Moja firma
Wellbeingowy system operacyjny
Jak dostosować ofertę wellbeingową do zróżnicowanych potrzeb pracowników i zmieniającego się rynku? Wystarczy postawić na MultiLife – przekonuje Piotr Szostak, dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju produktu w Benefit Systems.
Cicha rewolucja, czyli kobiety w technologiach
Wpływ kobiet na nowe technologie przez dziesięciolecia był niewielki. To już jednak przeszłość – obecnie ich rola w branży high-tech bardzo wzrasta, coraz więcej jest też ich na stanowiskach zarządczych. Tempo przemian jest tak duże, że można już mówić o cichej rewolucji.
Znów coś przywiezie. Jak wprowadzić zmiany w firmie?
Jak wprowadzać zmiany w firmie, by okazały się sukcesem – radzi Ewa Tylman, coach, trenerka i mentorka.
Nowe technologie w firmach. Czego dziś potrzebuje biznes
Nowe technologie poprawiają rentowność lub zwiększają efektywność działania organizacji – zdaniem większości firm, które wzięły udział w badaniu KPMG. Najlepiej ocenione pod tym względem zostały data analytics, chmura i modele XaaS oraz sztuczna inteligencja (AI) i automatyzacja.
Polskie firmy coraz częściej wdrażają narzędzia AI [RAPORT]
Już 20 proc. polskich firm zakończyło wdrażanie narzędzi AI w biznesie - wynika z najnowszego raportu EY. Wiele z nich jest w trakcie tego procesu.
Eksporterzy zadłużeni na potęgę. Firmy będą się jednak rozwijać
Branże motoryzacyjna i rolno-spożywcza oraz przemysł metalowy to od lat koła napędowe polskiego eksportu. Według Rejestru Długów BIG InfoMonitor, ponad 5 proc. firm z tych sektorów ma zaległości w regulowaniu swoich zobowiązań. Ich suma wynosi już 3,2 mld zł.
W zespole nie warto mieć samych gwiazd
Z mojego doświadczenia wynika, że by zespół działał efektywnie, nie musi go tworzyć 20 topowych „gwiazd”. Słabość pracowników świadczy też o słabości szefa – mówi Maciej Piołunowicz, dyrektor Departamentu Audytu Wewnętrznego w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Barometr Retail: 43 proc. firm deklaruje chęć korzystania z AI w większym stopniu
Barometr Retail pokazuje ciekawe dane na temat użycia AI w przedsiębiorstwach. Uczestnicy badania deklarują, że ich organizacje planują korzystać ze sztucznej inteligencji w coraz większym stopniu. Wskazało tak 43 proc. ankietowanych.
Upskilling i reskilling – daj szansę talentom!
Pracownicy chcą się rozwijać – podnosić i zdobywać nowe kwalifikacje. Dla firm to wyzwanie, ale jednocześnie szansa. Dobry program rozwojowy i możliwości szkoleń przyciągają talenty.
Bardzo mały biznes, całkiem spore możliwości
Swobodna działalność gospodarcza – bez uciskającego administracyjnego gorsetu – to bardzo sensowne rozwiązanie. Niestety dotyczy to tylko osób, które chcą prowadzić biznes w ograniczonym zakresie. Jak się do tego zabrać?
AI w sprzedaży, czyli jak zwiększyć wydajność zespołu o 100 proc.
Czy wiesz, że przeciętny handlowiec poświęca na faktyczną sprzedaż tylko 28 proc. swojego czasu pracy?
Gambit przedsiębiorcy
Biznes to gra bez końca, ale odbywająca się według ściśle określonych zasad. Bez dobrej strategii o osiągnięcie sukcesu będzie bardzo trudno. Z pomocą przychodzą szachy, które uczą wielu cech, tak ważnych w trakcie rywalizacji z biznesowym konkurentem.
UP i RE. Nowi szkoleniowi bogowie
W zderzeniu ze sztuczną inteligencją szansą na utrzymanie się na rynku pracy jest nasz rozwój. Inwestycja w upskilling i reskilling sprawi, że wciąż będziemy atrakcyjni dla pracodawców i po spotkaniu z robotami wyjdziemy z tarczą, a nie na tarczy.
Jak rozwinąć firmę w niestabilnych czasach
Kiedy otoczenie biznesowe zmienia się dosłownie z dnia na dzień, nie uda ci się rozwinąć firmy, jeśli nie zwrócisz uwagi na jej fundamenty.
Oblicza różnorodności
Pinkwashing, greenwashing czy rainbowwashing – o oskarżenie o różne „washingi” nietrudno, zwłaszcza w dobie rosnących wymogów regulacyjnych i oczekiwań społecznych. Izabela Tworzydło, dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Banku BNP Paribas, zdradza, w jaki sposób tworzyć spójną, transparentną i różnorodną organizację.
Praca dla kilku minut euforii
Wygrywanie jest niezwykle uzależniające, stale chcesz więcej. Kiedy masz chwilę wytchnienia lub okres bez sukcesów, zaczynasz tęsknić za zwycięstwami. Stajesz na rzęsach, żeby jeszcze raz doświadczyć tych wspaniałych uczuć – mówi Bartosz Zmarzlik, czterokrotny mistrz świata w żużlu.
Dopal swój startup chmurą
Startupowe community 12 października po raz kolejny spotkało się na evencie organizowanym w ramach programu Let’s get cloud. Inicjatywa stworzona przez Google Cloud i OChK do wspierania rozwoju startupów w zaledwie dwa lata pomogła już ponad 150 polskim firmom.
Pomysł na biznes – placówka pocztowa
Jednym z bezpieczniejszych sposobów na własny interes jest współpraca partnerska. Pod parasolem silnej marki, która ma za sobą dziesiątki udanych przedsięwzięć zdecydowanie łatwiej wystartować ze swoją własną działalnością. O tym, jak wygląda prowadzenie partnerskiej placówki pocztowej opowiadają agenci firmy Speedmail.
Pracodawcy nie doceniają znaczenia rewolucji AI. "Brakuje planów na reskilling pracowników"
Mimo, że duża część pracowników podejmuje działania mające na celu zdobycie podstawowych kompetencji w zakresie obsługi narzędzi AI, to w przypadku samych pracodawców nowe technologie nie skłaniają do dużych zmian - wynika z raportu przygotowanego przez Cpl, JustJoinIT i RocketJobs.
Marketingowe czarne skrzynki. Narzędzia AI, które pomogą ci w marketingu
Chcesz mieć dobry marketing bez marketera? Oto nowe narzędzia do budowy własnej przewagi na polu automatycznego marketingu.
Zmniejszasz gramaturę produktu w opakowaniu? Będziesz musiał ostrzec konsumenta
Wprowadzanie konsumentów w błąd poprzez manipulację gramaturą i ceną produktu – tak w skrócie można opisać zjawisko shrinkflacji. Zarówno Francja, jak i Niemcy planują wprowadzenie restrykcji przeciwko tej praktyce. Karą dla producenta ma być jasna informacja na produkcie, że liczba gramów uległa zmianie.
Jak być kreatywnym i wspierać kreatywność u innych. 5 zasad, które ci w tym pomogą
Oto wskazówki, dzięki którym ty - i twoi pracownicy - staniecie się kreatywniejsi.
Cyberatak jak Netflix. Cybercrime-as-a-Service coraz bardziej dostępny
Gdzieś po drugiej stronie globu siedzi przestępca, który za kilka dolarów może wykupić usługę cyberataku na twoją firmę, wykraść jej dane albo sparaliżować jej działalność. Tak działa Cybercrime-as-a-Service. I jest coraz tańszy i coraz bardziej dostępny.
System kaucyjny. Wyczekiwana zmiana czy niepotrzebna rewolucja
1 stycznia 2025 r. wejdzie w życie nowa ustawa kaucyjna. Jak twierdzą przedsiębiorcy – daleka od doskonałości. Ogłoszony dokument stał się przedmiotem dyskusji zorganizowanej przez „My Company Polska”.
Postawić cyfrowe mury obronne
„Walka z hakerami jest jak walka z hydrą – w miejsce jednej ściętej głowy odrastają trzy kolejne”. „To już ten moment, w którym musimy bić na alarm”. „Rozwój technologii sprawił, że każdy może zostać cyberprzestępcą”. To tylko kilka cytatów z wywiadów z ekspertami od cyberbezpieczeństwa, jakie przeprowadziliśmy w ostatnich miesiącach.
MBA, czyli gdzie, jak i po co. Jak wybrać najlepsze dla nas studia MBA?
Chcesz awansować lub przygotować się do kierowniczego stanowiska. Dobrze wiesz, że czas na studia MBA. Tylko które wybrać?
Kalendarium przedsiębiorcy. Październik 2023 r.
Najnowsze zmiany w przepisach gospodarczych. Sprawdż jakie daty są najważniejsze dla Twojego biznesu.
Nie chcemy byle jakiego systemu kaucyjnego
Żeby system kaucyjny był efektywny i sprawnie działający, musi być zrozumiały i dostępny dla konsumenta. Wszyscy tego oczekują – mówi Anna Sapota, wiceprezes ds. public affairs dla Europy Północno-Wschodniej w Grupie TOMRA.
Czy jesteśmy wystarczająco czujni w sieci
Minimaliści, Zaradni, Pragmatycy, Ryzykanci – jako internauta prawdopodobnie należysz do jednej z tych grup. Warto się zastanowić, do której, ponieważ od tego może zależeć twoje bezpieczeństwo w sieci.
Nie tylko gaszenie pożarów
Przestępcy mogą mieć techniczne zaplecze na pstryknięcie palcem, w przeróżnych modelach. Powiem wprost: obecnie, by zostać hakerem, wystarczy mieć pieniądze – przekonuje Robert Grabowski, szef CERT Orange Polska.
Wellbeing na topie. Jak przyciągnąć do firmy nowych specjalistów
Z danych Grant Thornton wynika, że w Polsce mamy prawie 0,5 mln wakatów. Nic więc dziwnego, że firmy stają na głowie, by przyciągnąć nowych specjalistów i zatrzymać tych, którzy już pracują. Udaje się to najczęściej tym, którzy nie tylko uczciwie opłacają swoich pracowników, ale także odpowiadają na ich potrzeby życiowe.
5 filarów dobrej reputacji. Jak budować markę godną zaufania
Nie musisz być globalną korporacją, by stracić wizerunek w oczach klientów przez głupie błędy. Oto pięć fundamentów, na których powinieneś zbudować prawdziwą markę godną zaufania.
Co zrobić, żeby tak nie bolało. Jak zwolnić pracownika? [WYWIAD]
Jak zwolnić pracownika, kiedy nie ma innego wyjścia – radzi Bruno Żółtowski, psycholog biznesu i trener.
E-commerce recovery, czyli ponad 200 proc. wyższe przychody w e-sklepie
Prowadzenie e-sklepu w branży fashion to nie tylko duży koszt, ale też wymagająca organizacja. Potrzebny jest zaufany partner technologiczny, od którego zależy, jakie efekty osiągnie dany biznes. Co zrobić, by wyniki były zadowalające? Zadbać o e-commerce recovery!
Język duszy. "Ich komunikacja bywa bardziej logiczna i spójna niż nasza"
Nie bójmy się kontaktów z Głuchymi – apeluje Krzysztof Mordzak, tłumacz języka migowego.