firma
zobacz inne tematyZostań bohaterem My Company Polska! Specjalny konkurs na 5-lecie miesięcznika
Chcesz, by opowieść o Twojej firmie znalazła się na łamach "My Company Polska"? Teraz masz na to szansę! W 5-tą rocznicę naszego istnienia ogłaszamy specjalny konkurs dla ludzi przedsiębiorczych. Podziel się z nami swoją historią!
Premier Mateusz Morawiecki ogłasza nowe rozwiązania dla przedsiębiorców
Polskie firmy, których przychody nie przekroczą 100 mln złotych będą mogły od przyszłego roku rozliczać się na zasadach podobnych jak w przypadku estońskiego podatku CIT - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Płatności w dobie pandemii. Rekomendacje dla firm
Większe otwarcie rynków finansowych na małe i średnie przedsiębiorstwa oraz stworzenie specjalnych funduszy pożyczkowych dla firm działających w dłuższej perspektywie czasowej - to tylko dwa z kilku pomysłów na wsparcie polskich firm, które musiały się zadłużyć w kontekście pandemii - wynika z raportu przygotowanego przez Instytut Sobieskiego.
Estoński CIT w Polsce. Kto na tym skorzysta? [TYLKO U NAS]
Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów jeszcze w lipcu ma zostać przedstawiony do konsultacji projekt ustawy wprowadzający nowy model opodatkowania spółek kapitałowych, czyli tzw. Estoński CIT. Rozwiązanie ma zacząć funkcjonować już 2021 roku.
Polskie firmy o konsekwencjach pandemii: rośnie odsetek firm, które boją się o przyszłą koniunkturę
Najnowszy Barometr COVID-19, zrealizowany przez EFL na przełomie czerwca i lipca br., pokazuje bardziej realistyczne nastawienie przedstawicieli polskiego sektora MŚP do przyszłości niż jeszcze miesiąc temu. Rośnie jednak pesymizm co do najbliższych miesięcy.
Miejsce to pieniądz. Jak zacząć własny biznes? [WYWIAD]
Gdybym w pewnym momencie życia nie został wyrzucony ze swej strefy komfortu, nie wpadłbym nigdy na pomysł własnego biznesu – mówi Rafał Kołomański, założyciel firmy Więcej Miejsca, specjalizującej się w magazynowaniu rzeczy i specjalistycznych przeprowadzkach.
Żeby chciało się chcieć. Angażowanie pracowników w rozwój firmy
Większość ludzi lubi się angażować w swoją pracę, a rozwijanie firmy, ramię w ramię z jej właścicielem, tylko ich napędza. Rolą szefa jest tego nie zepsuć.
Wellbeing w małych przedsiębiorstwach - od czego zacząć?
Wellbeing zyskuje na coraz większym znaczeniu w miejscu pracy. Managerowie zdali sobie sprawę, że umowa o pracę i dobre wynagrodzenie często już nie wystarczają, aby zatrzymać w firmie cennego pracownika
Nowa normalność, czyli Cisco ułatwia działanie małym i średnim firmom
Cisco to firma doskonale znana od lat na rynku zaawansowanych rozwiązań związanych z cyfrową komunikacją. Teraz – oprócz dużych przedsiębiorstw – chce swoją ofertą zainteresować także mniejsze firmy. Dzięki temu mogą one korzystać z profesjonalnych rozwiązań, sprawdzonych w największych korporacjach. To bezcenne w czasie, gdy praca zdalna staje się normą, a nie wyjątkiem.
Skąd wziąć pieniądze na biznes
Jak polscy mali i średni przedsiębiorcy korzystają z różnych rodzajów zewnętrznego finansowania? Coraz chętniej, bo wybór, jaki mają do dyspozycji, wciąż się poszerza, w dużym stopniu właśnie z myślą o nich.
Cash flow w firmie
Aby właściwie zarządzać środkami finansowymi przedsiębiorstwa, trzeba mieć rzetelną wiedzę o ich poziomie, źródłach pochodzenia czy głównych kierunkach wydatkowania. Najbardziej wartościowym źródłem informacji w tym obszarze jest rachunek przepływów pieniężnych (cash flow).
Faktoring ratunkiem dla płynności firm
Polskie firmy na co dzień borykają się z problemami płynnościowymi. Kupujący oczekują odroczonych terminów płatności, dostawcy chcą uzyskać swoją należność w relatywnie krótkim czasie. Brak płatności w terminie lub zgoda na udzielenie kredytu kupieckiego, na który de facto przedsiębiorca nie jest w stanie sobie pozwolić, stają się początkiem jego problemów płynnościowych.
Auto musi pracować
Z samochodami dostawczymi jest jak z samolotami: zarabiają na siebie, jeśli są w ruchu. A gdy nie są przy tym optymalnie wykorzystane – zarabiają za mało. Wybierając więc taki pojazd dla swojej firmy, trzeba go dobrze dopasować do jej potrzeb.
Secure future
Monitoring wizyjny odróżniający dym od kłębów pary wodnej, wyrafinowane rozwiązania biometryczne, rozszerzona rzeczywistość. Nasze życie i mienie chronią (lub niebawem będą chronić) coraz bardziej zaawansowane technologicznie systemy.
Wielki Brat patrzy (i nie tylko)
Dom albo mieszkanie, lecz również biuro bądź magazyn – każdy rodzaj pomieszczenia można dziś stosunkowo niedrogo objąć nadzorem. Z jednej strony zahacza to o naruszenie prywatności, ale z drugiej np. czujniki wody lub dymu mogą nas uchronić przed wielkim niebezpieczeństwem. Zwłaszcza że potrafią bardzo szybko reagować.
Wszystko jak na dłoni - za grosze
Kamera to najbardziej popularny element systemu monitoringu. Jest na tyle rozpowszechnionym urządzeniem, że prostą, lecz spełniającą swoje zadanie instalację można zbudować samodzielnie. Na dodatek – niewielkim kosztem.