Fajrant
Kalendarz "My Company Polska", czyli biznesowe ciekawostki o Bożym Narodzeniu
W tym roku postanowiliśmy przygotować własną wersję kalendarza adwentowego – po jednej ciekawostce na każdy dzień grudnia poprzedzający Wigilię. Co warto wiedzieć o Bożym Narodzeniu?
NETykieta vs NIEtykieta
Przybywa sytuacji, w których ciężar relacji zawodowych przenosi się do internetu. Gorzej, gdy ten ciężar staje się garbem.
Najciekawsze książki dla przedsiębiorców. Grudzień 2023
Oto najciekawsze premiery książkowe!
Redakcja My Company Polska poleca książki o biznesie i nie tylko
W kąciku literackim My Company Polska tym razem wyróżniamy pozycje o przyszłości technologii VR, świadomym liderstwie, skutecznym copywritingu i efektywnej motywacji.
Dlaczego czasem lepiej odpuścić
Rezygnując wcześniej, możesz przeżyć kolejny dzień i dalej walczyć. Możesz dać sobie szansę na pracę nad innym produktem. Ważne, by wiedzieć, kiedy zrezygnować. Najgorszym momentem na podjęcie decyzji jest ten, kiedy mleko się już rozleje.
Wojny marek. Rywalizacja jest tym, co klienci lubią najbardziej
„Zrzuć Watermana z drugiego piętra i zobacz, że nic mu się nie stanie” – taki slogan reklamowy wymyślił znany producent wiecznych piór. Jego konkurent odpowiedział: „Zrzuć Watermana z drugiego piętra i… kup sobie Parkera”. Wojny marek służą budowaniu silnej pozycji rynkowej. W gospodarce, jak i w polityce, sprawdza się prosta zasada: „gdzie dwóch się bije, tam każdy z nich korzysta!”.
Pierdyliard w rozumie [FELIETON]
– Rabbi, ile jest dwa razy dwa? – Mosze, a ty kupujesz czy sprzedajesz? Ten sucharkowy szmonces świetnie pokazuje, że w świecie biznesu i finansów nic wcale nie jest oczywiste.
Poza biznesem. Agata Staszak
CEO Syntro.ai z dużym doświadczeniem i niezłym rozeznaniem w startupowym ekosystemie. Od studiów biotechnologicznych do własnej firmy? Agata udowadnia, że to się może udać!
Zbrodnia pod orłami. Najgłośniejszy napad w powojennej Warszawie
Sprawców najgłośniejszego napadu na bank w PRL oficjalnie nigdy nie udało się ustalić. Wiele wskazuje na to, że szef gangu przed karą ukrył się… w więzieniu.
Czas na kolor, czas na kalorie
W listopadzie postawmy na kolory i zastosujmy je nawet na zegarkach! Jedzmy rozgrzewające dania w kolorowych, emaliowanych naczyniach, odkrywajmy nowe, oryginalne miejsca, np. klubopiekarnię. A skoro o bułeczkach mowa, torba w kształcie rogalika też poprawi humor.
Kompakt dobry do wszystkiego
Tablety nie mają ostatnio dobrej prasy – sprzedaż i udział w rynku spada, głównie na korzyść małych laptopów. Jednak to cenowo tablety wygrywają, zwłaszcza kiedy producenci wyposażają je w dodatkowe akcesoria pozwalające z laptopami konkurować.
Gambit przedsiębiorcy
Biznes to gra bez końca, ale odbywająca się według ściśle określonych zasad. Bez dobrej strategii o osiągnięcie sukcesu będzie bardzo trudno. Z pomocą przychodzą szachy, które uczą wielu cech, tak ważnych w trakcie rywalizacji z biznesowym konkurentem.
Giełda Filmów Wartościowych. Forhend, równość, braterstwo
Tegoroczny US Open zapisał się w historii jako pierwszy wielkoszlemowy turniej, w którym już od 50 lat wypłacane są równe premie zarówno dla tenisistów, jak i tenisistek. O słynnym meczu tenisowym rozegranym pomiędzy „szowinistyczną męską świnią i kudłatą feministką”.
Czy elektryczne auta z Chin podbiją Europę
Marki z Chin, dotąd niedoceniane w Europie, teraz zdobywają kolejne rynki Starego Kontynentu. Przybywa ich również w Polsce. Chińczycy przyciągają bowiem klientów już nie tylko ceną, ale też przyzwoitą jakością.
Dziejowa sprawiedliwość
Ostatnio moja żona została zaproszona do biznesowego klubu kobiet. Z założenia ma on gromadzić kobiety sukcesu, które coś tam osiągnęły, i wspólnie mają osiągnąć jeszcze więcej.
Efekt skali, czyli oszczędności w motoryzacji
Volkswagen od lat stosuje tę strategię: choć w grupie trzyma kilka marek, to w rzeczywistości poszczególne auta koncernu budowane są z wykorzystaniem tych samych podzespołów. To po prostu kosztuje mniej. Śladami niemieckiej firmy podąża teraz praktycznie cała branża motoryzacyjna, a coraz więcej marek łączy się w ogromne, międzynarodowe koncerny.
Gang Wałachowskich, czyli napad na jubilera przy Domu Partii
Gang braci Wałachowskich dokonał jednego z najbardziej zuchwałych rabunków w powojennej Warszawie. Z położonego tuż przy gmachu KC PZPR sklepu jubilera skradł biżuterię o wartości ćwierć miliona złotych. Złodzieje utrzymywali, że… walczą z komuną i kontynuują tradycję AK.
Szminka na kubku [FELIETON]
Dziś wystarczy wejść do byle warszawskiej piekarni, żeby doświadczyć przemiłej, wręcz radosnej obsługi, z której na pewno byłby dumny subiekt Rzecki z „Lalki”. Nie mówiąc o sklepach wędliniarskich „Kiszeczka”. Skąd zatem biorą się niemili sprzedawcy?
Poza biznesem. Odsłaniamy tajemnice Marka Uziela z Visual Tech-Lab
To prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy na naszych łamach pojawia się osoba, która oglądała na żywo koncert zespołu Pink Floyd w oryginalnym składzie. Poznajcie Marka, współtwórcę Visual Tech-Lab.
Wiedźmin "instant". Netflix szuka oszczędności na słynnym serialu
Serial "Wiedźmin" stał się jednym z flagowych produktów Netflixa, przyciągając widzów z całego świata. Jednak nowe doniesienia wskazują, że po piątym sezonie opowieść o Geraltcie z Rivii dobiegnie końca. Wyniki oglądalności pokazują, że "hype" na produkcję znacznie się obniżył, więc streamer zamierza wyprodukować 2 sezony na raz.
Szczękościsk patriotyczny [FELIETON]
Pomnik Polskich Przedsiębiorców – z podtytułem – Twórców Siły Państwa i Bogactwa Narodu to inicjatywa Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jak monument ten powinien wyglądać?
Plan na lepsze jutro. Polacy a wyroby nikotynowe jako alternatywa dla palenia [WYWIAD]
Skoro Polacy z zainteresowaniem przyjęli nowoczesne wyroby nikotynowe jako alternatywę dla palenia, to rynek ten trzeba uporządkować, ale w taki sposób, by nie wylać dziecka z kąpielą – przekonuje Roman Jamiołkowski, Head of Lex and Regulatory Engagement w BAT.
Ostatnie dni przedsprzedaży książki Rafała Błachowskiego
"Porozmawiajmy o sprzedaży" jeszcze tylko do poniedziałku można kupić w niższej cenie. To 14 ekskluzywnych rozmów, które pozwolą Czytelniczce i Czytelnikowi nauczyć się i zrozumieć sprzedaż - dzięki wnikliwemu spojrzeniu na nią z różnych pespektyw.
Wojny biznesowe. Czy walka Zuckerberga i Muska może dojść do skutku?
Czasami jest tak, że siła pięści wygrywa z siłą argumentów. Czy podobnie stanie się w przypadku ewentualnej walki Elona Muska z Markiem Zuckerbergiem? Jedno jest pewne – jeśli pojedynek wyjdzie poza potyczki słowne zainteresowanych, będziemy mieli do czynienia z jednym z największych w historii wydarzeń okołosportowych.
Redakcja My Company Polska poleca książki o biznesie
W kąciku literackim My Company Polska tym razem wyróżniamy pozycje o budowaniu zespołu, skutecznej sprzedaży, umiejętności odpuszczania i tworzeniu kultury z tylnego siedzenia.
Przedsiębiorcy–fighterzy
– Sami mówią, że po serii treningów budzą się w nich pokłady kreatywności albo znajdują nowe rozwiązania dla problemów w swoich biznesach czy działaniach. Walka i poprawa sylwetki przynosi też wzrost pewności siebie. Taka walka daje im kopa do przodu – mówi Julian Szumowski, założyciel największej organizacji boksu białych kołnierzyków w Polsce, Biznes Boxing Polska.
Kaznodzieje telesprzedaży
„Wydajemy wojnę waszej słoninie!” – krzyczała Wanna Marchi, włoska królowa telesprzedaży, oferując odchudzające kremy z alg. Przy tym rzucała na wizji wielkimi połciami tłuszczu. Obrzydliwe? Ale działało! Na tyle, że Wanna postanowiła zbudować wielkie finansowe imperium. W przedsięwzięciu uczestniczyli: córka, camorra, podejrzani arystokraci i brazylijski szarlatan.
Pochwała rzemiosła
W październiku jedziemy w góry, rozkoszować się złotą jesienią, inwestujemy w dobre rzemiosło: starannie uszytą koszulę, garnitur albo… kilim w nowoczesnym wydaniu.
Luksus bez etykietki. "No logo", czyli nowy silny brand
„Nie ma ucieczki przed logo, jak tylko w inne logo” – to parafraza słynnego powiedzenia Witolda Gombrowicza. Dobrze ono opisuje zarówno socjologiczne współzależności, jak i niezwykłą siłę współczesnych marek.
Poza biznesem: Jadwiga Husarska-Sobina
Twórczyni Husarska Design Studio podkreśla, że dizajn to przede wszystkim narzędzie do wprowadzania pozytywnych zmian w otaczającym nas świecie. Ostatnio zafascynował ją serial „The Blackl ist”, a dokąd chciałaby wybrać się w podróż marzeń?
Krwawy Maciej, czyli przekręt na Telewizję
Maciej Szczepański, szef Radiokomitetu i czołowy propagandzista Gierka, zastał telewizję czarno-białą, a zostawił kolorową. Dosłownie i w przenośni. Przy okazji jednak dopuścił się nadużyć gospodarczych, z powodu których cztery lata spędził za kratkami.
Malarka, która zachwyciła Slasha
Marta Zawadzka to polska artystka, która przyjaźni się z gitarzystą Guns N’ Roses, a jej obrazy zdobią ściany budynków w ponad 40 krajach na całym świecie. Choć malarka podkreśla, że sztuka jest u niej na pierwszym miejscu, nie odcina się również od świata biznesu.
My Company Polska recenzuje książki dla przedsiębiorców i nie tylko
Przeczytaj i zalicz upskilling!
Czas zbiorów
We wrześniu zapraszamy na cydr i świeże jabłka. Powracającym do pracy polecamy najmodniejszy dodatek – krawat, a tym, którzy nie mają dress codu – miejską, pikowaną kurtkę. Przedstawiamy też niezwykłe lampy, które jesienią poprawią nam nastrój.
Naucz się oduczać. Czy oduczanie się będzie jedną z najcenniejszych umiejętności? [WYWIAD]
W czasach zmian to jedno z podstawowych zadań, jakie stoją przed menedżerami – przekonuje prof. dr hab. Czesław Nosal, psycholog.