banki
zobacz inne tematyVeloLeasing z nowymi szefami ds. technologii i finansów
Z początkiem 2025 roku do zarządu VeloLeasingu, spółki z grupy kapitałowej VeloBank SA, dołączyli Anna Wiśniewska i Mirosław Grzelak. – Bardzo się cieszę, że Ania i Mirek zdecydowali się dołączyć do VeloTeamu. To menedżerowie z dużym doświadczeniem w branży finansowej i leasingowej, będą dla nas silnym wsparciem – mówi Paweł Pach, przewodniczący RN VeloLeasing.
Nawet 27 tys. zł rekompensaty wypłaci PKO BP. Sprawdź, czy należy ci się zwrot
Książeczki oszczędnościowe z czasów PRL, kiedyś klucz do realizacji marzeń o własnym samochodzie, dziś mogą przynieść ich właścicielom znaczące korzyści finansowe. Od stycznia 2025 roku kwoty rekompensat wypłacanych przez PKO BP zostały podwyższone, a proces ubiegania się o należności jest prosty. Sprawdź, kto może ubiegać się o pieniądze i jakie warunki należy spełnić.
Europejskie banki raportują stabilność i wyhamowanie ryzyka po wcześniejszych turbulencjach
Wyniki nowego badania Forvis Mazars „Financial reporting of European banks: benchmark study 2024” wskazują na większą stabilność w poziomie oczekiwanych strat kredytowych europejskich banków w porównaniu do lat ubiegłych.
Czas na nowoczesny Private Banking
Bankowość prywatna stale się zmienia. W ostatnim czasie główną przyczyną tej ewolucji, poza sytuacją geopolityczną, jest zmiana grupy klientów zamożnych. Systematycznie obniża się ich wiek, widzimy też dynamiczny wzrost liczby osób zaliczanych do tej grupy.
PekaoBiznes24 najlepszy dla SME
PekaoBiznes24 – bankowość online dla biznesu Pekao S.A. – uznany za najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej w rankingu „Best Online Banking for SMEs 2023”, organizowanym przez stowarzyszenie SME Banking Club.
7 prądów w bankowości
Rozwój fintechów odmienił świat finansów. Mimo że instytucje nadzorujące rynek bankowy są jak bobry robiące legislacyjne tamy, to banki i instytucje finansowe płyną na fali siedmiu potężnych prądów.
Banki nie mogą znieść prawdziwych celów klimatycznych
Zapoczątkowany rok temu sojusz klimatyczny dla instytucji finansowych zaczął się rozpadać. Banki nie mają pieniędzy, by realizować cele klimatyczne.
UOKiK stawia zarzuty bankom za wakacje kredytowe
Trzy banki: BNP Paribas, Getin Noble Bank i Bank Pocztowy miały naruszyć zbiorowe inseresy konsumentów poprzez niewłaściwe wdrożenie wakacji kredytowych - uważa UOKiK. Instytucjom zostały postawione zarzuty, ale wciąż trwa postępowanie wyjaśniające dla łącznie 17 banków.
Obligacje: Polacy wspierają finansowo budżet państwa
Rekord sprzedaży obligacji oszczędnościowych przypadł na czerwiec. W lipcu tendencja się utrzymała. Ministerstwo Finansów triumfuje, banki odpowiadają na rzucone wyzwanie o oszczędności Polaków.
Kolejny "cios" w banki? Sejm zajmie się likwidacją ubezpieczenia pomostowego
Ustawodawca słusznie dostrzegł, że cel dla którego banki uzasadniają pobieranie „ubezpieczenia pomostowego” czy ogólnie nazywając koszty zabezpieczenia, jest czysto teoretyczny, a zakładane przez bank ryzyko nie ziszcza się.
Raport Cyfrowa rewolucja. Finanse - cyfrowa odnowa
Fintechy zmieniają świat finansów. Dzięki ich pomysłom usługi są bardziej dostosowane do potrzeb klientów. Tyle że z nowym problemem muszą poradzić sobie banki.
Square przejmuje Afterpay. Firma dąży do tego, by zostać bankiem
Square, choć przez wielu nadal kojarzony ze startupem technologicznym, którzy przeobraził się w firmę z sektora FinTech, coraz bardziej przypomina bank. I to bardzo, bardzo nowoczesny bank.
Deutsche Bank ostrzega przed globalną "bombą zegarową" z powodu rosnącej inflacji
Deutsche Bank obawia się, że czeka na kryzys spowodowany inflacją. "Skutki mogą być katastrofalne, szczególnie dla tej klasy społecznej, która radzi sobie najsłabiej" - twierdzą ekonomiści.
Kredyt frankowy, nie taki groźny jak go malują
Coraz częściej słyszy się w mediach, że kolejni kredytobiorcy wygrali proces „frankowy” przeciwko bankowi. Co to tak naprawdę oznacza?
Raport Finansowanie Firmy. Co nowego mają banki
W dobie pandemii instytucje finansowe skupiają się przede wszystkim na digitalizacji swoich usług. Ale nowych rozwiązań dla firm nie brakuje.
60 mln złotych kar dla banków w Polsce. Przyczyną klauzule niedozwolone przy kredytach frankowych
Prezes UOKiK nałożył kary w wysokości ponad 60 mln zł dla BNP Paribas, Millennium i Santander Bank. Jak podał urząd, przyczyną jest uznanie za niedozwolone klauzule dotyczące zasad ustalania kursów walut, na podstawie których naliczane są raty kredytów indeksowanych m.in. do euro i franka szwajcarskiego.
Portfele najgrubsze z grubych
O ile termin private banking zdążył się już w Polsce zadomowić, to wealth management wciąż może brzmieć obco. Zapewne dlatego, że tego typu usługa adresowana jest nadal do dość wąskiego grona bogaczy z najwyższej półki.
Śrubowanie jakości
Oferty bankowości prywatnej w Polsce coraz bardziej upodabniają się do siebie. Dziś walczy się o klienta nie tyle poszerzaniem wachlarza propozycji, ile jak najlepszą i jak najbardziej zindywidualizowaną obsługą w ramach tego, co już jest.
Doradca robo, zdalny i szybki
Zamożni klienci banków z dystansem podchodzą do nowoczesnych technologii. Do głosu dochodzi jednak nowe pokolenie, które potrzebuje innowacji.
Gdy mały gracz zaczyna eksportować
Wchodzenie na inne rynki to biznesowa szansa, ale i spore ryzyko. Małe i średnie firmy mają przy tym gorzej niż większe, choćby dlatego, że trudniej im zdobyć dofinansowanie eksportu czy zabezpieczyć transakcje. W ofercie polskich banków są jednak propozycje interesujące także dla nich.
Małe firmy oczekują od banków coraz więcej
MSP są najliczniejszą grupą przedsiębiorstw w kraju. Mają przy tym swoje specyficzne potrzeby związane z sektorem finansowym i rosnące wobec niego wymagania. Banki zaczęły w końcu na nie odpowiadać, a ich oferta z roku na rok robi się ciekawsza.