielkość nie musi być synonimem luksusu. W dużym mieście nie potrzebujesz przecież potężnego SUV-a czy ogromnej limuzyny. Na szczęście nie brak niewielkich aut, które zapewniają odpowiedni poziom komfortu.
Łukasz Ostrowski. Poza biznesem
Łukasz od niedawna rozwija Placówkowo, czyli – w dużym uproszczeniu – mapę żłobków i przedszkoli. O inicjatywie przeczytacie wkrótce na łamach mycompanypolska.pl, teraz zapraszamy do poznania mniej formalnej strony Ostrowskiego!
Z cinkciarza bankier, czyli afera Grobelnego
Lech Grobelny to bohater pierwszej kapitalistycznej afery III Rzeczypospolitej. Jego Bezpieczna Kasa Oszczędności była klasyczną piramidą finansową, o czym Polacy – nieznający jeszcze wtedy tajników gospodarki rynkowej – nie mieli pojęcia. Skazując go na więzienie, sąd powie, że w innym systemie prawnym aferzysta dostałby ponad tysiąc lat więzienia.
Tracker dla psa i połączenie gokartu i... hulajnogi. Oto niezwykłe gadżety
Sprawdź nowinki technologiczne i ciekawe urządzenia.
Podróż służbowa, czyli auto w terenie
Mobilne technologie od dawna są na takim poziomie, że praca zdalna nie jest problemem. Dotyczy to również pracy w samochodzie, który – gdy mowa o vanach – może też pełnić funkcję mobilnego biura. Czasem naprawdę luksusowego.
Stary dobry analogowy świat
Zmyślone liczby dają zmyślone pieniądze zapewniające zmyślony sukces – mówi Amanda (Julia Roberts), bohaterka filmu „Zostaw świat za sobą”. Jest on adaptacją popularnej powieści Rumaana Alama.
Apple Vision Pro: czy gogle AR dorównają smartfonowej rewolucji
Internet obiegły nagrania posiadaczy nowych gogli Apple Vision Pro. Czy długo wyczekiwana nowinka będzie kolejnym przełomem dla firmy-autorki smartfonowej rewolucji?
Biedronka zniechęca do zakupów w Lidlu: wojny handlowe przez SMS-y
Zaostrza się konflikt między Biedronką a Lidlem. Dyskonty wchodzą na nowy poziom sporu, a klienci zaczynają tworzyć memy na ten temat. Kto wygra bitwę o portfele konsumentów?
Marka nazwiska. Jak „Makłowicz i Synowie” (i nie tylko) rozwija się dzięki marce
Polskie nazwiska są trudne dla cudzoziemców do wymówienia. Jeszcze gorzej jest z ich pisownią – najeżoną „z”, „ź” i „ż”… Świetnie! Zagraniczni klienci nie pozostaną wobec takiej marki obojętni, polscy zaś docenią, że stawiasz na wartości rodzinne. Warto zachować nazwisko w nazwie brandu, zwłaszcza jeśli sprzedajesz wędliny, kosmetyki lub inny produkt, w którym zaufanie to podstawa.
Endorfiny w cenie. Wydajmy na to
W lutym rozpieszczamy zmysły blaskiem i zapachem świec, aromatycznymi kąpielami, wyrafinowaną włoską kolacją. Uzależnionym od endorfin proponujemy unikatową sportową markę.
Polecane książki. Luty 2024
Zaopatrz się w te pozycje!
Rakieta
To jeden z najszybszych i najbardziej luksusowych elektryków na rynku. Co z nim więc jest nie tak?
Jak wytrwać w noworocznym postanowieniu
Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych z pewnością należy rzucanie i ograniczanie palenia. Za nami pierwszy miesiąc nowego roku. Wiele osób niestety nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje żelazne postanowienie o kolejny rok.
Czas białych skarpetek. Film Kapitał, czyli jak zarobić pieniądze w Polsce
Młody polski socjolog Piotr Nowosad po trzech latach pracy na amerykańskim uniwersytecie powraca do kraju. Zarobił tam sporo dolarów, które teraz chce koniecznie zainwestować. Jak Piotrek sprawdzi się w rodzimym biznesie, którym przedtem nigdy się nie zajmował? To dobry pomysł na nieco zapomnianą, sprzed ćwierć wieku, komedię Feliksa Falka „Kapitał, czyli jak zarobić pieniądze w Polsce”.
Maciej Hutyra: "Bariera wejścia w brydża nie jest wysoka" [WYWIAD]
Jakiś czas temu byłem w podróży służbowej w Stanach Zjednoczonych. Tam informacja o tym, że jestem utytułowanym brydżystą, sprawiała, że w niektórych kręgach patrzono na mnie już w nieco inny sposób – mówi Maciej Hutyra, przedsiębiorca i brydżysta z licznymi sukcesami.
Odsłaniamy tajemnice Huberta Grossa, twórcy Supercluster
Hubert Gross w Rzeszowie rozwija startup kosmiczny, po pracy katuje „Patient Number 9” Ozzy’ego Osbourne’a. Uwielbia także latanie samolotami.
Artyści biznesu, czyli afera Art B
Do dziś nie wiadomo, czy jedna z najgłośniejszych afer gospodarczych III RP była przestępstwem, czy tylko sprytnym wykorzystaniem luki w prawie. Sprawa Art-B stała się jednak symbolem pierwszych lat transformacji gospodarczej w Polsce.
Biznesowy atut. Dlaczego brydż jest tak popularną grą wśród przedsiębiorców?
Brydż uczy wytrwałości i zachęca do zuchwałości. Z jednej strony wymaga strategicznego myślenia, z drugiej zaufania swojej intuicji. Zupełnie jak w biznesie! Do tego wzmacnia relacje i pozwala nawiązywać nowe znajomości. Nic dziwnego, że to rozrywka, którą upodobali sobie przedsiębiorcy.