Fajrant
Warszawski hotel Roberta De Niro oficjalnie otwarty
Pierwsi goście odwiedzili już hotel i restaurację Nobu w Warszawie. Założycielami marki są aktor Robert de Niro, szef kuchni Nobu Matsuhisa oraz producent filmowy Meir Teper. To dwunasty obiekt sieci na świecie.
iPhone będzie wykorzystywany jako terminal płatniczy
Jak podaje "Bloomberg", Apple - za 100 milionów dolarów - kupiło kanadyjski startup Mobeewave, dzięki któremu iPhone'y będą mogły być wykorzystywane jako terminale płatnicze.
Kryzys w branży filmowej. "Kino po pandemii nie będzie takie samo" [WYWIAD]
- Frekwencja będzie wzrastać etapami i jest całkowicie uzależniona od nowych, głośnych premier. Bez nich nie da się odbudować wyników - przyznaje w rozmowie z "My Company Polska" Adam Siennica, zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE.pl.
Jak być skutecznym
Efektowne powroty i zaskakujące debiuty. Nieważne, czy dana książka jest już klasyką, czy dopiero ma szansę na pierwszych czytelników. Sprawdzamy, czy lektura daje nam konkretne narzędzia rozwiązywania problemów.
O alternatywach dla palaczy. Każdy ma swoją historię
Badaniom naukowym dotyczącym papierosów elektronicznych powinno towarzyszyć ciągłe informowanie opinii publicznej o ich rezultatach, pokazujące różnice między paleniem tradycyjnych papierosów i korzystaniem z potencjalnie mniej szkodliwych alternatyw. Tak twierdzą eksperci, którzy w połowie czerwca brali udział w Światowym Forum Nikotynowym (Global Forum on Nicotine).
Kwestionariusz biznesmena: Andrzej Blikle
Chciałbym być pianistą. Prof. Andrzej Blikle odpowiada na nasze pytania.
Szachy pomagają w biznesie. Uczą nie tylko cierpliwości i spokoju
Królewska gra wkracza z wielkim hukiem do biznesu, bo uczy planowania, podejmowania decyzji, analizowania błędów i tworzenia strategii. W firmach powstają więc kluby szachowe, a ten sport dla umysłu zaczyna być traktowany podobnie jak basen, squash czy siłownia.
Syndrom niedopiętej koszuli - kiedy szef źle się odżywia
Życie szefa bywa pełne pokus. Obfite lunche z klientami, wieczorne drinki, objadanie się słodyczami ze stresu. Kawa, kawa, kawa. Kiedy pora powiedzieć sobie: stop? I co się stanie, jeżeli to nie nastąpi?
Józef Pfeiffer, czyli skórzany potentat [SYLWETKA]
Swoją bajeczną fortunę Józef Pfeiffer, właściciel największej przed wojną garbarni w Polsce, zawdzięczał pracy pięciu pokoleń przodków, własnej przedsiębiorczości i kontaktom międzynarodowym. Niestety jego skórzany biznes skutecznie pogrzebali najpierw hitlerowcy, a później komuniści.
Netflix chce inwestować w polskich twórców
Mam nadzieję, że będziemy wspierać Polaków w tworzeniu wspaniałych, unikatowych historii filmowych, które zachwycą nie tylko lokalnie, ale też globalnie – mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflixa w Europie Środkowo--Wschodniej.
Kryzys w branży książkowej w Polsce. Długi sięgają 45 milionów złotych
Z raportu Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że nieopłacone w terminie zobowiązania branży wydawniczej i księgarskiej zwiększyły się podczas dwóch miesięcy pandemii o ok. 0,9 mln złotych i na koniec maja wyniosły blisko 45 milionów złotych.
Allegro uruchamia nowy program. Nie musisz sprzedawać, by zarobić
Allegro Polecam to program zachęcający do dzielenia się znalezionymi na platformie ofertami. Gdy ktoś kupi produkt, korzystając z linku polecającego, polecający otrzyma nagrodę pieniężną od Allegro.
Movie Games zapowiada horror. Notowania studia mocno w górę
"Lust From Beyond" to horror o okultystycznych motywach osadzony w świecie inspirowanym twórczością Lovecrafta i Beksińskiego. Tytuł pojawi się na rynku już 24 września.
Myśląc o innych. Jak być liderem inteligentnym emocjonalnie
Lider inteligentny emocjonalnie to nie jest lider rozemocjonowany. W czasie kryzysu pracownicy każdej firmy mają dosyć własnych emocji. Im więcej w zespole strachu, złości czy smutku, tym bardziej liczy się to, co i jak lider mówi oraz co i jak robi. Czasem nawet „jak” (forma) zwycięża nad „co” (treść). O wyzwaniach lidera: tych komunikacyjnych i nie tylko - pisze dr Milena Drzewiecka.
Najpopularniejsze polskie miasta na krótkie wypady wakacyjne
Analiza CBRE wskazuje, że polskie miasta z najbardziej rozbudowaną i atrakcyjną ofertą hotelowo-gastronomiczną to Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław i Poznań. W sumie w tych miejscach dostępnych jest niemal 50 tys. pokoi hotelowych.
Prywatne strefy relaksu od polskich designerów
Ostatnie miesiące nauczyły nas czerpania radości ze spędzania wolnego czasu w naszych „prywatnych enklawach”. Coraz większą wagę przykładamy do aranżacji ogrodów i tarasów - przestrzeni, które stają się osobistymi strefami relaksu. Odpowiedzią na te potrzeby jest młoda polska marka Cube Garden.
Warszawska Praga - "najlepsza dzielnica spośród wszystkich miast Europy"
Według brytyjskiego dziennika The Independent, warszawska Praga to najlepsza dzielnica spośród wszystkich miast Europy. Natomiast magazyn Travel Supermarket ocenił Pragę jako czwartą najmodniejszą dzielnicę Europy, doskonale skomu-nikowaną z centrum za sprawą linii metra, miejskiej kolejki SKM, tramwajów i autobusów.
Helios otwiera kina. "Powrót do wyników sprzed pandemii zajmie co najmniej rok" [WYWIAD]
Helios - w przeciwieństwie do konkurencji - otworzył większość swoich kin. Na widzów czeka cykl koncertów oraz seanse z najsłynniejszymi klasykami światowej kinematografii. Czy Polacy tłumnie ruszą przed duży ekran?
PlayStation Plus świętuje dziesiąte urodziny. Na czym polega fenomen usługi?
PlayStation Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji gracz otrzymuje m.in. co najmniej dwie darmowe gry co miesiąc, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PlayStation Store, a także wyjątkowe oferty dzięki PlayStation Plus Rewards.
Trzy pytania do polskich tiktokerów [TYLKO U NAS]
Zadaliśmy kilku polskim tiktokerom parę pytań. O ich twórczość, o samą aplikację. Jeśli jesteście ciekawi, co mają do powiedzenia - koniecznie zajrzyjcie poniżej!
Filozofia w biznesie od Hegla do dzisiaj (Część II)
Intuicjonizm, strumień świadomości, kognitywistyka, a może pragmatyzm? Czy słuchanie tego, co mówią wielcy filozofowie, może nam pomóc w biznesie? Warto to samemu sprawdzić. Prawdziwe poglądy, jak mawiał William James, to te, które weryfikują się w praktyce.
Jak być skutecznym. Lektury dla przedsiębiorców
Efektowne powroty i zaskakujące debiuty. Nieważne, czy dana książka jest już klasyką, czy dopiero ma szansę na pierwszych czytelników. Sprawdzamy, czy lektura daje nam konkretne narzędzia rozwiązywania problemów.
Przegląd najciekawszych gadżetów. Lipiec 2020
Prezentujemy najciekawsze nowe gadżety, czyli coś dla firm i do biura.
Król piwa. Nieznana historia właściciela jednego z największych w Polsce browarów
O majątku Jana Albina Goetza-Okocimskiego, właściciela jednego z największych w Polsce browarów, krążyły legendy. Tak barwne, że niemal kosztowały go utratę życia.
Kina samochodowe coraz popularniejsze. Chwilowy trend?
Kino samochodowe wraca do łask, wszystko wskutek obostrzeń sanitarnych związanych z koronawirusem. Czy nowa moda utrzyma się dłużej niż sama pandemia? Miejmy nadzieję, tym bardziej że chętnych do prowadzenia tego biznesu jest w Polsce wielu. Uwaga, widzowie nie muszą już mieć kabrioletów!
Książki na temat komunikacji w biznesie
Żyjemy w czasach fake newsów, teorii spiskowych, pseudonaukowych „złotych myśli”, także w biznesie. Jak sprawdzić co jest prawdą, a co atrakcyjnie opakowanym kłamstwem? Z pomocą przychodzi literatura fachowa.
Co jesienią założą Polacy? O tym mogą zdecydować maszyny
Pandemia koronawirusa wstrząsnęła branżą modową i nie do końca wiadomo, jak potoczą się jej dalsze losy. Wydaje się jednak pewne, że przewagę w nowym rozdaniu zyskają ci, którzy zwrócą się w stronę nowych technologii.
Były funkcjonariusz FBI: Ludzie są przewidywalni [WYWIAD]
Rządzi nami prosta zasada: „Człowiek stara się zdobyć to, czego chce”. Zatem, by określić, jak postąpi dana osoba, musisz się dowiedzieć, co uznaje za korzystne dla siebie, a następnie wykorzystać tę wiedzę, by przewidzieć jego zachowanie – mówi Robin Dreeke, były marines i funkcjonariusz FBI, autor książki „Jak czytać ludzi”.
Cyberpunk 2077 to dla CD Projekt być albo nie być [OPINIE]
Cyberpunk 2077 został pokazany na nowym zwiastunie. Dziennikarze mieli już okazję przetestować tytuł, a Netflix zapowiedział powstanie serialu animowanego w tym uniwersum. CD Projekt znów rozbija bank?
Mistrz Wedel, czyli historia wizjonera
Iść w jakość, nie w ilość. Korzystać z nowych technologii. Inwestować w reklamę, ba! szokować i zachwycać jej rozmachem. No i najważniejsze – dbać o pracowników. Zasady Jana Wedla, które doprowadziły go na sam szczyt, są aktualne do dzisiaj.
Myśląc o sobie. Jak być liderem w trudnych czasach?
Pełnienie funkcji lidera to wyróżnienie, rodzaj przywileju oraz przede wszystkim odpowiedzialność i zobowiązanie wobec ludzi, którzy stanowią nasz zespół. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem w trudnych czasach?
Gadżety. Czerwiec 2020
Gadżety. Czerwiec 2020
Filozofia w biznesie – Nasz kurs od Talesa do Kanta
Co filozofowie mają do biznesu? Ano mają. Wystarczy poczytać „Rozmyślania” Marka Aureliusza (guru współczesnych menedżerów), a przestaną nas martwić wielkie kryzysy. Od Platona nauczymy się odróżniać rzeczywistość od pozorów, od Epikura – czynić życie przyjemnym. A od Kanta, że nie wolno kantować.
Myśląc o sobie. Work-life balance – fikcja czy rzeczywistość?
Work-life balance był bardzo modnym terminem w ostatnich latach. Uczyliśmy się wyłączać, trenowaliśmy uważność, a pod okiem happiness oficera dbaliśmy o redukcję stresu i aktywne włączanie się w wolontariat. W ciągu ostatnich 2 miesięcy rzeczywistość zmieniła się diametralnie.
Zaciskam pasa i tyję. Felieton Igora Zalewskiego
Jakie wnioski wyciągnie świat z panującej pandemii? Tego akurat nie wiem. Wiem natomiast, czego pandemia nauczyła mnie. Że mogę żyć znacznie taniej niż do tej pory.